До кінця 2015 року комунальники планують зробити капітальний ремонт дев’яти доріг та одного перехрестя. Хоча експерти наголошують, що успіх справи напряму буде залежати від наявності грошей у казні. Поки що з місцевого бюджету необхідно 3,5 млн грн, а за рахунок обласного та державного – ще не менше 10 млн гривень.
Цього року ремонтникам вистачає роботи. Тільки-но закінчили оновлення покриття на Леонтовича, як перейшли до вулиці Сєрова. Роботи на цій вулиці закінчилися буквально на днях. «Ремонтували на совість, добре. Як будівельник це бачу. Та бордюри занизькі»,– ділиться Володимир Кошпормак, який мешкає на цій вулиці.
Виявляється вся вулиця Сєрова страждає через те, що після дощу вода затоплює двори. «Минулого року лелека ловив у моєму дворі карасів. Бачу, що знову таке може загрожувати. Будемо чекати на зливу, щоб перевірити нову дорогу»,– говорить чоловік. Проте ремонтники обіцяють, що таке не повториться, адже вони зробили дорогу трохи під уклін, щоб вода стікала асфальтом вниз, а не у двори мешканців.
Грандіозні плани на рік
В управлінні житлово‑комунального господарства «Громадський ревізор» дізнався, мешканцям яких вулиць пощастить, і де дороги відремонтують до кінця цього року (див. інфографіку). Наприклад, по вул. Героїв Сталінграду люди вже і не сподівалися дочекатися нового асфальту. Та нарешті їхня вулиця потрапила до списку. «Чекаємо вже років з 20‑ть на ремонт. Тут немає майже ям, бо немає й асфальту. Скраєчку вулиці до дому власними силами бетоном заливали, щоб хоч якось діставатися до двору»,– розповідає Ігор.
Чи візьмуться одразу після вулиці Сєрова до Героїв Сталінграду, в управлінні ЖКГ поки точно не беруться сказати. Усе залежить від того, скільки буде виділено грошей. «Загалом ми плануємо за рахунок місцевого бюджету провести капремонт шести вулиць. У цілому місто має виділити на оновлення шляхів та їх проектування 3,5 млн грн»,– розповідає заступник начальника управління ЖКГ Тетяна Нагорна.
Ще на дві вулиці очікують коштів з обласного бюджету та державного фонду регіонального розвитку. За ці гроші, наприклад, планують відремонтувати вулицю Металургів. Управління ЖКГ вже направило відповідну заявку.
Як пояснила Тетяна Нагорна, минулого року в управлінні вже провели підрахунки того, у скільки обійдеться ремонт цієї дороги (майже 2,5 млн грн – ред.), але тоді не виділили гроші: «Тепер ми провели перерахунки, адже за рік все стало дорожче. І тепер ціна ремонту цієї ділянки виросла майже вдвічі. Та покриття шляху на цій вулиці у дуже жахливому стані. Вантажівки, які часто курсують цим шляхом, майже не залишили там асфальту. Конче потрібний ґрунтовний ремонт. Сподіваємося, що знайдуться гроші на те, щоб її полагодити».
Частина вулиці Київської також чекає на оновлення. Гроші на це повинні надійти з державного фонду регіонального розвитку. «Але є умова – ми розробляємо план, де міський бюджет має покрити 10% вартості ремонту. Саме за такою схемою ми плануємо відремонтувати ділянку вулиці Київської – від Гагаріна до Лісової,– говорить Тетяна Олександрівна. – Маємо надію, що знайдуться кошти, щоб всі заплановані роботи провести до кінця цього року. Адже, якщо ситуація складеться така, як і з вулицею Металургів, то наступного року вартість ремонту доріг знову може вирости вполовину чи навіть більше».
Зараз капітальний ремонт цієї ділянки Київської потребує близько 10 млн гривень. «Сума може ще змінюватися, адже наш план реконструкції у держфонді регіонального розвитку ще можуть відкоригувати та «підрізати»,– зазначає Тетяна Нагорна.
Розширять перехрестя
У міській владі сподіваються, що до кінця цього року знайдуться гроші і на ремонт ділянки на перетині вулиць Київської та Шевченка. Роботи тут йдуть окремим планом. За словами Тетяни Нагорної, біля перехрестя до доріг додадуть по одній смузі. Тобто – смуги гальмування та розгону. Це необхідно зробити, адже саме тут досить жвавий рух автівок і треба хоч якось зменшувати навантаження на цю ділянку. До того ж там будуть реконструйовані світлофорні об’єкти. Фінансування з місцевого бюджету передбачається приблизно на рівні 1 млн гривень.
Щодо планів на наступний рік, чиновники поки прогнозувати не беруться. Як пояснили нам в управлінні житлово‑комунального господарства, перед прийняттям міського бюджету складається список доріг, які потребують ремонтних робіт. Але він піддається значному корегуванню під час обстеження після зимового періоду. Адже не всі дороги можуть безболісно «перезимувати» і навесні разом зі снігом може зійти й асфальт.
«Якщо у цьому році ми добре взялися та суттєво оновили покриття доріг у приватному секторі, то у 2016 році, в першу чергу, на ремонт можуть розраховувати магістралі міста, якими курсує громадський транспорт»,– підсумовує Тетяна Нагорна.
Катерина Михайленко