З наступного понеділка, 1 листопада, на Київщині забороняється вилов риби у зимувальних ямах. Ця заборона триватиме до нерестової заборони 2022 року
Про це повідомляє пресслужба Київського рибоохоронного патруля.
“У цей період аматорська риболовля дозволена на ділянках за межами зимувальних ям. При цьому дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше № 10, блешнею, наживкою і живцевими снастями”, – сказано в повідомленні.
Уточнюється, що загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше 10 на одну особу.
За добування риби на зимувальних ямах передбачено адміністративну відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП, штраф – до 170 гривень. Якщо вилов здійснюється забороненими знаряддями лову, штраф становитиме до 680 гривень.
Крім штрафу, нараховуються збитки за кожну виловлену рибу відповідно до такс: сом – 5 117 гривень, сазан – 3 706 гривень, товстолоб – 3 638 гривень, судак – 3 587 гривень, білий амур – 3 553 гривень, щука – 3 4, окунь – 3162 гривень, лящ – 1649 гривень, карась сріблястий – 1581 гривень, тарань, краснопірка, плоскирка – 1564 гривень, рак – 3332 гривень.
Залежно від заподіяної шкоди може настати кримінальна відповідальність за ст. 249 КК (незаконні заняття рибним промислом). Ця стаття передбачає штраф від 17 тис. до 85 тис. гривень або обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь та засобів промислу та всього видобутого.
Нагадаємо, 1 жовтня почало діяти важливе правило для автомобілістів: водії повинні їздити з включеними фарами поза населеними пунктами. Порушникам загрожують штрафи.