Батьки, яким доводилося потрапити з дитиною в броварське інфекційне відділення знають, що всередині умови для перебування задовільні, палати відремонтовані та комфортні, але ззовні корпус вже давно потребував капітальних робіт та благоустрою прилеглої території. На початку серпня на об’єкті розпочали будівельні роботи і вже до кінця року чиновники планують завершити повну реконструкцію будівлі.
Реконструкція інфекційного відділення «Центру дитяча лікарня» цьогоріч проводиться завдяки фінансовій підтримці обласного бюджету.
«Реконструкція відбудеться за рахунок співфінансування. З обласного бюджету виділено 25 млн. грн. і з міського — 6 млн. грн.», – розповіла ініціаторка реконструкції депутатка Київської обласної ради Марина Сапожко.
Заздалегідь була проведена експертиза технічного стану будівлі, результати якої показали, що споруда знаходиться в аварійному стані.
Проект реконструкції включає заміну даху, посилення фундаменту та стін, утеплення фасаду та заміну інженерних мереж будівлі, зокрема, облаштування нової системи водовідведення дощових вод.
Хід виконання робіт
Проєкт реконструкції передбачає розвантаження та посилення будівлі. Із четвертого серпня на об’єкті розпочалися демонтажні роботи технічного поверху. Таким чином, за рахунок демонтажу стін та панелей покриття, відбудеться розвантаження будівлі інфекційного відділення приблизно на 500 тонн.
Представники субпідрядної організації повідомляють, що роботи з підсилення будівлі будуть включати розриття фундаменту, його посилення, гідроізоляцію, бетонну відмостку та перев’язку зовнішніх стін будівлі металевими конструкціями.
До кінця вересня за планами влаштують та утеплять металевий дах. Після цього, влаштують фасад будівлі, замінять вікна та двері в інфекційних блоках й почнуть внутрішні оздоблювальні роботи: водопровід, каналізацію, опалення, вентиляцію, електроосвітлення та пожежну сигналізацію.
Значною проблемою будівлі до реконструкції ще було відведення дощових вод. Під час будівництва корпусу лікарні ще у 70-х роках було взято за основу відвод через будівлю. Тобто уся дощова вода на даху збиралася в центрі й через дощоприймачі спускалася до підвалу, а звідти вже до ливневих стоків. Така система завдавала чимало клопоту на практиці.
Для уникнення цієї проблеми на майбутнє, проєктанти розробили варіант облаштування двоскатної покрівлі, яка буде відводити воду через стічні ринви відразу на вулицю в дощову каналізацію.
Завершення всіх ремонтних робіт планується до кінця поточного року.
Після виконання всіх чорнових будівельних робіт планують винести на голосування громади варіанти художнього декору фасаду будівлі. Задумка полягає в тому, щоб створити максимальну затишну атмосферу для маленьких пацієнтів.
«Звичайно, хочеться побажати нашим діткам здоров’я, щоб вони ніколи не хворіли, але діти хворіють всі. Тому дуже важливо, щоб вони проходили лікування в максимально комфортних та затишних умовах», – резюмувала Марина Сапожко.
Варто зазначити, що на період реконструкції будівлі маленькі пацієнти в повній мірі отримують медичну допомогу. Наразі вони лікуються на 4 поверсі соматичного корпуса, який був капітально відремонтований коштом міського бюджету.