Комунальне підприємство «Броваритепловодоенергія», заради забезпечення надійного та якісного теплопостачання у місті, встановить додаткове обладнання котельних та індивідуальних теплових пунктів за кредитні кошти.
Відповідне рішення депутати Ради Броварської ОТГ прийняли під час чергової сесії 29 липня.
Оновлені системи теплопостачання також покращать екологічну обстановку у Броварах, завдяки скороченню викидів оксидів вуглецю та діоксидів азоту.
Проект про осучаснення системи теплопостачання, планують досягнути шляхом об’єднання тепломереж, використовуючи скидне тепло ТОВ «Орієнтир-Буделемент» для виробництва теплової енергії.
Для довідки: Скидне тепло (не плутати зі спаленням твердих побутових відходів) – це будь-яка форма теплової енергії, що виробляється як побічний результат промислового процесу. Для виробництва своєї продукції підприємства використовують різноманітні види палива; при цьому часто виробляється надлишок тепла у вигляді пари, конденсату або просто теплої води. У багатьох випадках це надлишкове тепло потрібно вивітрити, аби не порушити основний технологічний процес. Дуже часто надлишкове тепло охолоджується в сусідньому водосховищі або вивітрюється в атмосферу через градирні. Що це означає з теплової точки зору? Тепло витрачається даремно. Натомість, таке тепло може стати важливим джерелом енергії для централізованого теплопостачання.
Як пояснив керівник КП «Броваритепловодоенергія» Григорій Голубовський, – реконструкція систем опалення дозволить нагрівати воду за рахунок гарячої пари, що суттєво зекономить газ. Оптимізація систем тепло-, водопостачання відчутно здешевить теплову енергію та поліпшить екологію в місті.
«Основна мета об’єднання мереж теплопостачання та модернізація мереж – це когенерація тепла. Яка дасть місту літом 5 МВт, а зимою – 2 МВт, чого вистачить, аби нагріти воду для 34 мікрорайону Броварів», – пояснив Голубовський.
Для довідки: Когенерація – це технологічний процес виробництва двох видів енергії одночасно, зокрема, електричної та теплової, всередині одного пристрою.
Для реалізації проекту комунальне підприємство скористається кредитом на суму п’ять мільйонів євро від Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO), який виплачуватиме дев’ять років.
Цей варіант підходить тим, що поетапне виконання зобов’язань перед фінкорпорацією знизить фінансове навантаження на підприємство.