Події навколо Броварської міської ради – головний інформаційний привід у місті. Про це говорять фахівці, про це пишуть у ЗМІ та соцмережах, про це пліткують біля під’їздів. Саме так формується громадська думка. Хтось з усіх сил намагається висвітлити ситуації у чорному кольорі, мовляв, відбулась суцільна зрада. Хтось навпаки, вбачає перспективи для цієї ради нарешті почати працювати на користь Броварів. Істина, як завжди, десь посередині. Але головне – у своїх висновках завжди опиратися лише на факти та думки компетентних особистостей. Сьогодні наш співрозмовник саме така особистість – депутат Броварської міської ради Юрій Чередник.
Кореспондент: Юрію Павловичу, так сталося, що Ваше прізвище останнім часом досить часто згадують у броварських ЗМІ та соцмережах. Але Ви погодились на інтерв’ю. Чому така відвертість?
Юрій Чередник: Все дуже просто. Зараз події останніх сесій Броварської міської ради намагаються максимально політизувати та висвітлити однобоко. Мало хто намагається розібратися у суті та причині питання. Ситуацію навколо мене намагаються просто використовувати для отримання додаткових політичних дивідендів та для залякування інших депутатів міськради. Мета мого інтерв’ю – донести до броварчан справжні причини моїх дій як депутата та висловити свою думку з приводу всього, що відбувається зараз у міськраді.
Кор.: Тоді почнемо з головного. 15 березня на сесії міськ- ради Ви проголосували «ЗА» виділення коштів на ремонт мосту на Торгмаш.
Ю.Ч.: Дозволю собі маленьке уточнення. Окрім коштів на ремонт мосту, в цьому ж рішенні йшла мова про виділення коштів на утеплення будинків, закупівлю апарату для гемодіалізу, фінансування інклюзивної освіти, що, погодьтесь, є необхідним для міста та не містить жодних сумнівів стосовно необхідності їх підтримки. Що стосується ремонту мосту. Попередньо розглядалось два варіанти: або його демонтаж та будівництво нової дороги, або подальший ремонт. Зазначу – під час самої сесії виступали експерти та фахівці, які наводили цифри по двом цим варіантам. Розглядаючи демонтаж мосту, також необхідно пам’ятати й про додаткове фінансування на проектно-кошторисну документацію, можливість проведення безпечного його зносу при безпосередній близькості до житлових будинків, утилізацію будівельного сміття тощо. На все це необхідно немалі кошти. Не говорячи вже про терміни будівництва нової дороги. То що тоді будуть мати торгмашівці? Ізольовану територію? На сьогодні вул. Вокзальна, по якій проходить автомобільне сполучення з масивом, однозначно не розрахована на таку величезну автопропускну спроможність. Крім того, на сесіях попередніх років, коли виділялись кошти на проведення ремонту шляхопроводу на Торгмаш, ніхто й не підіймав питання щодо його знесення. Тоді відповідь була логічною та однозначною – ремонтувати. Й висновки спеціалістів це підтверджують. На підставі цих отриманих даних мною й було прийнято рішення щодо голосування «за» по цьому питанню порядку денного.
Кор.: Наступними питаннями на тій сесії були затвердження кандидатур заступників та складу виконкому. Ви підтримали ті кандидатури, які запропонував міський голова. Чому?
Ю.Ч.: Є законодавство, яке чітко визначає, що персональний склад виконавчого комітету, разом із заступниками, затверджується радою за пропозицією міського голови. Логіка законодавця в тому, що саме міській голова формує «виконавчий орган» міської влади та саме він відповідає за результати його роботи. Також не слід забувати, що у разі незадовільної роботи виконкому, депутати завжди мають право переобрати його склад. До речі, відразу після проведення виборів, коли це питання постало, я пропонував залучити кадрові та рекрутингові агентства для якісного пошуку нових фахівців. І не тільки на посади заступників. Проте, цього ніхто не зробив. Тому я голосував за конструктивну співпрацю. Але з жорстким контролем з боку міської ради.
Кор.: Ми всі бачили, що відбулося потім. Я маю на увазі реакцію Павла Різаненка. Як Ви можете пояснити таку поведінку?
Ю.Ч.: Мені важко зрозуміти мотиви, якими керувався Павло Олександрович у цій ситуації. Особливо з огляду на те, що про свою позицію я відкрито говорив на фракції напередодні сесії. Павло Різаненко не міг не знати про це. Я питав фракцію БПП – чи є достойні альтернативи кандидатурам на посаду заступників? Я озвучував і свою позицію по шляхопроводу. Згадав, що буквально місяць назад в БПП позитивно розглядалась можливість підтримки кандидатур Виноградової Л.М. та Кузнєцова К.В. Планували дати їм «випробувальний термін» на півроку. Але щось змінилось. Тому для себе зробив висновок – в основі прийняття цього рішення лежить суцільна політика.
Кор.: Що тоді не влаштувало Павла Олександровича?
Ю.Ч.: Скоріше за все – це невиконання його політичної волі. Але тоді нелогічним є той факт, що коли міський депутат має свою позицію, має свою власну думку, то за це його необхідно виключати з фракції? Також, для мене було дивним, що Павло Олександрович, користуючись своєю депутатською недоторканістю хотів спровокувати мене на конфлікт. Проте, мені вистачило здорового глузду просто вийти з зали. Навіть отримавши дуже відчутний поштовх у спину. Знаю, що вже після сесії Різаненко продовжував «виховні спілкування» з іншими депутатами. Але вже без рукоприкладства, у словесній формі.
Кор.: Що Ви можете сказати про сесію 18 березня?
Ю.Ч.: Я дивлюсь на результат – сесія зірвана. За чутками секретар міської ради з чисельними травмами на «лікарняному». Бровари залишились без грошей, які Мінрегіонбуд виділяв на реконструкцію парку «Перемога». Працівники Броварського професійного ліцею – без зарплат. Адже саме ці питання депутати повинні були обговорити 18 березня.
Кор.: Ваші прогнози, як буде надалі розвиватися ситуація в Броварській міській раді?
Ю.Ч.: Важко робити прогнози у цій ситуації. Зараз ми маємо лише суцільне силове протистояння. Не виключаю, що такий колапс може тривати дуже довго. Тому у нас наразі виникає ситуація, коли рада не зможе повноцінно функціонувати та вирішувати питання, віднесені до її відання. А це пряма, хоч і довга, дорога до дострокових місцевих виборів. Все інше покаже час.
Захар Макінтош