Випадок, на який була направлена чергова бригада №717 пункту постійного базування селища Баришівка, життєвий, однак неочікуваний
“Виклик на лінію “103” надійшов від сусідів. Вони почули гуркіт на міжповерховому сходинковому майданчику. 57-річний чоловік перетнув поріг тамбура і втратив свідомість – для нас це привід для негайного реагування”, – ділиться черговою історією керівник бригади, фельдшер з медицини невідкладних станів Анна Сергієнко.
Цього дня чоловік почувався зле. Скаржився на загальну слабкість та дискомфорт за грудиною. Син повіз батька в пункт невідкладної меддопомоги. Там йому трохи полегшало і чоловіки повернулися додому. Батько не став чекати сина, пішов у квартиру самостійно.
“Наші дії доведені до автоматизму. Коли на робочому планшеті “непритомність”, ми йдемо до пацієнта з усім необхідним. Первинний огляд пацієнта – оцінка серцевого ритму. На моніторі дефібрилятора – без пульсова електрична активність”, – підтримала діалог фельдшер з медицини невідкладних станів Наталія Ребрій.
Що стало причиною раптового погіршення стану здоров’я пацієнта – невідомо. Бригадою медиків негайно розпочаті заходи серцево-легеневої реанімації: непрямий масаж серця, штучна вентиляція легень за допомогою мішка АМБУ, введення розчину адреналіна. Кожні 2 хвилини оцінка серцевого ритму пацієнта керівником бригади.
Вже на 8-й хвилині на моніторі дефа – фібриляція шлуночків і виконання першого розряду. І знову оцінка ритму.
23 хвилини знадобилося бригаді медиків для встановлення стабільного синусового серцевого ритму з відновленням спонтанного дихання.
Коли стан пацієнта був стабільний, його почали готувати до транспортування. В реанімаційне відділення Баришівської багатопрофільної лікарні чоловіка доставили швидко, за кермом санітарного транспорта був Анатолій Гаркавенко.
Поступив чоловік з наявним пульсом та самостійним диханням.
“Приємно, коли нам дякують пацієнти або їхні родичі. А коли до нашої непростої роботи ставляться з повагою колеги-медики – приємніше вдвічі. На приймальному відділенні в той день нас зустріли в повному складі: і черговий лікар Андрій Юрійович Волокіта, і реаніматолог Юрій Іванович Остапчук. Від нашої команди переказую їм також просте, але таке вагоме “Дякую!”
Саме в такі моменти відбувається переоцінка цінностей і виростають крила”, – впевнено резюмувала керівник бригади Анна Володимирівна.
Вже наступного дня наш пацієнт прийшов у свідомість і був транспортований на обстеження до Бориспільської лікарні інтенсивного лікування для виявлення причини захворювання і встановлення точного діагнозу.
Врятоване життя – це нагорода. Вона як титул, який потрібно захищати і підтверджувати, адже таким чином ви вкотре доводите всім, що бригади Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є №1 в наданні догоспітальної фахової допомоги жителям Київщини. Пишаємося! Так тримати!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Чоловік без свідомості лежить на тротуарі” – професійний порятунок від Броварської станції 103