Пам’ятаєте, ким ви хотіли бути в дитинстві? Суперзіркою? Лікарем? Можливо, космонавтом? Цікаво, а ким хочуть бути сучасні діти? «Громадський Ревізор» провів власне опитування та виявив, які професії в фаворі серед цьогорічних випускників.
Якщо 30 років тому назад всі хотіли бути інженерами, вчителями та лікарями, то зараз, з рухом технічного прогресу, метаморфоз зазнали і дитячі уподобання.
«СТУДІЯ, ПРИЙОМ!»
Чи то через те, що опитування проводили журналісти нашого видання, чи так співпало, але на першому місці, з невеликим відривом опинилася саме професія кореспондента. Журналісти в кадрі, ведучі, редактори газети – саме у такому амплуа себе бачать 14% опитаних школярів.
І, якщо два – три роки тому молодь віддавала перевагу професіям «сірих кардиналів» – PR-агентам, менеджерам шоу- бізнесу та дикторам закадрового голосу, то сьогоднішнє покоління в тіні сидіти не збирається. Лише перші шпальти та крупні плани!
ЕКОНОМІСТИ – ПРОГРАМІСТИ
П’ять-сім років тому найпопулярнішими професіями серед молоді були економісти та програмісти. До речі, багато з них ще й досі не розібралися, що ж таке та економіка та як її застосовувати на практиці. З програмістами трохи простіше, але з постійними інноваціями «біля керма» залишаються лише ті, хто швидко вчиться та підлаштовується під вимоги часу. Інших життя швидко викидає за борт, заповнюючи їх місця новими спеціалістами.
Серед цьогорічних випускників економічні та комп’ютерні спеціальності також отримують високий бал. 13 відсотків – саме стільки за кожну з професій віддали майбутні студенти. Здебільшого хлопці та дівчата планують вивчати графічний дизайн, фінанси та IТ-технології.
РЯТУВАТИ ЖИТТЯ
На третьому місці професія лікаря. Багато броварських випускників мріють рятувати людські життя. І також, на дрібниці розмінюватись не збираються. Усі опитані бачать себе кардіохірургами, генетиками або, щонайменше, стоматологами.
«Хочу залишити після себе щось корисне. Універсальну вакцину винайти, наприклад. Чому б ні?», – роздумує один із одинадцятикласників.
За останній рік з’явилось багато юних патріотів, які мріють захищати країну. Таких броварчан близько 7%.
«Після закінчення школи я планую вступити до добровольчого батальйону «Азов» та захищати нашу країну від загарбників на Донбасі», – ділиться майбутній герой.
Та ми сподіваємось, що вже найближчим часом конфлікт вирішиться і нікому більше не доведеться брати участь в бойових діях на Сході. Але ж формування професійної армії лише на старті.
РЕСТОРАНИ ТА ПРИВАТНІ КАБІНЕТИ
Четверте місце ділять сфера обслуговування та гуманітарні спеціальності. Тут і філологи, і психологи, і історики. Дехто навіть зізнається, що обрав такий фах в світлі недавніх подій.
«Я хочу бути психологом, щоб допомагати нашим бійцям подолати психологічні травми пов’язані з війною», – пояснює свій вибір Єлизавета.
Дехто зізнається, що хоче стати ресторатором аби продовжити справу батьків, хтось хоче бути туристичним консультантом, бо полюбляє подорожувати. Але зрозуміло найголовніше – майбутню професію діти обирають дійсно за покликом душі, а не через престижність та високу заробітну платню.
Ну а завершують наш рейтинг юристи, інженери та спортсмени. Таких серед цьогорічних випускників небагато. Та й не дивно. Мало хто хоче витрачати своє життя на безкінечні папірці та механізми, коли навколо такий цікавий світ сучасних технологій та медіа.
ЗАЙВИХ ШТАНІВ НЕМАЄ
Є серед школярів і такі хто вважає, що п’ять років в університеті – це даремне просиджування штанів. Мовляв, в сучасному світі, коли все змінюється майже щосекунди немає часу на безцільне навчання. Молодики вважають, що гарно заробляти можна і без вищої освіти. Тим паче, що мережа інтернет – це безкінечний океан стартапів – бери та створюй. Мрії таких дітей вкрай розмиті. Хтось хоче заробляти на життя, знімаючи ролики та викладаючи їх на власний канал в Youtube, хтось прагне стати професійним тестувальником комп’ютерних ігор, а хтось – знімати відеоуроки і продавати їх.
Та всі зізнаються, що до закінчення навчання майже рік і вони мають ще час змінити своє рішення, якщо раптом припаде до душі більш земна професія.
БУТИ ЛЮДИНОЮ
Та серед купи листів «Громадському Ревізору» особливо припав до душі наступний: «Перш за все я хочу залишитися людиною. Такою, щоб в майбутньому з мене брали приклад. Я хочу зароблені гроші вкладати в благодійність. Наприклад, збудувати притулок для тварин де за ними будуть доглядати люди, що не мають власної сім’ї чи будинку. Там вони будуть допомагати один одному боротися з самотністю, а заразом я врятую тварин, які не заслуговують на те життя, що зараз мають».
І не дарма кажуть – вустами дитини говорить істина. У першу чергу в будь якій ситуації треба залишатися людиною. Напевно кожен із нас в дитинстві мріяв змінити світ на краще. А що відбувається потім?..
Тож, можливо, слід замислитися. «Ревізор» впевнений, що всередині кожного з нас ще й досі живе та світла добра дитина, яка прагнула принести додому всіх бездомних тварин чи нагодувати всіх безхатченків. Повірте, ця дитина ще й досі пестить ці мрії в вашому серці. Потрібно тільки прислухатися до неї. А коли ж це краще за все зробити, як не взимку, коли навіть саме повітря пронизане новорічними дивами?
Маргарита Струтинська