Виклик лікарська бригада №438 Броварської станції екстреної медичної допомоги отримала близько опівдня
У повідомленні на робочому планшеті значилося: “Жінка впала, не реагує. Скарги на задишку та синюшний носогубний трикутник”.
Санітарний автомобіль на вказану адресу, за кермом якого був Сергій Гороховський, долетів миттєво. На медиків чекала розгублена донька, яка й здійснила виклик для своєї 83-річної мами. Таке, за словами жінки, зі старенькою сталося вперше.
“На момент ретельного огляду, – ділилася подробицями керівник бригади лікар з медицини невідкладних станів Леся Олексяк, – літня жіночка була у свідомості. Досить контактна. Розказала, що турбує. При первинному огляді з синім відтінком була лише шкіра навколо носа та вуст пацієнтки. Коли втратила свідомість, посиніла по груди”.
Результат електрокардіограми був невтішний: гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST. Під час катетеризації периферичної вени, стан жінки різко погіршився: вмить посиніла і настала зупинка кровообігу та дихання.
“Найголовніше в нашій діяльності – не розгубитися, – доповнив колегу фельдшер з медицини невідкладних станів Ілля Болдар, – ми діяли швидко і злагоджено. Перемістили пацієнтку з ліжка на підлогу і розпочали серцево-легеневу реанімацію”.
Непрямий масаж серця, штучна вентиляція легень за допомогою мішка АМБУ. Для прохідністі дихальних шляхів, медики встановили ларингеальну маску. Безперервний моніторинг серцевого ритму. Введення адреналіну. Розряд. Знову контроль ритму серця. Медики не спинялися ні на мить.
Вже на 6-й хвилині відновилася серцева діяльності та з’явилося спонтанне дихання. Реанімаційні заходи були припинені. А наша літня пацієнтка прийшла у свідомість. До первинного діагнозу, медики додали ще один – підозру на тромбоемболію легеневої артерії. Всі дані стану пацієнтки, керівник бригади пані Леся оперативно передала черговим диспетчеру та кардіологу. Власне, саме ці фахівці і приймають рішення, куди госпіталізовувати того чи іншого пацієнта.
Стан жінки залишався важким. Її екстрено підготували до транспортування. На бригаду вже чекали колеги з реанімаційного відділення Броварської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування.
Неймовірно тішить і гріє душу небайдужість медиків обласної “екстренки”, які продовжують цікавитися здоров’ям своїх пацієнтів і надалі; яких в прямому сенсі цього слова, вдалося витягнути з того світу. Через два дня перебування в реанімації, жінку перевели в кардіологічне відділення закладу охорони здоров’я з подальшим профільним лікуванням.
Це і є той успіх, який мотивує і заряджає, вселяє віру і не зупиняє на досягнутому фахівців Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неточна адреса може коштувати життя: як «швидка» заледве не втратила пацієнта