Земля, будь то маленький клаптик чи кілька гектарів, не раз ставала тим самим яблуком розбрату між багатьма людьми, подекуди найріднішими.
За неї споконвіку велися війни і цінність її не раз прирівнювалась до життя людини. Власне, з часом мало що змінюється. Люди досі ведуть між собою боротьбу, навіть якщо це лише 1/6 частина старої невеликої хати.
Ця історія Андрія Павленка тягнеться ще з травня 2018 року, коли його рідня сестра і співвласниця будинку по вул. О. Білана загородила (у прямому сенсі цього слова) йому прохід до власної оселі, а точніше її частини.
«Раніше у цьому будинку жила моя мама, яка й лишила у спадок частину мені, а частину сестрі, яка хоче відібрати все собі. Я з травня місяця не можу потрапити до свого помешкання», – розповідає пан Андрій.
З проханням допомогти потрапити до власного дому Андрій Павленко і звернувся за допомогою до міського голови. До того ж, як запевнив начальник управління інспекції та контролю Богдан Мельниченко, скарги на встановлений паркан надходили неодноразово.
Тому влітку було проведено комісійний виїзд у складі представників земельного відділу, відділу архітектурно-будівельного контролю, а також спецвідділу контролю за станом благоустрою. Саме вони і встановили, що спірний паркан розташований на землях загального користування.
«Під час виїзду комісією було встановлено, що паркан знаходиться на землях комунальної власності. Тобто є приватний будинок, однак земля знаходиться не в приватній власності. Саме на цій підставі було видано приписи на усунення порушень, які були проігноровані. Тому, оскільки це порушення правил благоустрою та архітектурних норм, було прийнято рішення даний паркан демонтувати», – розповів Богдан Мельниченко.
У четвер, 15 листопада, виконувати рішення по демонтажу на місце відправилась комісія у складі заступника начальника управління інспекції та контролю Владислава Русанова, представників поліції та, безпосередньо, працівники КП «Бровари-Благоустрій», які й прибрали незаконно встановлений паркан. Нам місці події вже чекав сам заявник, Андрій Павленко і ні секунди не вагавшись усі зайшли на територію.
«Якби це була приватна територія, ми, ясна річ, не мали б ніякого права сюди заходити, однак це комунальна власність, тож ці паркани нічого не означають», – пояснив Владислав Русанов.
Все найцікавіше почалося, коли з’явилася переполохана сестра. За її словами, паркан встановила через те, що не має спокою від крадіїв та наркоманів: «Навіщо мені ваші приписи?! Хіба людина повинна мати дозвіл, аби спокійно жити?!».
«Ми маємо правила благоустрою і рішення виконкому. До того ж ми неодноразово пояснювали вам, що земля знаходиться у комунальній власності і ви не маєте ніякого права встановлювати паркан», – сказав Владислав Русанов, після чого працівники комунального підприємства успішно демонтували загородження.
Паркан зберігатиметься у КП «Бровари-Благоустрій». Хоча, мабуть, на цьому дана прикра історія не закінчиться. До того ж, як зауважив Владислав Олегович, таких історій у місті десятки і боротися з ними доводиться щодня. На щастя, успішно.
