Мешканці вулиці Олімпійської 7, 7А, 9 та 9А сьогодні завітали на засідання депутатської комісії з комунальних питань. Люди вимагали зберегти вишні, шовковиці та абрикоси, що ростуть в їхньому дворі. Також написали звернення і зібрали підписи мешканців.
Проблема на їхню думку полягає в тому, що комунальники взялися реконструювати спортивний майданчик, і саме для цього зрізають фруктові дерева. Та ще, кажуть, вони не впевнені, що замість обіцяного нового майданчика, там не побудують чергову парковку.
Як пояснила Світлана Решетова, начальниця Управління БЖКГІТ, комунальники не дерева зрізають, а демонтують погреби, щоб не тільки підготувати площу під спортивний майданчик, а й відремонтувати міжбудинкові проїзди.
«Наше Управління зробило проект на реконструкцію дитячого та спортивного майданчиків у дворі вул. Олімпійська, 9, 9А, Броварської Сотні,16, проект на капремонт міжбудинкових проїздів за адресою Олімпійська 7, 7А, 9, 9А. На черзі – міжбуд по вул. Броварської Сотні,16, для якого вже виготовляється проект. Усі ці проекти робилися на чисельні звернення місцевих мешканців.
Роботи по Олімпійській 7-7А вже почалися. Але в зоні ремонту є чимало незаконно встановлених погребів, які є загальновідомою проблемою нашого міста. Біля будинку 7А ми вже прибираємо всі погреби та самовільно встановлені гаражі, решта – на черзі.
Щодо дерев – вони ростуть зовсім поруч з погребами: буквально в кількох сантиметрах. Тож знести незаконно встановлений погріб та лишити дерево – неможливо. Під час обговорень з мешканцями виявилось, що частина з них за знесення зелених насаджень на користь ремонту міжбуду, частина – проти».
Світлана Решетова зазначила, що якщо 70% мешканців цих будинків не погодяться зі знесенням дерев, роботи з реконструкції міжбудинкового проїзду проводити не будуть. У такому випадку погреби, які також відстоюють мешканці, теж лишаться на місці.
Такий приклад у Броварах вже був. Свого часу мешканці будинків по вул. Лагунової 1-3 відмовилися від ремонту їхнього міжбудинкового проїзду, мовляв, там є погреби, якими користувалися жителі. Тендер скасували, будівництво спортивного та дитячого майданчику теж скасували. А вже за декілька місяців почали масово писати скарги, мовляв, «чому всі двори поруч відремонтували, а наш – ні?» І з подивом дізнавалися, що від ремонту відмовилися їхні ж сусіди.
На жаль, демонтувати погріб і зберегти дерево неможливо. Але Світлана Ігорівна заявила про готовність ознайомитися з такою технологією, якщо вона існує.