“Жили вони довго і щасливо, і померли в один день” – це не завершення казки, а трагедія, що сталася 29 жовтня, на вулиці Воїнів-Афганців. Чоловік, дружина та їх 26-річна донька отруїлися чадним газом. Трапилася біда увечері напередодні, чи зранку у п’ятницю – встановить експертиза. Із звичайної квартири у двоповерхівці сьогодні ніхто не вийшов.
Першими на сполох забили сусіди. Близько сьомої ранку колега померлого Сергія даремно чекав його, аби разом поїхати на роботу. Сергій не вийшов і то було дуже не звично спостерігати мешканцям будинку. За пару годин хтось із них зателефонував до Сергія на роботу – там він не з’являвся. Люди зрозуміли, що сталася біда, коли на дзвінки не відповіла й дружина Сергія Оксана. Викликали родичку, а вже та з поліцією відкривала двері у квартиру.
“У квартирі виявили три тіла господарів квартири: чоловіка 55 років, 51-річної жінки, 26-річної доньки і кішку. При поверхневому огляді слідів насильницької смерті не виявлено. Ймовірна причина смерті: отруєння чадним газом. На місце події викликано газову службу, мешканців тимчасово евакуйовано”, – поінформував слідчий Броварського райвідділу, лейтенант поліції Олег Сиваченко.
“За попередньою інформацією Броварської філії “Київоблгаз” встановлено, що у приміщенні вивявлено порушення правил техніки безпеки системи газопостачання. А саме – самовільно замінено газовий водонагрівач та встановлено у ванній кімнаті витяжку, яка з’єднана з вентиляційною шахтою, що спричинила зворотню тягу чадного газу”, – прокоментував подію начальник Броварського районного управління поліції Андрій Астаф’єв.
Здавалося б, усе з’ясували, причину трагедії встановили: самовільно змінили газовий водонагрівач, під’єднали кустарним способом – і ось, як розплатилися за “легковажність”. Але сусіди вважають, що причина інша, та така, що її умисно замовчують працівники “Київоблгазу”.
“Колонку Сергій змінив три роки тому. Хороша така, якісна. Імпортна. Він сам, і жінка його Оксана, до газу ставилися дуже обережно та економно. Завжди усі крани й вмикачі перевіряли, як з дому йшли. Зайвий раз не вмикали. Он газовики поліції розказують, що ходять по квартирах перевіряють. А чого ж, як колонка кустарним способом була встановлена – за стільки років ні разу не написали акт, що вона встановлена кустарним способом? Бо їх тут ніколи не було. Не тільки у Сергія, ніхто нічого тут не провіряв”, – розповів один з мешканців Валерій.
Хто зна, якби газовики були більш відповідальними – трагедії вдалося б уникнути, – підтакують інші жителі.
Фахівці наголошують, основною вимогою для уникнення біди є притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади для опалення — через вікно, через двері, і через вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин — тобто газові коти чи колонки тощо — цей комин також має бути чистим. І в жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з таких правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ і стається біда.