Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік медичних протипоказань для вакцинації від COVID-19. Про це йдеться на фейсбук-сторінці голови Комітету ВР з питань здоров’я нації, Михайла Радуцького.
За оцінками МОЗ, єдиним справжнім протипоказанням до щеплення від COVID-19 наразі є серйозна алергічна реакція на першу дозу вакцини, наприклад анафілактичний шок. Такі протипоказання до вакцинації від коронавірусу має не більше ніж 1% населення.
Протипоказання також можуть носити тимчасовий характер (із вказаним у довідці терміном дії) і діяти для всіх видів вакцин, або лише для конкретного типу (якщо існує можливість провести щеплення іншим типом вакцини – довідка не надається).
“Наприклад, діагноз тромбоз з тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Наслідком міокардиту та/або перикардиту є абсолютні протипоказання для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna). Для осіб з імунодефіцитом рекомендована вакцинація з пересторогою. Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою”, – уточнив Радуцький.
Відповідність діагнозу протипоказанням, що вказані у переліку МОЗ, встановлює винятково лікар.
Міністерство охорони здоров’я інформує, що хронічні хвороби не є протипоказанням до щеплення. Навпаки, люди з хронічними захворюваннями ризикують важче перенести COVID-19, а тому потребують захисту, який дає вакцинація.
З 8 листопада в Україні почнуть видавати довідки про наявність протипоказань до вакцинації від COVID-19. Форма довідки та умови її видачі зараз на фінальному етапі погодження.
Дані про пацієнтів, яким дійсно протипоказана вакцинація, вноситимуться до електронної системи охорони здоров’я – українці зможуть згенерувати документ у застосунку «Дія».
Читайте також: З 8 листопада невакцинованих працівників та держслужбовців будуть відсторонювати від роботи