Напевно, одним з найодіозніших питань Броварів є ситуація навколо земель Радіопередавального центру. Та проблема там не тільки в земельному питанні, незручності більш прозаїчні: діяльність самого підприємства і оплата праці. Співробітники б’ють на сполох: вони вже третій місяць не отримують грошей
Після «магічного» призначення директором РПЦ помічника нардепа Різаненка, юриста Олексія Скочка на підприємстві почали відбуватися дивні речі. З січня 2016 року працівникам підприємства, яких на сьогоднішній день залишилось всього сім, разом із самим директором, припинили виплати заробітної платні. Аргумент у керівника просто залізний: «Грошей немає, хочете – звільняйтесь, ніхто вас тут не тримає». «Громадський Ревізор» вирішив розшукати попереднього в.о. директора РПЦ, арбітражного керуючого Сергія Буличова, що керував підприємством останні три роки, та поспілкуватися із ним про причини і наслідки подібної поведінки пана Скочка.
РАДІО БЕЗ РАДІО
На сьогоднішній день, після ліквідації застарілих радіовишок і радіотрансляторів, підприємство займається не зовсім профільною для себе діяльністю – обслуговування водогону та підстанції житлового містечка по вулиці Онікієнка. Технічний персонал, що на сьогодні працює в РПЦ – це слюсарі та механіки. За словами Буличова, зменшити штат ще більше вже просто неможливо. Сім штатних одиниць – це найменший з можливих склад працівників.
«Коли я прийшов працювати на РПЦ, то в нас було близько 50 співробітників. Коли ми отримали постанову про ліквідацію та утилізацію радіопередатчиків, то почалося скорочення персоналу. На жаль, ми вимушені були звільнити більшу частину спеціалістів, які пропрацювали на підприємстві все життя. Але ті хто залишився отримували зарплатню завжди вчасно і в повному обсязі», – згадує Сергій Буличов.
На сьогоднішній день, після призначення Олексія Скочка директором підприємства, вже більше двох місяців немає жодних виплат заробітної платні. Взагалі. Ні тобі нарахування частинами, ні скорочення ставок, просто співробітники вже майже три місяці працюють на голому ентузіазмі, не отримуючи за це жодної копійки.
БОРГОВЕ БОЛОТО
Поки Скочко був виконуючим обов’язки, то ще якісь кошти співробітникам сплачувались. На сьогодні підприємство має заборгованість по заробітній платні та електроенергії. На підприємстві навіть відрізали світло. Зрозуміло, що повністю виключити енергопостачання неможливо, через функції, що виконує зараз РПЦ по обслуговуванню житлового містечка. Але адміністративні будівлі сидять «впотемки».
«Ми всі знаходимось на грані звільнення. Я сам би пішов вже давно, але я проживаю в житловому містечку, тому вимушений приходити іноді на роботу і робити налаштування системи водогіну, бо я зацікавлена сторона. Якби жив деінде, то вже давно б все покинув», – розповідає Юрій Діденко, головний інженер ДП «Радіопередавальний центр».
В Пенсійному фонді нам повідомили, що на сьогоднішній день РПЦ має заборгованість перед податковою за несплату Єдиного соціального внеску. Зараз це близько 11 тисяч за два місяці 2016 року. Що ж буде далі?
А далі, на думку Сергія Буличова, все піде за дуже зручним для народного депутата сценарієм. Звільнити працівників по закону Скочко не має права, але довести їх до заяви за власним бажанням не виплатою зарплати – це дуже просто. Та й прикопатися немає до чого – підприємство загрузло в боргах. А далі і взагалі все просто – довести компанію до банкрутства і продати за копійки «потрібним» людям.
Правда, в такому варіанті ніхто не враховує того, що шести співробітникам, які все життя віддали цьому підприємству, досвідченим фахівцям доведеться шукати себе деінде. А власникам квартир в житловому містечку і взагалі поринути в «чудове» середньовіччя – без світла, води і каналізації.
Та кому до цього діло, коли справа заходить про такі омріяні нардепом гектари…
P.S.: Як стало відомо нашим журналістам, 9 березня цього року Олексій Скочко зареєстрував у Броварській міській раді заяву про надання дозволу на розробку проекту землеустрою на території РПЦ для здійснення… житлової забудови!!! Тож чекаємо на появу в Броварах нового житлового комплексу???
Кристина Славінська