Друковані карти на стендах у міських адміністраціях – вже далеко в минулому, вони вперто витісняються цифровим світом. У наш час громадяни хочуть мати вільний доступ до будь-якої містобудівної документації. Саме тому в Броварах планують створити веб-геопортал містобудівного кадастру. Це передбачено законодавством і повинно бути впроваджено не тільки в нас, а й по всій території України.
У нашому місті ця система формально існує ще з 2012 року, але фактично не приносить жодної користі броварчанам. Наразі в Броварах немає спеціальної програми, яка була б інтегрована з єдиним загальнодержавним порталом електронної системи у сфері будівництва.
Геоінформаційна система міста – це інструмент для створення комфортного міського середовища
Управління містобудування та архітектури БМР намагається «йти в ногу» з законодавством та забезпечувати відкритість даних у нашій громаді. Це дуже об’ємна, кропітка і розтягнена в часі робота. Окрім того, публікувати графічні та текстові матеріали містобудівних документацій на міському сайті потрібно якісно, щоб це було зручно і зрозуміло для користувачів.
«Те, на що зараз ідуть місяці і навіть квартали можна буде робити в сотні разів швидше», – зазначає співавтор проекту «Програма ведення містобудівного кадастру на 2021-2023 роки» Дмитро Ткачов.
Фахівці запевняють: якщо ця програма буде імплементована, то будь-яка людина зможе відкрити електронну мапу і знайти всю містобудівну інформацію, починаючи від топографічної зйомки і закінчуючи зеленими насадженнями. Це в свою чергу значно поліпшить інвестиційний клімат в громаді.
Така програма дозволить зробити доступними такі відомості про місто:
- Генеральний план населеного пункту;
- Плани зонування території м. Бровари, сіл Княжичі, Требухів та Переможець;
- Відомості про об’єкти зовнішньої реклами;
- Інформацію про розміщення тимчасових споруд;
- Об’єкти житлового, виробничого, комунального призначення;
- Оцінка стану та розвитку транспортної мережі;
- Відомості про комунальні об’єкти територіальної громади;
- Облік земельних ділянок;
- Інформацію про всі інвестиційно привабливі об’єкти, які будуть виставлятися на аукціон тощо.
Створення геопорталу містобудівного кадастру обійдеться громаді в 1.5 млн. гривень. Але, як зазначають спеціалісти, зараз держава і громадяни витрачають набагато більше коштів на паперові матеріали. Тому електронні дані та їх відкрите використання через кадастрові системи в майбутньому дозволить економити час та гроші наших громадян.