Життя може підносити різні сюрпризи, і форс-мажор може трапитися абсолютно у кожної людини. Так, ніхто не застрахований від поломки побутової техніки. І якщо без пральної машинки або праски можна прожити досить довго, то відсутність холодильника створює серйозні проблеми
Але що робити, якщо цей прилад зламався в найбільш невідповідний момент? Як зберегти продукти, якщо зламався холодильник? Спробуємо відповісти на це питання більш детально.
Холодильник тримає холод після поломки
Якісний холодильник не розморожується протягом 8-10 годин, а після цього часу ще продовжує тримати холод (звісно ж, якщо на вулиці не стоїть спека вище 30 °С). Тому, якщо цей прилад зламався, варто якнайшвидше звернутися в ремонт холодильників Бровари, і не відчиняти дверцята до приходу майстра.
Якщо ж усе ж доводиться вийняти продукти, варто помістити їх у темне місце. Ультрафіолет так само прискорює процеси розпаду, як і висока температура. Для початку спробуйте перекласти продукти в ємності (глибокі каструлі або відра) і залити холодною водою. Зазвичай вода у водопроводі має температуру не вище 5-10 °С, і це буде прохолодніше, ніж на відкритому повітрі.
Як зберегти продукти, якщо ремонт затягується?
Найкращим способом збереження їжі є термічна обробка. Необхідно приготувати те, що можна зварити, підсмажити або приготувати в духовці/мультиварці. Кожен варіант подарує вам трохи додаткового часу. Якщо йдеться про вже готову їжу, то, щоб запобігти процесам псування, варто гарненько її розігріти або прокип’ятити.
Зберігаємо молочні продукти
Існують різні секрети і хитрощі, які допоможуть зберегти молочні продукти:
- вершкове масло варто укласти щільніше в скляні банки, залити порцією холодної, трохи підсоленої води доверху і закупорити кришкою;
- сир, сметану або м’який сир варто перекласти в окремі ємності й занурити у воду, її потрібно періодично міняти в міру нагрівання;
- молоко необхідно закип’ятити, після чого додати в нього трохи соди і цукру;
- твердий сир рекомендується обернути тканиною, змоченою солоною водою, потім загорнути в папір і прибрати в прохолодне місце.
Зберігаємо інші продукти без холодильника
М’ясо, птиця та риба починають псуватися одразу після термічної обробки. Тому найкраще приготувати їх одразу. Якщо це неможливо, рекомендується засолити продукти – пересипати їх шаром солі в банках або каструлях. Рекомендована кількість солі залежить від ваги продуктів. Засолювання є одним із найефективніших методів зберігання такої їжі. Також, щоб зберегти м’ясо, можна спробувати:
- залити його молоком;
- обполоснути шматок або тушку міцним сольовим розчином і загорнути в тканину, змочену в оцтовому розчині;
- обдати окропом.
Однак варто враховувати, що ці методи не найефективніші та найдовговічніші.
Ковбаси під час зберігання поза холодильником також псуються, течуть і покриваються шаром цвілі. Щоб продовжити їхнє збереження, варто занурити їх у розчин солі.
Варто враховувати, що у форс-мажорній ситуації можна звернутися по допомогу до сусідів чи друзів і скористатися їхнім холодильником. Адже зберігання продуктів поза таким приладом може бути небезпечним для здоров’я, особливо для дітей та літніх людей, які мають недостатній імунітет.
Тому справний холодильник має бути у квартирі в кожної людини. У разі поломки такого приладу, необхідно не зволікати і звертатися за допомогою до фахівців. Кваліфікований майстер швидко визначить причину несправності та допоможе повернути працездатність холодильнику.