Існує величезна кількість правил. Є такі, про які відомо кожному – наприклад, правила дорожнього руху, граматики, етикету. А є правила, про які мало хто знає достеменно, однак, якщо вони порушуються, то результат бачать усі. Ось як, наприклад, порушення правил благоустрою у місті.
СТАН ТЕРИТОРІЇ – ОБЛИЧЧЯ ВЛАСНИКА
Якщо розібратися, то кожне приміщення, споруда чи кіоск комусь належать. Справжній господар дбає не тільки про власні прибутки та нарощення обсягів бізнесу, але й переймається зовнішнім виглядом свого підприємства.
І це правильно, оскільки зовнішній вигляд споруди та прилеглої території красномовно свідчить і про фінансовий стан підприємства, і про вміння керівника навести лад не тільки в кабінетах та офісних приміщеннях, а й зовні. Погодьтеся – довіра до підприємства з обідраним фасадом, чагарниками «в пояс» та невпорядкованою територією навіть у стороннього відвідувача, не кажучи вже про ділових партнерів, буде «нульова».
ПРОМЗОНА ЯК ЗОНА РИЗИКУ
Права свої в основному власники знають, а ось про обов’язки здебільшого забувають. Зокрема, про обов’язок навести лад на прилеглій до підприємства території.
Якщо стан прибудинкових територій контролюється і працівниками ЖЕКів, і свідомими та активними мешканцями, то з прилеглими територіями великих підприємств іноді просто біда.
«Частенько доводиться бути у справах в районі заводу «Стріла». Слухайте, та це ж жах якийсь! У тих чагарниках, мабуть, вовки виють серед ночі!», – дивується броварчанин Олег.
Не краща ситуація і з меблевою фабрикою «Дружба», заводом порошкової металургії та ще деякими підприємствами броварської промзони. Невиконання правил благоустрою для них – швидше норма, аніж тимчасове явище.
У міському спецвідділі по контролю за станом благоустрою на питання що робити з такими порушниками тільки руками розводять.
«А що поробиш? Постійно перевіряємо, надаємо приписи, та віз і нині там. На деяких підприємствах роками не можна «виловити» керівника. Увесь час десь на території.», – каже заступник начальника спецвідділу Михайло Черняк.
Я – НЕ Я І ТЕРИТОРІЯ НЕ МОЯ
Іноді деякі горе-власники займають позицію – на території чисто, а за парканом – не моє, хай прибирає, хто хоче. Однак нагадаємо, що згідно Правил благоустрою міста Бровари територія на відстані 20 метрів від паркану або огорожі підприємства або 3 метри від тимчасової споруди вважається прилеглою до підприємства. Отже за її прибирання відповідає власник такої фірми.
Коли приміщення здається в оренду – взагалі кінців не знайдеш. Красномовний тому приклад – приміщення старої поліклініки на бульварі Незалежності. Чотири поверхи наполовину орендовані, переобладнані під офіси, зайняті різношерстим людом. На ганку курять, п’ють каву, активно спілкуються. Після таких «п’ятихвилинок» на свіжому повітрі пластикові стаканчики та недопалки відправляються на найближчу клумбу. Хтось та прибере.
НЕ ВСЕ ТАК ПОГАНО
Однак, не хотілося б, щоб у читача склалося враження, що місто заросло брудом, чагарниками та териконами з пластикових стаканчиків. Загалом ситуація швидше позитивна.
«Біля кіосків та тимчасових споруд на центральних вулицях – Гагаріна, Короленка, Грушевського та бульварі Незалежності,– в принципі порядок. Якщо є якісь негаразди, швидко усувають, навіть до приписів справа не доходить, виправляються після усного зауваження», – розповідає Михайло Черняк.
Щодо великих підприємств, справа складніша. Власники мають єдину відмовку – немає коштів.
Та все ж розповіли нам один позитивний приклад того, як при бажанні можна правильно організувати роботу та знайти ресурси, наприклад, як з прилеглою територією меблевої компанії «Меркс». На підприємстві були проблеми з фасадом. І хоча будівля здається в оренду, власник зміг організувати своїх орендарів та спільними зусиллями привести до ладу пошарпаний фасад. Тож, хто дійсно хоче знайти вихід з ситуації – знайде і можливості.
Катерина Ковальчук