У Броварській лікарні вперше провели лапароскопічну резекцію сигми. Це унікальна операція, яка проводиться без розрізу та дозволяє пацієнту швидше відновитися після операції і зберегти кошти, які було б витрачено за умови традиційного хірургічного втручання
Лапароскопія — сучасний метод ендоскопічної хірургії. Операції на внутрішніх органах проводять через невеликі отвори за допомогою лапароскопа та лапароскопічних інструментів. Така процедура дає можливість візуально на моніторі оцінити патологічний процес органів черевної порожнини чи органів малого тазу та одразу виконати необхідний об’єм оперативного втручання.
Перша лапароскопія у Броварській лікарні – не перша у лікарській практиці замісника директора з медичної частини хірургічного профілю Володимира Андрійця. Хірург-проктолог вищої категорії розповідає, що лапароскопічні втручання – це дуже перспективний напрямок, який значно скорочує термін перебування пацієнта в лікарні, відповідно суттєво економить кошти, які потрібні пацієнту на післяопераційне відновлення пацієнта.
“Останнім часом лікарня, завдяки підтримці й директорському піклуванню Валентина Багнюка, частіше вдається до лапароскопії при лікуванні яєчних кіст, видаленні апендициту чи жовчних каменів, при позаматковій вагітності. Це видалення ураженої частини органу через маленькі отвори на тілі.
Спектр оперативних втручань ми постійно розширюємо. За останніх пів року провели лапароскопічну операцію з видалення пахових гриж.
П’ять днів тому виконали лапароскопічну резекцію сигмовидної кишки. Цей варіант резекції відносно недорогий, бо менше залучалося додаткових інструментів. Вже через 12 годин відновилася робота кишківника – почалася перистальтика. За звичайного хірургічного втручання відновлення починається на третій день. Наша пацієнтка зараз почувається прекрасно і абсолютно готова залишити стаціонар”, – розповідає Володимир Андрієць.
Хірург зазначає, що унікальна операція вдалася ще й тому, що лікарня взяла на апробацію апарат LigaSure, який дозволяє контролювати гемостаз, тобто запобігати кровотечам під час оперативного втручання.
“Маємо велику надію, що нам таки вдасться знайти кошти і придбати цей апарат. Решта лікарняної апаратури, зусиллями й турботами директора ББКЛ Валентина Багнюка, – усі хірургічні девайси тут на дуже високому рівні”, – визнає лікар, котрий почав працювати у Броварах всього пів року тому.
За допомоги Володимира Андрійця та професійного лікарняного керівництва у броварській лікарні лапароскопію успішно застосовують і для маленьких пацієнтів.
“Додатковий плюс лапароскопії – це майже непомітні шрами, адже ми накладаємо косметичні шви, що значно поліпшує психологічний стан пацієнта”, – доповнює хірург.