Ключовим питанням сьогоднішньої позачергової сесії стало затвердження Програми відшкодування різниці в тарифах на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для населення на 2021-2022 роки.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів, «Нафтогаз», Асоціація міст України та Конгрес місцевих та регіональних влад підписали меморандум, згідно якого тарифи на тепло та гарячу воду для населення не повинні зростати до кінця опалювального сезону та лишиться на минулорічному рівні. Відповідне доручення надав Президент України Володимир Зеленський. Тим самим, цього року за одну гігакалорію броварчани повинні будуть заплатити 1823,59 грн з ПДВ, як і торік.
За підрахунками КП «Броваритепловодоенергія», економічно-прорахований тариф для населення становить 2 256,23 грн./Гкалв з ПДВ. При цьому, навіть за таких умов, місто збиралося компенсувати близько 10% від вказаної суми, щоб знизити фінансове навантаження на броварчан.
Фактично, після підписання меморандуму, з броварського бюджету буде компенсовано різницю між минулорічним та економічно-обґрунтований тарифами. Сумарно на це піде 72 млн. 438 тис. грн. міського бюджету: 29 млн. 850 тис. грн. цього року та 42 млн. 588 тис. грн. – наступного.
Директор КП «Броваритепловодоенергія» Григорій Голубовський з цього приводу повідомив наступне: «Ці цифри – орієнтовні. Звичайно, буде закриватися та сума, яка буде по фактично наданим послугам. Я сподіваюся, що нам вдасться максимально зекономити кошти». Окрім того він зазначив, що Нафтогаз узяв на себе зобов’язання протягом опалювального сезону надавати «Броваритепловодоенергії» газ за сталою ціною – 7420 грн. «Але це – без транспортування та розподілу. Насправді виходить близько 9320 гривень», – підкреслив Голубовський.
Те, що фактична сума може бути набагато меншою, зазначив і міський голова Ігор Сапожко:
“Ці цифри – лише розрахунок нашого комунального підприємства. Є сподівання, що до таких сум не дійде”.
Разом з тим, згідно меморандуму, у наступному році до бюджетів територіальних громад (окрім Києва) будуть спрямовані додаткові кошти, саме для підтримки підприємств теплопостачання. Так, міські бюджети отримають ПДФО у розмірі 4%, 13,44% акцизного податку з пального, виробленого в Україні та 13,44% акцизного податку з пального, ввезеного на територію держави.
Тим самим, кошти, які витратять місцеві бюджети на відшкодування різниці в тарифах на тепло, будуть компенсовані їм у наступному році.
Тож у будь якому випадку ціни на опалення для населення не зростуть і броварські родини не будуть платити за тепло більше.