Щорічно у другу неділю жовтня в Україні відзначається День художника. Чим відзначилося цього року святкування у Броварах, дізнавався «Громадський ревізор»
Широкоформатне свято
Цьогорічна осінь подарувала броварчанам безліч приємних несподіванок та сюрпризів. Окрім теплої та сонячної погоди, коли, здається, сама природа сприяє гарному настрою та бажанню провести якомога більше часу на свіжому повітрі, у місті відбувається дещо справді неймовірне. Спочатку день народження Броварів пройшов з небувалим успіхом, а цими вихідними організатори BabyBoomFestу знову дивували мешканців та гостей нашого міста незвичним підходом до відзначання професійного свята – Дня художника.
«Коли є безліч задумів і нарешті знаходиш людей, котрі повністю розуміють та підтримують тебе – це просто чудово! »,– каже організатор свята Наталя Музика.
У суботу зранку 10 жовтня на площі біля міського культурного центру вирували приготування до самого дійства – виставлялися палатки, розміщувалися декорації, облаштовувались місця для творчих майстер-класів. День художника в Броварах вперше проводився в такому форматі – на відкритому просторі, за участі усіх бажаючих.
Цей захід, як і день міста, був орієнтований на сім´ю, на комфортний відпочинок і для дорослих, і для дітей.
«Ми намагаємось створити всі умови для того, щоб батьки краще пізнали своїх дітей, можливо, розкрили якісь нові таланти у своєї дитини, а діти в свою чергу побачили, які талановиті та веселі в них батьки»,– продовжують розповідати Наталя та Максим – люди, що дарують нам свято.
До стендів, на яких було виставлено роботи як досвідчених броварських майстрів пензля, так і починаючих юних художників, підходили люди, розглядали, ділилися думками. Цікаво було спостерігати, як дитячі малюнки викликали захоплення звичайних перехожих.
«Я взагалі не розбираюся у живописі, малювати теж не вмію, але які ж гарненькі малюночки роблять наші дітки! І великі молодці ті, хто придумав виставити все це прямо на вулиці: з задоволенням подивилась, аж настрій піднявся!»,– каже пенсіонерка Катерина Михайлівна.
Поряд з імпровізованою картинною галереєю рівно об 11‑й, що свідчить про пунктуальність та теж «плюсує» організаторам, розпочалися анонсовані заходи. Для початку дітвора та всі бажаючі погрілися в сучасних ритмах Гайтанівської «Сонце нам сяє» та досхочу настрибалися, повторюючи рухи аніматорів в стилізованих українських костюмах.
«Класно! Весело! Прикольно! Сподобалося дуже!!!»,– в захваті кричать Аня та Вероніка, що разом з батьками підтанцьовували разом з учасниками танцювального флешмобу.
Відзначимо, що це був лише початок розваг та конкурсів, що протягом декількох годин практично безперервно проводилися для малечі. Тут тобі і «Відгадай мелодію», і «хто спритніший», і «хто кмітливіший».
Досхочу набігавшись, усі бажаючі могли долучитися до виготовлення цікавинок власними руками – майстер-класи з живопису, ліпки, навіть виготовлення таких популярних нині віночків з природних матеріалів проходили протягом декількох годин.
«Людина гарна, коли має гарні думки та світлу душу. Ми намагаємося зробити цей світ красивішим і на цьому святі приділяємо увагу як найменшим броварчанам, так і їх матусям. Подивіться, які гарні віночки роблять дівчатка!»,– милується Тетяна Андрієвська, власниця салону краси та кандидат у депутати міської ради від партії «Єдність».
Черговий рекорд Броварів
У Книзі рекордів України Бровари відзначено вже неодноразово. Цей «фоліант» є акредитованим партнером світової Книги рекордів, його представники у разі встановлення певного рекорду реєструють дане досягнення та клопочуть про реєстрацію українських рекордів у світовій Книзі. Ніяких грошових нагород за встановлений рекорд не передбачено. При позитивному результаті експертизи та встановленню рекорду, автор, чи, як в даному випадку, автори досягнення можуть претендувати на отримання офіційних нагород – диплома Книги рекордів України, а також нагородних сертифікатів для усіх, хто сприяв встановленню рекорду.
Цього разу представник Книги рекордів України вручив організаторам фестивалю BabyBoomFest та Броварському міському голові Ігорю Сапожку диплом, що свідчить про встановлення нового рекорду України – створення відбитками дитячих долоньок найдовшого прапора нашої держави. На площі перед міським культурним центром було розгорнуто 64‑метрове жовто-блакитне полотнище, яке тримали учасники свята. Видовище просто захопливе!
«Бровари – у Книзі рекордів України! Давайте разом привітаємо один одного з черговим визначним рекордом!!!»– оголошує ведучий свята Віктор Солодуха. Таким чином, рекорд зафіксовано!
Рекордний прапор обіцяють передати на зберігання до міського краєзнавчого музею.
Неоднозначний стріт-арт
Найбільше розмов, обговорення та щирого подивування викликала «родзинка» Дня художника – величезне панно в стилі полігон-арт на фасаді міського культурного центру. Прямо на очах захоплених глядачів художники-професіонали команд Forest Bridge та SPRAYWAY створювали мистецьку композицію, перетворюючи сірий та непривабливий фасад міського культурного центру на справжній витвір мистецтва.
«Цей малюнок пов’язує місто Бровари з історичними подіями, описаними Тарасом Григоровичем Шевченком у всесвітньовідомій поемі «Катерина», яку Кобзар провів броварськими шляхами»,– ділиться задумом Наталя Музика.
За словами організаторів, подібного муралу (настінний живопис) не знайдеш більше ніде в Україні. Загальна площа картини 350 кв.м і на цьому художники не збираються зупинятися. У недалекому майбутньому увесь фасад культурного центру буде оздоблено яскравим живописом. Можна сказати, що Бровари таким чином встановили ще один рекорд!
Гучним та яскравим заключним акордом свята став виступ Національної заслуженої капели бандуристів України імені Георгія Майбороди.
«Ви знаєте, не очікували, що буде так цікаво! Взагалі, останнім часом з задоволенням виходимо на вулицю і бачимо, як на краще змінюється наше місто! Дякуємо організаторам за свято!»,– діляться враженнями Олена та Сергій – батьки маленького Назарчика, що після такого емоційного дня вже мирно спить на руках у татка.
Команда «з вогником»
Окремо хочеться відзначити команду, що працювала на святі. Ведучий, аніматори, ді-джей – всі, хто забезпечував броварчанам гарний настрій, попрацювали на славу. Найважливіше – це люди, які справді вміють зацікавити, розважити, «розворушити» навіть найсором’язливіших.
«Основне наше завдання – показати, що Бровари – це місто талановитих та красивих людей. Ми готові до співпраці, готові розглядати ідеї та разом втілювати їх в життя. Хочеться, щоб критика була конструктивною, а оцінка нашої діяльності – об´єктивною»,– з посмішкою каже організатор «Кольорового міста» Максим Музика.
До речі, хочеться підкреслити, що на «кольоровому» святі було чим пригоститися – різні смаколики для дітлахів, соки, чай, кава, але – ніякого алкоголю. Приємно, що позитивний приклад святкування Дня міста поступово стає нормою для броварчан.
Ольга Підлісна