Спекотна літня погода виявляється таїть в собі додаткову небезпеку для мотоциклістів. Тільки у серпні станом на 11 число у Броварах та районі трапилося вісім ДТП за участі байків, і аж сім з них всього за чотири дні.
На кожну з аварій, крім поліції та медиків, першими прибувають волонтери громадської організації «Мотохелп».
Серед них засновник спільноти «Мото Бровари» Павло Кардаш. Саме він стверджує, що кількість ДТП з мотоциклами зростає в період гарної погоди, коли дорога манить власників двоколісного транспорту якомога швидше вирватися у заміські простори.
«Мотохелп» – це волонтерська організація, що надає першу домедичну допомогу на місці ДТП, вирішуються юридичні питання, що їх негайно потребують вирішити на місці аварії як автомобілісти, так і мотоциклісти.
Крім того, у 2020 роціі ГО «Мотохелп» почала діяти у напрямку реагування на виклики екстреної медичної допомоги (ЕМД) на події з важкими постраждалими. Це виїзди на ДТП з постраждалими, падіння з висоти, масові травми.
Інформацію про пригоду з постраждалими «Мотохелп» отримує від оператора ЕМД. Найближчий за місцезнаходженням волонтер виїжджає до точки події.
Виїзд волонтера не відміняє виїзд бригади ЕМД – це паралельні процеси. Завдання волонтера «Мотохелп» – надання першої домедичної допомоги постраждалому: зупинка критичної кровотечі, забезпечення прохідності дихальних шляхів, проведення серцево легеневої реанімації, накладання пов’язок.
Усі волонтери ГО «Мотохелп», котрі задіяні у екстреному медичному реагуванні (ЕМР) мають відповідні сертифікати з надання першої допомоги, оснащені аптечками з необхідним обладнанням та інструментом.
До слова, персональними даними постраждалої особи, волонтери не володіють. Оператор повідомляє тільки адресу й тип події (ДТП, падіння з висоти тощо). Також, волонтери «Мотохелп» не надають медикаментозного лікування.
«Для нас нема різниці хто й звідки ця людина – допомагаємо всім. Байдуже мотоцикліст, чи автомобіліст. З Броварського району, чи з Чернігова. Був випадок, коли хлопець з Литви, не знаючи ані української, ні англійської, ні російської мови, потрапив у ДТП у Броварах, ми залишалися з ним, допоки його знайомі «через третє коліно» з Києва за ним не приїхали, щоб забрати на нічліг», – розповідає Павло Кардаш.
На питання, де беруть гроші на паливо та ліки, каже, що ГО «Мотохелп» має спосора – автозаправку «KLO», котра видає волонтерам талони на паливо. Укомплектованими аптечками з ними діляться інші волонтерські організації, багато мотоциклістів підтримують фінансово, хто скільки може, хоч звісно, краще аби гроші у цьому напрямку не знадобилися. А для уникнення ДТП допоможе старе, відоме правило: дотримання правил дорожнього руху.
«Не перевищуйте швидкість. Сідаючи на байк, одягніть екіпіровку – це в рази збільшить шанси вціліти, навіть якщо аварія все ж трапиться. Не поспішайте стати «безпечними ангелами». Залишайтеся живими й неушкодженими», – порадив Павло.
І телефонуйте чи пишіть, якщо раптом щось: телефон оператора: (097) 900-999-0
Оперативний Telegram-чат: @MOTOHELP_KYIV
Також ви завжди можете ПІДТРИМАТИ волонтерів-рятувальників «Мотохелп»