Сьогодні, 3 червня відбулося засідання комісії щодо перейменування вулиць у місті Бровари, яку очолює начальник управління освіти Броварської міської ради Володимир Оніщенко.
На засіданні, яке тривало приблизно півтори години, були присутні: члени комісії, кандидат історичних наук, співробітник Інститут історії Національної академії наук В’ячеслав Станіславський, заступник міського голови з гуманітарних питань Лариса Виноградова, представники громадськості.
Засідання пройшло у досить напруженій обстановці. Зокрема, на самому початку представниця Краєзнавчого музею Марія Овдієнко зачитала список з 90 вулиць, які потрібно перейменувати у Броварах. За її словами цей список розробили представники громадськості. Вона зазначила, що до цього списку включили в тому числі і російських діячів культури, а не тільки комуністичних ідеологів. Так, найбільший подив у членів комісії викликала поява у списку Лермонтова, Єсеніна та Блока. Також у ньому присутні такі сумнівні з приводу перейменування вулиці, як 1 травня та 8 березня.
В’ячеслав Станіславський, історик Інституту історії НАН України зі свого боку зауважив, що підхід до перейменування вулиць повинен бути комплексним: спочатку проаналізувати існуючі назви, потім виробити резерв для майбутнього перейменування і тільки після цього винести питання на обговорення громадськості. Зокрема він обґрунтовує свою позицію тим, що люди не завжди обізнані в тому, яку роль відігравала та чи інша постать в українській історії.
У підсумку Комісією прийняла рішення, по-перше, створити робочу групу на базі Краєзнавчого музею. Вона виробить список тих вулиць, назви яких можна повернути до історичних. Приміром, Леніна змінити на Благодатну. Таких вулиць у Броварах приблизно 10. На цю роботу дали 2 тижні.
По-друге, було проголосовано за те, щоб створити експертну комісію з числа істориків, в тому числі і з Інституту пам’яті, яка зробить історичну довідку щодо постатей, іменами яких зараз названі вулиці. А потім надасть рекомендації щодо нових назв. На роботу експертів відвели 3 тижні.
Окрім того, Комісія прибрала з Положення Броварської міської ради про порядок найменування об’єктів міського підпорядкування, вшанування пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятників, пам’ятних знаків у місті Бровари норму про те, що лише через 5 років після смерті визначного діяча його іменем можна називати вулицю чи інші об’єкти.
Останнім питанням Комісія вирішила подати на сесію міської ради ініціативу щодо створення між будинками 15 та 17 по вулиці Незалежності провулку імені МитрополитаАндрея Шептицького. Таке клопотання подав отець Олег Панчиняк, настоятель Храму Трьох СвятителівГреко-Католицької Церкви.
До речі цьогоріч Україна відзначає 150 років з дня народження Митрополита Шептицького. Святкові заходи заплановані на 29 липня 2015 року.