«Громадський Ревізор» вирішив повторно завітати до ЗОШ №2 та провести незаплановану ревізію, аби подивитись, що нового з’явилося в навчальному закладі під час літніх канікул. І водночас перевірити, чи завжди все так чудово в школі, чи тільки коли до неї в гості приходять журналісти з попередньо оговореним візитом
Цього року у школі навчається 1333 учні, серед яких 176 першокласників. У школі немає спеціального відбору чи вступних екзаменів, та й навчаються школярі за звичайною загальноосвітньою програмою. Але, незважаючи на це, випускники щорічно здають екзамени зовнішнього тестування на достойному рівні та вступають до найпрестижніших вузів країни.
Головне – толерантність
24–25 вересня в Херсоні проводилися ХХ всеукраїнська конференція з впровадження ідей В.О.Сухомлинського. Директор і заступник директора Броварської школи №2 були почесними гостями на конференції та ділилися на читаннях своїм досвідом. До речі, це вже восьмі читання, які окрім всеукраїнських є ще й міжнародними, бо на них присутні представники Китайської Народної Республіки, які в своїх навчальних закладах також активно застосовують ідеї Василя Олександровича.
«Зараз у нас триває експеримент, який орієнтований на 2014–2016 роки та направлений на молодшу початкову школу. Але, незважаючи на це, ми впроваджуємо ідеї Василя Олександровича в освітню систему нашого закладу на всіх рівнях. Виховні години, батьківські збори і уроки проходять, базуючись на педагогічних надбаннях відомого класика»,– розповідає Оксана Миколаївна Мельник.
В Броварах подібних експериментальних закладів два – це ЗОШ №2 та ДНЗ «Ялинка». В листопаді минулого року директор школи Оксана Мельник у складі української делегації відвідала китайське місто Хефей, що в провінції Аньхой. Метою візиту було допомогти іноземним колегам залучати у виховний процес принципи українського письменника. Як то кажуть, на інших подивитися та й себе показати. Броварському директору навіть довелося виступати перед багатотисячною аудиторією Пекінського педагогічного університету.
У ногу із часом
Цього року, як і минулого, учнів молодших класів виховують за харківською методикою розвитку логічного мислення. Звісно, що спеціальні підручники не включені до переліку затверджених Міністерством освіти та науки, тому батькам потрібно купляти їх самостійно. Та, за словами директора, нарікань на додаткові витрати вона жодного разу не чула.
«Всі батьки хочуть для своїх дітей найкращої освіти, тому не шкодують грошей. До того ж, програма дає свої результати. Діти вже в першому класі вміють додавати сотнями та швидко читати»,– додає Оксана Миколаївна.
З розвитком сучасних технологій школярі потребують постійного оновлення методик викладання. Так, харківська програма дає дітям розвиток логіки. Дуже шкода, що поки вона ще знаходиться в стадії розробки, тому впроваджується лише в молодших класах. Але педагоги впевнені – саме в цей час закладається фундамент науки, тож навіть подальший перехід до загальноосвітніх програм не заважає школярам показувати неабиякі результати порівняно зі своїми однолітками.
Оновлення інтер’єру
Не забувають і про зовнішній вигляд закладу. На літніх канікулах у школі за рахунок міського бюджету проведено капітальний ремонт системи опалення та вхідної групи, а також ремонт спортивної зали.
Батьки теж не залишились осторонь благоустрою «альма-матер» своїх дітей. У класах за необхідністю зробили косметичні ремонти, переклеїли шпалери та перестелили лінолеум. Також багато хто допомагає нематеріально – то генеральне прибирання треба зробити, то штори випрати перед навчальним роком, то за квітами слідкувати влітку. Директорка зізнається, що зайвих рук ніколи не буває, всім знаходять роботу.
«Мені не важко прийти влітку та допомогти. Часу вільного вистачає, а хочеться ж, аби дитина навчалася в гарно обладнаному класі. Ми збираємося батьківською радою та розподіляємо між собою обов’язки, зазвичай роботи вистачає всім»,– кажи мати п’ятикласника Лариса.
У вихованні свідомого громадянина відіграють роль дуже багато різноманітних факторів, та шкільна освіта серед них далеко не останній. Дуже багато залежить від того, які знання закладуть в дитинстві. Тож приємно бути впевненим, що в школі про твоїх дітей піклуються, як про рідних, а в ЗОШ №2 це саме так!
Маргарита Струтинська