Свято козацької звитяги в рамках святкування Дня захисника України пройшло в Броварах на Покрову. Чи вдалося 14 жовтня об´єднати три свята в одне, дізнавався «Громадський ревізор»
Головне осіннє християнське свято
14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці, історія якого бере початок з подій далекого 910 року в Константинополі. За християнськими переказами, Богоматір молилася разом з віруючими, а потім зняла з голови блискуче покривало (покров), що було яскравіше за сонячне сяйво, і простягнула над людьми, що перебували в церкві. Тим самим покров Богородиці захистив їх від ворогів видимих і невидимих. Цього дня у церквах проводяться святкові богослужіння, поминаються загиблі на військовій службі, приймають благословення члени їх родин.
В Україні вже багато років поспіль 14 жовтня відзначається День українського козацтва, оскільки Покрова з давніх-давен вважається покровителькою та заступницею військових.
З 2015 року цей день офіційно став вихідним на честь святкування Дня захисника України.
Вшанування захисників України
День захисника України розпочався у Броварах з офіційних заходів. Зранку представники міської влади разом з ветеранами поклали квіти до пам’ятних знаків у парку Перемоги. О 9 годині на урочистий мітинг біля міської ради зібралися військовослужбовці, представники міської влади, військового комісаріату та громадськості. Розпочався мітинг з молебня, який провів настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці отець Михайло Лесюк.
«Нехай береже Господь нашу благословенну землю від ворогів, нехай мир та спокій панують у нашому місті та в державі»,– відзначив отець Михайло під час молебню.
Далі відбулася церемонія нагородження. Орденами «Знак Пошани» посмертно нагороджені Андрій Топіха та Володимир Щур, які полягли в боях на Сході України. Нагороди отримали рідні героїв. Понад 130 військовослужбовців, що брали участь в антитерористичній операції, були відзначені пам’ятними медалями «Захиснику Батьківщини», волонтери та ветерани Збройних Сил України – почесними грамотами Броварського міського голови.
«Приємно, що відтепер українські захисники мають своє свято. На мою думку, відзначення його на державному рівні сприятиме підняттю патріотизму на новий рівень»,– каже демобілізований Олександр, тримаючи в руках пам’ятну медаль.
Парк у парку
Якщо офіційні урочистості біля виконкому зібрали не так багато людей, то у парку Перемоги було велелюдно та гамірно. Вже тільки одна присутність у парковій зоні імпровізованих стільців із сіна вказувала на те, що за справу організації дозвілля для броварчан знову взялися спеціалісти сімейного центру «BabyBoom».
«Під час проведення фестивалю на День міста у творчої групи відомого парку «Київська Русь» було велике бажання приєднатися до нас. Однак, тематика їх виступів не зовсім імпонувала сімейному фестивалю. Вже тоді ми подумали, що саме на День захисника України буде логічно запросити їх у Бровари»,– розповідає Максим Музика.
Тож 14 жовтня День козацької слави броварчани святкували разом та з допомогою акторів та каскадерів прославленого парку «Київська Русь», добре відомого на Київщині своїми видовищними програмами. Для Броварів «русичі» підготували спеціальну програму з величезною кількістю різноманітних, цікавих та захоплюючих моментів.
Церемонія відкриття свята розпочалася з гучних сигналів барабанного бою та оголошення про початок дійства сурмачами-глашатями. А далі на гостей свята очкувало унікальне для нашого міста видовище.
Актори театру Стародавнього Києва виконували карколомні трюки на конях під час показового виступу княжої кінної дружини. Майстри джигітування з вражаючою майстерністю демонстрували запаморочливі елементи кінної акробатики.
«Будьте уважні та обережні, слідкуйте за дітьми, не намагайтеся погладити коней під час виконання трюків»,– постійно нагадував ведучий у костюмі середньовічного лицаря.
Після кінних виступів глядачів розважали веселі театралізовані постановки, танцювальні флешмоби та рухливі ігри. Дітлахи та їх батьки з задоволенням вивчали рухи стародавніх танців, слухали досвідчених майстрів джигітування, які ділилися секретами своєї майстерності та навіть мали нагоду спробувати себе у якості наїзників.
«Круто!!! Трохи боязко так високо сидіти, але круто!»,– спустившись з коня, у захваті говорить семирічний Микита.
Поряд усі бажаючі могли оцінити свої вміння у стрільбі з лука. До речі, і луки, і стріли, і сагайдакиі ще багато чого можна було придбати у святкових «торгівельних рядах». І тут же випробувати, стріляючи по мішенях.
Протягом усього дня сюрпризи не закінчувались. Глядачі могли побачити лицарські бої на мечах, воїни у повному бойовому облаштуванні не тільки продемонстрували, як воювали у часи Середньовіччя, але й навчали усіх бажючих азам володіння історичною зброєю.
Не помилимося, якщо скажемо, що головними героям свята стали чудові коні з Княжої стайні русичів. З цими граційними тваринами та їх господарями можна було поспілкуватись, сфотографуватись, а при бажанні і проїхатися верхи.
«Це представники історичних порід, з якими ми працюємо вже довгий час. Кожен зі своїм характером, у кожного свої звички, але загалом всі наші друзі дуже виховані та чемні»,– посміхається каскадер «Київської Русі» Михайло.
Звичайно – яке ж свято без розваг?! Ось тут було чим зайнятися – конкурси, квести, змагання змінювалися раз по разу, дивуючи винахідливістю завдань. А ті, хто стомився після біганини та катання на конях, могли підкріпитися запашними стравами, звареними на багатті, підсмаженими ковбасками та шашличками, овочами на грилі та запити все це запашним чаєм. Людно та гамірно в парку було до самого вечора: діти в захваті, батьки щасливі.
«Ось заради таких моментів ми і організовуємо свята! Найвища оцінка нашої роботи – задоволені та вдячні люди. Це надихає на подальші цікаві справи. Які? Думаю, скоро дізнаєтесь»,– каже на прощання Наталя Музика.
Катерина Ковальчук