Усі батьки рано чи пізно стикаються з такою проблемою, як влаштування своєї дитини у дитячий садок.
Ми недарма написали «проблемою», тому що коли в Україні спостерігається тенденція зниження народжуваності, у Броварах вона навпаки – збільшується. І якщо буквально ще півроку тому у комунальних садочках міста було 5580 дітей, станом на 1 січня 2019 року їх нараховувалось вже 5645 і цифра ця постійно росте.
Це, власне, приємна тенденція, враховуючи той факт, що мережа закладів у місті збільшується і, як запевнила журналістів «Громадського Ревізору» завідувач відділу дошкільних, позашкільних навчальних закладів, виховної роботи управління освіти і науки Ірина Туник, без садочка точно ніхто не залишиться. Однак, сьогодні хотілося б зачепити тему самого запису дитини до дошкільного закладу, зокрема, так званої «електронної черги». Чи існує вона взагалі і якщо існує, чому батьки не мають до неї доступу?
Як розповіла Ірина Туник, «електронна черга» – це по факту просто звичайна програма реєстрації дітей до ДНЗ. Вона працює в мережі Інтернет, однак доступ до неї мають лише управління освіти та завідувачі садків міста.
«Програма реєстрації дітей до закладу дошкільної освіти працює у нас ще з 2015 року. Вона представляє собою єдину базу, яка охоплює дошкільні заклади та управління освіти, однак вона не працює в режимі on-line і батьки до неї доступу не мають. Вони просто приходять до нас у прийомний день, четвер, і тоді наші працівники проводять реєстрацію дитини у цій програмі», – зазначила Ірина Туник.
Таке обмеження доступу батьків в управлінні освіти пояснюють невдалим досвідом своїх колег.
«Для нас це не принципова позиція, однак у Києві, наприклад, часто виникали проблеми з тим, що у той чи інший садок реєструвались батьки з іншого району, через що виникали надзвичайно великі черги, які потрібно було «чистити». Це дійсно дуже заважає роботі і забирає багато часу. Натомість ми одразу бачимо з якого дитина мікрорайону і куди батьки її зареєстрували», – додала Ірина Туник.
Окрім того, програма реєструє дітей не просто в одну чергу, а розбиває відповідно до віку. Це дозволяє одразу побачити, де групи вже набралися і скільком дітям потрібно знайти альтернативу (тобто інший садок, у який батькам зручно було б відводити свою малечу).
Також, за словами Ірини Андріївни, вже близько трьох місяців вони практикують видачу талонів про реєстрацію: «У нас були випадки, коли батьки говорили, що реєструвалися, натомість з черги вони чомусь зникли або з якихось причин змінювалось їх місце у черзі. Тому було прийнято рішення, щоб при кожній реєстрації батькам видавали талончики, як підтвердження того, що вони дійсно приходили. У ньому прописується номер, день реєстрації, у який садок та хто реєстрував».
Як нас запевнили в управлінні освіти, програма реєстрації дозволяє швидко зібрати статистичні дані, допомагає у пошуку дітей службам у справах сім’ї та дітей, що є дійсно величезним плюсом, але навіть коли ви просто захочете прослідкувати за «рухом черги» доведеться йти в управління освіти.
Додатково: Мінімальний вік дитини, з якого її можуть прийняти в садок – 2,3-2,5 роки. Винятком є лише ДНЗ «Віночок», у якому функціонують дві групи, в які дітей приймають з 2 років. Як зазначила Ірина Туник, вони мають свій спеціальний графік та режим харчування. Щодо максимального віку, то, відповідно до Закону України, дитина може перебувати у дошкільному навчальному закладі до 7 років включно (за бажанням батьків).
Також, дітей до ДНЗ реєструють відповідно до місця проживання. Винятками є лише:
– якщо вихователь з Броварського району працює у садочку, у садок можуть взяти і її дитину;
– якщо не вистачає місць і дитину доводиться перенаправляти в інший садок;
– якщо батьки змінюють місце проживання.