У парку «Приозерному» міськвиконкомом вирішено встановити три МАФи, у яких буде здійснюватися продаж солодощів, прохолодних
напоїв, морозива та кави.
«Договір на встановлення трьох малих архітектурних форм у «Приозерному» підприємцям надаватиме КП «Бровари-Благоустрій». Торгувати будуть гарячими напоями, продуктами швидкого харчування, безалкогольними напо- ями, морозивом та випічкою», – роз’яснив «Громадському ревізору» заступник директора КП «Бровари-Благоустрій» Костянтин Ліпський.
Усі три МАФи займуть близь- ко 20 кв м паркової території та щомісячно сплачуватимуть від шісти до дев’яти тисяч гривень кожен.
У всіх перерахованих вище підприємців ліцензія на продаж спиртних напоїв відсутня.
Проте, кажуть, що мешканці прилеглих будинків зібралися на громадські слухання і виступили категорично проти встановлення МАФів. Мовляв, спочатку потрібно провести реконструкцію парку, а вже тоді говорити про відкриття торгових точок.
«Громадський ревізор» вирішив особисто послухати думку броварчан, які відпо- чивають в «Приозерному» та запитати у них про доцільність розміщення об’єктів торгівлі.
Наталія, жителька Броварів, 25 років, на пляжі відпочиває з маленьким сином: «Ларьки у парку – гарна ініціатива. Щоб, наприклад, купити дитині мо- розиво, мені треба на когось залишити речі, чи все брати з собою, брати малого і з цим «добром» йти аж до магазину на вході в парк, бо він єдиний. А так все буде поруч. Я «за».
Ігор, броварчанин, з дружиною живуть на «масиві», у «Приозерний» приїздять дуже часто: «МАФи потрібні. Тим більше, якщо ціни нормальні будуть, там морозиво на пару гривень дешевше, чим у мага- зині. Одне побажання, аби в ларьках не продавали шаурму, шашлики та подібні страви. Тут таке гарне повітря, не добре, коли його зіпсують запахами пересмаженої олії чи м’яса-гриль».
Наталія, мешканка багатоквартирного будинку, що біля каплиці: «Звісно, не проти. Магазину конкуренція буде, може, хоч ціни зменшать. Напевно, підприємці смітники біля своїх МАФів поставлять, нарешті відпочивальники перестануть наші смітники до верху забивати своїм сміттям. Бо нап’ють-наїдять і все нам під будинок зносять. Ще б хотілося, аби для молоді, яка любить розважатися біля озера, придумали якісь креативні точки розваг, щоб вони не тільки пиво пити сюди приходили, а ще цікаво провести час».
Марина, підприємець з 20-річним стажем: «Навіщо тут ларьки? Гляньте навко- ло: тут зараз кілька чоловік. Аншлаг тільки на вихідні. Продасть підприємець 50 пачок морозива, а за землю заплати, за електрику-воду заплати, зарплату продавцю дай. Не вигідно. Ті, хто сюди відпочивати їздять, й так все своє везуть, кому не вистачає – он при вході все можна докупити». Олена, місцева жителька, гуляла з онуком: «Ні-ні-ні! Тут й так до другої ночі спати неможливо, часто до ранку в озері купаються. Кричать, співають, музику слухають. Не треба ніяких ларьків!»