У Броварах минулої п’ятниці, 30 липня, на базі ТОВ «Полімер-колор» відбулася Рада директорів підприємств міста. Особливим гостем для підприємців став керівник Всеукраїнського громадського об’єднання «Асоціація платників податків України» у Київській області Роман Косинський.
Лейтмотивом зустрічі стало питання подальшої співпраці. Обидві сторони обговорили проблемні питання, з якими підприємці міста стикаються останнім часом та можливості АППУ у вирішенні цих проблем.
Роман Косинський говорив про створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми Асоціації. Натомість присутні досить різко висловилися з приводу найбільшої спільної нагальної проблеми: блокування податкових накладних.
Детальніше про цю проблему та способи її розв’язання Роман Косинський розповів «Громадському ревізору».
– Отже, Романе Валерійовичу, з якою проблемою при сплаті податків найчастіше стикаються броварські підприємці?
– Зараз найактуальніша проблема – це блокування податкових накладних, про що ми сьогодні говорили під час Ради директорів. Дійсно, система працює в автоматичному режимі, людський фактор при цьому мінімізований і при певних помилках платника накладна блокується. Причина часто криється в помилках при заповненні чи наявності неповної кількості потрібних документів.
Самим платникам ми допомагаємо консультаціями та передаємо інформацію у загальні системи податкової служби, щоб вони щось змінювали. З іншого боку ця система спрямована на боротьбу з фіктивними ПДВ, тому, виходячи з об’єму сплачених податків, думаю, що результат є, а ускладнення проти сумлінних платників податків – це побічний ефект. Тут завданням Асоціації є розібратися індивідуально, захистити у кожному випадку, систематизувати цю проблему і довести до керівництва податкової, щоб вони зі свого боку теж мінімізували вплив та ризикові фактори для нормальних сумлінних підприємств.
– Як місцева влада сприяє підприємцям у вирішенні таких проблем?
– Міська влада Броварської ОТГ проявила ініціативу, ми підписали Меморандум про допомогу підприємцям і підприємствам громади. Домовилися про те, що будемо безоплатно надавати підтримку там, де можемо: консультаціями, зустрічами, контактами. Все, що можемо – будемо робити для поліпшення роботи підприємців і підприємств Броварської ОТГ.
Орган місцевого самоврядування не може, наприклад, впливати на загальноукраїнські процеси. Але влада, як от у Броварах, може запросити «Асоціацію платників податків», хоча б і на Раду директорів. І ми вже маємо співпрацю з підприємцями Броварської ОТГ.
– Романе Валерійовичу, скажіть, чи в Україні, у Броварах програми підтримки малого, середнього та великого бізнесу з боку органів самоврядування? Можливо, такі ініціативи тільки плануються?
– Такі програми працюють у кожній області. Міські громади мають право приймати програми з підтримки розвитку бізнесу, які фінансуються з власного бюджету чи на умовах співфінансування, тобто, із залученими коштами обласного бюджету та Держфонду регіонального розвитку.
Щодо Броварів, над впровадженням програми триває робота. Ми запрошували спеціалістів по фандрайзингу – це ті, хто допомагає шукати громаді гроші, окрім бюджетних надходжень. Наприклад, у міжнародних фондів. Під час обговорення я ділився власним луганським досвідом: ми розробляли програму з підтримки малого й середнього бізнесу, коли обласний бюджет підтримував стартапи підприємців-початківців, на розвиток, на закупку основних засобів для ведення власної справи на конкурсній основі. Друга програма – це компенсація відсотків по банківським кредитам. Влада Броварської ОТГ дуже зацікавилася такими можливостями, отже маємо над чим працювати.