У продовження циклу ревізій навчальних закладів журналісти «Громадського Ревізора» завітали до ДНЗ «Теремки» та знайшли там чимало цікавої інформації, якою ми негайно поспішаємо з вами поділитись
Садочок «Теремки» знаходиться в густонаселеному районі Торгмаш. Кількість дітей, які відвідують садок, за документами становить 300 осіб при максимальній можливій у 280. Але у садочку зізнаються – щодня заклад приймає всього 210–220 дошколят. Тож, ніяких забитих під зав’язку груп та «замучених» викладачів ми тут не побачили.
Територія садочку – справжня гордість педагогічного колективу. Тут є і чудовий плодовий сад з яблунями, грушами та абрикосами, і чарівні форзиції, бузок та калина. І така краса не лише для естетичного задоволення. Зелені насадження – це нескінченне джерело кисню для розвитку дитини, а фрукти – природна скарбниця вітамінів та корисних амінокислот, які використовують для приготування свіжовичавлених соків. Звісно, доглядати за таким садом ще який клопіт, але до роботи зазвичай долучаються всі: від педагогів до батьків та вихованців закладу.
З увагою до особливих
Окрім звичайних груп у садочку також функціонують логопедичні та санаторно-оздоровчі групи. Програма навчання тут нічим не відрізняється від програми, за якою виховують дітей в інших групах, але у логопедичній більше уваги приділяється вимові дітьми проблемних звуків та слів, а у оздоровчій – покращенню ослабленого імунітету.
«Дякувати владі, що вона звертає увагу на таких діток і дає можливість, поки вони ще маленькі, зміцнити їх здоров’я»,– каже директорка ДНЗ Галина Сундук.
У садочку працює три логопеди, котрі окрім загальних занять проводять ще додаткові індивідуальні уроки з кожним з учнів та розробляють необхідні програми для батьків, аби дитина і вдома вдосконалювала свою вимову.
В оздоровчій групі свої особливості. Тут навчаються дітки з послабленим імунітетом або хронічними захворюваннями. Перед початком занять їх обов’язково обслідує штатний лікар та розробляє профілактичне лікування, до складу якого входять вітамінні кисневі коктейлі, хода «килимками здоров’я», спеціальні дихальні та фізичні вправи.
До речі, кисневі коктейлі – це привілей не тільки для особливих груп. По бажанню батьків до програми оздоровлення можуть долучитися і діти із звичайних груп. Розробка програми та виготовлення коктейлів абсолютно безкоштовне. Все, що потрібно, це забезпечити дитину необхідними інгредієнтами. Зазвичай це настоянка ехінацеї чи шипшини та фруктові соки.
З кожним роком до нових висот
Ще одна гордість садка – педагогічний склад. «Кадри вирішують все. Наш колектив – найважливіше, що є у садочку. У нас він дуже потужний та стабільний. Ми цінуємо наших працівників. Тут «звичайних» людей немає, тільки ті, хто по-справжньому любить дітей»,– зізнається директорка.
Цього року три педагоги ДНЗ пройшли курси та отримали сертифікати Intel за програмою «Сучасні інформаційні технології». У закладі є мультимедійна дошка та комп’ютери з ноутбуками, а подібні курси допомагають викладачам використовувати їх можливості на 100%. На наступний рік керівництво садку також планує відправити декількох викладачів на подібне навчання.
«Сучасні засоби спілкування потребують і сучасних методик навчання. Ми намагаємось урізноманітнити свої уроки, аби діткам було цікаво вивчати щось нове»,– каже Галина Андріївна.
Також, щороку про досягнення колективу броварського садка пишуть українські ЗМІ. Минулоріч авторитетне педагогічне видання опублікувало для ознайомлення та впровадження авторську систему художньо-естетичних здібностей в хореографічній діяльності від викладачів «Теремків». А також ініціативні вихователі розробили цілу програму формування та розвитку творчого художнього мовлення та виховання рис особистості дошкільника засобами верлібрів (коротеньких неримованих віршів, спрямованих на розвиток уяви у дітей). Та й не тільки активно використовують її у своєму навчальному процесі, але й випустили методичку аби поділитися досвідом з колегами в інших містах.
Презентабельний вигляд
У садочку піклуються не лише про розумове та фізичне виховання дітей, але й про технічну складову не забувають, тобто про ремонти. Так, у цьому році за рахунок міського бюджету відкрили нову групу та оновили вхідну частину.
Директорка зізнається, батьки також приймають активну участь у садкових ремонтах. Так, влада закупила увесь необхідний інвентар до нової групи: кроваті, столи, стільці, рукомийники тощо, а батьки устаткують залу іграшками та повісять штори на вікна. Також більшість вікон у садку – пластикові та замінені за батьківські кошти.
«Ми дуже вдячні нашим батькам за порозуміння та поміч»,– зазначає Галина Сундук,– «Адже без їхньої підтримки ми б не зробили наш садок таким чудовим».
І справді, садочок полюбляють не лише директорка з вихователями. Про це свідчать посмішки на обличчях дітей та схвальні відгуки з боку батьків.
«У нас немає неконтрольованих поборів. Кожен здає стільки грошей, скільки може. Все добровільно. Ми впевнені, куди йдуть наші видатки не тільки тому, що за них перед нами регулярно відповідають, але й тому, що ми самі бачимо зміни у наших групах. Нам усім небайдуже, у яких умовах виховують наших дітей»,– пояснює матуся Ірина.
Робота вихователя дуже важка, особливо якщо мова іде про маленьких дітей. Потрібно знайти підхід до кожного, стати не тільки авторитетом, але й другом для малюків. Але здається, що і це не проблема для завзятого колективу під керівництвом Галини Андріївни, бо вже з жовтня, після завершення адаптаційного періоду, дітлахи з посмішкою прямують до садочка.
Кристина Славінська