Напередодні новорічно-різдвяних свят обсяги продажу фальсифікованої ковбаси в Україні сягнули шокуючих масштабів
Про це пише “Обозреватель” із посиланням на коментарі експертів.
За словами директора Союзу споживачів України Максима Несміянова, у деяких невеликих магазинах рівень ковбасного фальсифікату досягає навіть 100%. Обманюють покупців різними способами: на ковбасі “другого сорту” пишуть “вищий”, а також видають за продукт, що не містить м’яса.
Крім того, каже Несміянов, багато підробки можна зустріти на гуртових базарах столиці.
Як пояснює декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Національного університету біоресурсів та природокористування Лариса Баль-Приліпко, фальсифікатом можна вважати будь-які зміни у технології виробництва, які не відповідають нормам. У такій ковбасі нерідко можна знайти залишки шкіри та кістки тварин, які можуть травмувати стравохід людини.
Максим Несміянов пояснює, що в сумнівній ковбасі також не контролюють дозування добавок, а склад може не збігатися з тим, що зазначений на упаковці.
“Замість м’ясної сировини використовують білково-жирові емульсії, і при цьому не повідомляють про це споживача. У рецептурі може бути прописано, що це жирна свинина, а там штучна жирова фракція. Є випадки, коли білок тваринного походження замінено на білок рослинного походження, або ж неповноцінний тваринний білок (зі шкіри тварин)”, – каже своє чергою Баль-Приліпко.
Фальсифіковану продукцію також можна зустріти й у супермаркетах, попереджає президент Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз “ТЕСТ” Валентин Безрукий, така продукція є й у супермаркетах.
“Що більше компонентів у ковбасі, то більше можливостей отримати фальсифікат. Це заміна дорожчих складових дешевшими. Іноді у виробників є бажання закупити заморожену сировину з Аргентини і в такий спосіб здорово економити. Фальсифікат – це щось непередбачуване”, – зазначає Безрукий.
“Коли я для себе шукаю ковбасу, завжди перевіряю, чи є у складі підсилювач смаку, добавка Е621. Якщо її немає – залишається надія, що м’ясо використали якісне. Ковбаса ця виходить від 200 грн/кг щонайменше. Не беріть дешеву ковбасу”, – каже Несміянов.
Ще однією хитрістю виробників фальсифікату є те, що вони ставлять на нього ціну, наближену до вартості якісного продукту.
Українцям для того, щоб не втрапити на неякісну ковбасу, радять купувати її в мережевих магазинах. У разі виявлення недоліків її можна буде повернути. Також важливе значення має маркування – на першому місці в складі ковбаси має бути м’ясо свинини чи яловичина. Якщо там написано “м’ясна сировина” (ММО) – від покупки такого продукту краще відмовитися.