Перспективні зміни, які створять комфорт у житті будь-якого населеного пункту, можливі лише за бажання та активної участі місцевої влади у впровадженні сучасних інформаційно-комунікаційних сервісів. Одним із них є система SmartCity, яка об’єднує принцип відкритих даних, розумного використання цифрових послуг та ефективного управління у сучасних містах. Прозорість діяльності влади, актуальна інформація про доходи і витрати міського бюджету, доступ до міських послуг в смартфоні — цілковита реальність для броварчан, яка зовсім скоро почне впроваджуватися у нашому місті. Коли і як це станеться — дізналися журналісти «Громадського ревізору», поспілкувавшись із представниками компанії-розробника.
Які переваги системи Smart City?
Smart City – це ідеологія, інноваційний підхід в управлінні містом, який полягає в автоматизації всіх сфер життєдіяльності складного міського господарства та оптимізації бізнес-процесів. Це й облікові системи, які дозволяють отримувати достовірну інформацію та забезпечити впровадження електронних послуг для громади, це й сфера транспорту, програма «Безпечне місто», освітлення, екологія и таке інше. Окрім того, при впровадженні Smart City місто отримує повністю інтегровані між собою системи, які працюють на громаду, бізнес і керівництво міста настільки ж злагоджено, немов швейцарський годинник.
Smart City — як це працює?
Зараз все більше і більше міст світу переосмислюють свої підходи в управлінні містом, розглядаючи впровадження концепції цієї системи. Яскравим прикладом впровадження Smart City для українців є Київ. Близько 4 років тому місцева влада заговорила та розпочала рух в напрямку розумного міста, щоб створити прогресивну європейську столицю України. Робота продовжується і сьогодні: уже зараз діє додаток KyivSmartCity, в якому можна поповнити абонемент KyivSmartCard або придбати QR-квиток для проїзду у міському транспорті столиці. Зовсім скоро у ньому з’являться й інші міські сервіси, наприклад, оплата комунальних послуг, реєстр домашніх тварин, сервіси водія, електронна черга запису в дитячий садок чи до лікаря тощо. Також у новому додатку можна буде знайти актуальну інформацію про пункти прийому сміття, спортивні заклади, соціальну підтримку населення та події в Києві.Таким чином, команда SmartCityі столична влада невпинно працює над розбудовою міста-мрії, у якому кожен містянин може відчувати себе захищеним та щасливим. Таку ініціативу повністю підтримують і представники влади Броварів.
Наскільки реально впровадити цю систему у Броварах?
За словами представників компанії-розробника Бровари мають усі можливості для впровадження SmartCity. Найголовніше, наголошують вони, це мати бажання, а воно в керівництва міста є. Для початку необхідно провести інвентаризацію наявних систем у місті, визначити чи можливо їх інтегрувати в єдину міську платформу Smart City та розробити поетапний план впровадження. На це потрібно близько 3х років, після яких можна буде із впевненістю говорити про Brovary Smart City. Проте, навіть, вже в перший рік впровадження системи будуть відчутні позитивні зміни в якості життя броварської громади.
На якому нині етапі знаходиться ідея Brovary Smart City?
Як стало відомо, міський голова Ігор Сапожко вже ініціював робочу зустріч з експертами по впровадженню системи Smart City у Броварах. Під час обговорення було напрацьовано відповідне стратегічне бачення розвитку міста через призму концепції Smart City в перспективі 3-х років. Наразі проводяться відповідні тактичні сесії з керівниками управлінь, відділів та структурних підрозділів, які відповідальні за окремі напрямки діяльності в місті.
[…] проводиться на виконання одного з пунктів програми «Smart City» щодо активного озеленення міста. Зібрана інформація […]