Нещодавно у Броварах з’явилася телешкола. Цікава назва, цікаві ролики. Ось і «Ревізору» стало цікаво, чому ж навчають юних броварчан у цій незвичайній школі. Домовляємося про зустріч та вирушаємо прямісінько на заняття «АБО телешколи».
«Через 20 років не буде ні театрів, ні кіно, а буде одне суцільне телебачення!» Саме так стверджував років 30 назад герой добре відомого фільму. І хоч значну конкуренцію телевізору з його нескінченними рекламними блоками, під час яких забуваєш, яку програму чи фільм дивився до цього, створює інтернет з можливістю дивитися он-лайн коли хочеш, що хочеш і не перериватися на рекламні блоки, телебачення все ж продовжує магнітом приманювати молодих людей можливістю самореалізуватися та «засвітитися» на усю країну, та що там – на увесь світ!
«ПРОХОДЬТЕ, РОЗЗУВАЙТЕСЯ! – ТА НІЧОГО, МИ Й ТАК…»
«Або телешкола» знаходиться у великому офісному центрі на бульварі Незалежності, 2б. Трохи поблукавши коридорами («Ну хто так будує?!»), знаходимо поряд зі штаб-квартирою сімейного центру «BabyBoom», двері з потрібною нам табличкою. Студія телешколи виявилася невеликою кімнатою, але світлою та функціональною. Привітні та усміхнені педагоги Анна та Олександр від порогу запрошують…роззутися. Відповідаючи на здивований погляд показують величезний білий килим, що займає практично усю площу кімнати.
«Ось тут і проходять наші заняття. У нас немає парт, стільців та дошки. На заняттях можна сидіти, можна лежати, можна стрибати та повзати. Але не на шкоду навчанню», – сміється Олександр.
До речі, про педагогів. Анна – викладач з педагогічною освітою, має досвід роботи з дітками з особливими потребами, до того ж хореограф і просто чудова молода дівчина, яка легко знаходить спільну мову з дітьми різного віку.
«Хочу відразу сказати, що у Броварах абсолютно чудові діти! Правда! Групи стабільні, якщо дитина пропускає заняття, то тільки через хворобу. А те, які вони талановиті – зараз побачите самі», – каже Анна Шкляєва.
Другий викладач «АБО телешколи» – Олександр Дорошенко. Відомий телеведучий, має практику роботи на MTV, на телеканалі СТБ, а броварчани безперечно запам’ятали Сашка під час святкування Дня міста. Саме він працював на головній сцені фестивалю разом з Розою Аль-Намрі.
«Мені дуже цікаво працювати з дітьми. Такі безпосередні, але надзвичайно талановиті, з ними цікаво та багато чому сам вчишся. Я працюю і з дорослими також і навіть не можу сказати, які заняття мені подобаються більше», – ділиться досвідом Олександр.
«УВАГА, КАМЕРА! ПОЇХАЛИ!»
Заняття проводяться для різних вікових категорій. Наймолодші – 6-8 років, середня група 9-10 років і старші вихованці від 11 до 13 років. Заняття проходять два рази на тиждень. У середу займаються технікою мовлення та вивчають ази майстерності телеведучого.
«Опанування технікою мовлення – обов’язкова умова успішного ведучого. Будь то диктор, чи конферансьє, Ми вчимо дітей правильно говорити, дихати, користуватися своїм артикуляційним апаратом», – розповідає Аня Шкляєва.
У суботу протягом усього дня проходять вже практичні заняття в телешколі. Зранку найменші, потім середня група, увечері – старші. В групах не більше 10 чоловік, як правило на занятті присутні від 4 до 7 дітей. Цієї суботи старша група працювала у складі чотирьох майбутніх зірок тележурналістики – троє дівчаток та один представник сильної статі.
Діма, як справжній лідер, увесь час намагається бути в центрі уваги. Його «О! Є ідея!» прозвучало разів десять за дві години занять.
«Мені дуже тут подобається! Я взагалі захоплююсь спортом, але коли прийшов сюди на заняття зрозумів, що тут теж дуже цікаво. Багато нового дізнаєшся, все в ігровій формі.», – розповідає хлопчик.
Заняття дійсно проходять у формі гри, діти вільно спілкуються з педагогами, завдання виконують з задоволенням. Сміх та жарти не тільки не забороняються, але й цілком заохочуються педагогами. На початку заняття – робота над помилками. Діти разом з педагогами дивляться ролик, записаний минулого тижня та аналізують вже змонтований матеріал.
«Треба більше працювати над технікою мови. А мені не відводити очі від камери. А мені все подобається, зауважень нема.», – навипередки оголошують свої «резюме» діти.
Серед завдань – тренування внутрішнього хронометражу. За одну хвилину потрібно розказати історію на задану тему і зупинитися вчасно, якраз через 60 секунд. Потім розпочався, власне, найцікавіший процес – зйомки. Окрім Ані та Сашка з дітьми працює телеоператор Паша, завдання якого відзняти та змонтувати всі дитячі «перли» у якісний ролик, який потім можна переглянути в інтернеті.
«Кількість дублів може сягати десяти, а то й більше. Але вони всі такі кумедні, що працюєш з задоволенням.», – посміхається Паша.
Діма, Віка, Таміла та Люба по черзі записували репліки новорічного ролика, брали одне в одного інтерв’ю, вітали броварчан з Новим роком. І робили це з явним задоволенням.
«Головна мета наших занять – допомогти дитині стати більш розкутою, впевненою в собі. Вміння триматися перед камерою, виступати перед аудиторією, володіти собою та направляти увагу глядача у потрібному напрямку – ось чому ми вчимо.», – каже Олександр.
«Ми хочемо допомогти нашим вихованцям у майбутньому стати успішними людьми, з розвинутими комунікативними навичками.», – продовжує Анна Шкляєва.
А головний продюсер «АБО телешколи» Анна Деркач додає: «Ми просто в захваті від вихованців нашої філії в Броварах. Тут ми знайшли цілеспрямованих та талановитих дітей. Вони відкриті усьому новому, дуже швидко вчаться і ми бачимо величезне бажання розвиватися. У нас на цих дітей великі плани.»
ПРАВО ВИБОРУ
Наостанок запитуємо про те, чому така назва «АБО телешкола»?
«Це своєрідне право вибору для дітей та батьків. Або спорт, або музика, або танці чи спів, що теж прекрасно – або телешкола, яка поєднує в собі дуже багато вмінь та навичків.», – кажуть педагоги телешколи.
«АБО телешкола» працює у Броварах трохи більше місяця. У планах, як повідомляють педагоги, ще багато цікавого та захопливого. Більше інформації, а також фото, відео та відгуки про них шукайте в мережі інтернет, а ми, після проведеної ревізії, однозначно можемо рекомендувати даний заклад для тих, хто бажає бачити своїх дітей успішними та комунікабельними. У дорослому житті їм це, однозначно, пригодиться.
Ольга Підлісна