З 6-го квітня на вітчизняних телеканалах розпочалась трансляція відеоуроків для учнів середньої та старшої школи. Тепер школярі мають нагоду отримувати знання під час карантину, безпосередньо від вчителів, не виходячи з дому.
З понеділка по п’ятницю на 11-ти каналах від 10-ї ранку можна «відвідати» уроки з таких предметів: українська мова, українська література, історія України, всесвітня історія, англійська мова, фізика, алгебра, геометрія, географія, хімія, біологія. Для кожної паралелі класів закріплено окремі телеканали, та надано розклад занять на робочий тиждень
Теми для відеоуроків записали 40 вчителів Києва, які на період карантину, фактично стануть вчителями для всіх учнів України. Матеріали предметів йдуть за шкільною програмою. Якщо з якоїсь причини учень пропускає трансляцію, записи відеоуроків можна знайти на офіційних сторінках Міністерства освіти і науки України у Facebook та YouTube.
Броварські школярі також долучились до перегляду уроків по телебаченню. Всі учні отримали від учителів інформацію у Viber стосовно розкладу занять, а деякі школи навіть задають домашнє завдання по відеоуроках.
«Я викладаю англійську мову у старших класах. Відеоуроки переглядаю паралельно зі своїми учнями вдома, потім даю домашнє завдання по тому матеріалу, який був на уроці. Так, є трохи неспівпадіння з нашою шкільною програмою, але не критично. Повторення матеріалу допомагає краще його закріпити. І учням матеріал завжди у доступі, можна переглянути повтор, якщо пропустив щось. Якість уроків мене, як вчителя, цілком задовольняє», – ділиться враженнями від телевізійних уроків вчитель ЗОШ №3 Анна Бойченко.
За відгуками батьків у соцмережах, їм також припали до душі такі уроки. Є визначений час занять, матеріал плюс/мінус збігається з програмою. Особливою «цікавинкою» для дітей відмічають те, що на телеуроках в якості учнів присутні зірки телебачення, спорту, естради. Вони відповідають на запитання вчителя, задають запитання по темі – рівняння на відомих та яскравих особистостей дуже мотивує підростаюче покоління, відмічають батьки.
Даний проект організовано спільно з Міністерством освіти і науки, Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, а також громадською спілкою «Освіторія».