Сирена реанімобіля розривала навпіл тишу вечірнього Вишгорода. Медики мчали на терміновий виклик до пацієнта без ознак життя. За кермом професійний водій Анатолій Постолюк
Привід для виклику: “Травма голови. Масивна кровотеча. Порушена свідомість”.
Біда на 50-річного чоловіка чекала у рідних стінах своєї квартири, у ванній кімнаті. Банально – послизнувся на кахлі і вдарився головою.
“Ми знайшли чоловіка без ознак життя, в калюжі крові. Стан пацієнта був важкий. Надто довго людина пролежала без свідомості і без допомоги. Жінка, яка знайшла його на підлозі у ванній, одразу зателефонувала на швидку”, – розпочала свою розповідь керівник бригади №533 фельдшер з медицини невідкладних станів Лєда Марченко.
…Час грав проти медиків. З діагнозом “Травма голови. Пошкодження черепа. Масована кровотеча” кожна секунда на вагу…
“Оцінивши стан пацієнта, ми одразу приступили до виконання серцево-легеневої реанімації, попередньо звільнивши дихальні шляхи від блювотних мас, заінтубували, встановили довенний доступ, підключили до моніторингу і розпочали компресію та штучну вентиляцію легень”, – вносила ясність фельдшер з медицини невідкладних станів Юлія Лєхман.
Через певний час і перший успіх – з’явився пульс на периферичних артеріях, але самостійне дихання не відновилося.
Знаючи всі алгоритми з надання догоспітальної допомоги травмованим пацієнтам, медики розпочинають другий етап огляду, під час якого знову зникає пульс.
“Другий етап пацієнта дуже важливий при травмах, оскільки потрібно безперервно спостерігати чи відбуваються зміни стану пацієнта, аби розуміти яку допомогу потрібно надати наступним кроком. Важливе значення має зняття електрокардіограми”, – пояснювала, Лєда Валеріївна, як треба діяти, коли травмований пацієнт.
Пульс то зникав, то відновлювався. Під час знімка ЕКГ пульс зник. Медики вдруге реанімують пацієнта. Приблизно через 20 хвилин відновлюється самостійне дихання і з’являється пульс на магістральних та периферичних артеріях.
Керівник бригади втретє оцінює стан потерпілого і визначає його як загрозливий для життя людини. Тахіаритмія. Приймається рішення провести негайно кардіоверсію. Після розряду знову успіх: у пацієнта відновлюється серцевий ритм.
У стабільному важкому стані з відновленими кровообігом та самостійним диханням, на препаратній терапії, чоловіка транспортували до найближчого закладу охорони здоров’я у реанімаційне відділення.
Вони робили те, що потрібно. Потім те, що можливо. І раптом виявили, що зробили неможливе. Бригада №533 Вишгородської станції екстреної медичної допомоги – генії, що дарують друге життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Витягли з того світу: бригада швидкої врятувала 83-річну броварчанку