30 жовтня на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про те, що від понеділка, 2 листопада, на території України почне діяти нове епідемічне зонування. Відповідно до цього рішення, Бровари увійшли до чергової, тепер вже «помаранчевої» зони. Які ж саме «правила життя» диктує нам перебування у новій карантинній зоні – у матеріалі «Громадського ревізора»
Мінімально обмежені
З початку року у світовому лексиконі з’явилося декілька нових слів та словосполучень – «корона», «коронавірус», «ковід», «ПЛР», та часто вживаними стали «епідемія», «госпіталізація», «санобробка», «тестування», «карантин», «епідемічне зонування». Спочатку новини з китайської провінції Ухань сприймалися, як щось віддалене і зовсім не страшне. Занадто далекою та примарною здавалася загроза. Однак, весна 2020-го стала важким випробуванням для України. Карантинні обмеження, підтверджені з діагнозом COVID-19, а надто – перші летальні випадки, стали «точкою неповернення» для тисяч українців. Розуміння важливості ситуації приходило поступово. У березні 2020 року в Україні вперше було запроваджено жорсткі карантинні заходи, які частково послабили наприкінці весни. На жаль, оптимістичні прогнози, що ковід щезне з першими літніми сонячними та жаркими днями, не справдилися. Влітку кількість інфікованих не зменшилася, а застосування мінімальних обмежень, що передбачаються «зеленою» епідемічною зоною, не принесло бажаних результатів. Нагадаємо, що «зелена» зона передбачала обов’язкове носіння масок або респіраторів у громадських будівлях, під час масових заходів допускалася присутність однієї особи на 5 кв. м, кінотеатри могли бути наповнені тільки на 50%. Саме в такому режимі і жили Бровари в літній період.
«Жовта» зона
З першими натяками на осінь, збільшилася кількість підтверджених інфікованих на COVID-19, лікарі заговорили про можливі складнощі з госпіталізацією, адже до «ковідних» хворих почали додаватися ще й люди зі звичними для цієї пори року простудними захворюваннями.
Аби утримати ситуацію під контролем, разом з першими осінніми литочками, до «жовтої» зони були переведені і Бровари. В принципі, особливих складнощів цей перехід не приніс, адже до обмежень «зеленої» зони додалася тільки заборона відвідування установ соцзахисту, в яких перебувають люди похилого віку (крім тих, що надають послуги).
«Помаранчева» зона
Однак, з огляду на ряд факторів, зокрема, якщо завантаження ліжок лікарень становить від 50 % до 75 %, не враховуючи в дитячих та пологових відділеннях, наприкінці жовтня, Україна в основному стала «червоно-помаранчевою». До зони кольору стиглого апельсина доєдналися і Бровари. Відтепер потрібно знати та враховувати наступні правила.
У «помаранчевій» зоні діють всі обмеження «жовтої» зони, а такождодатково встановлюється:проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, та інших) заходів дозволене за участі щонайбільше 20 осіб за умови, що 1 особа припадає на 10 кв. м площі будівлі, відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти дозволене групами щонайбільше 20 осіб, обмежено планові госпіталізації (виключення становлять допомога вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативним хворим, а також випадки, коли є ризик для життя пацієнта).
Заборонено роботу: хостелів і турбаз, ресторанів та нічних клубів вночі, спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури (крім закладів, що можуть забезпечити відвідування не більше однієї особи на 10 кв. м приміщення), дитячих таборів, масові збори понад 100 осіб (одна людина на 20 кв. м). Перевезення пасажирів автомобільним та міським громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50% місць для сидіння.
Зауважимо, що Кабмін оновлює колір зон щочетверга-щоп’ятниці. Колір зони визначається за кількома карантинними показниками. Чим «червоніша» зона, тим жорсткіші обмеження запроваджуються в регіоні.
Тож вкотре звертаємося до свідомості броварчан – не нехтуйте елементарними правилами захисту і тоді нам не доведеться відчути на собі дію «червоної» зони, яка передбачає жорсткий загальний карантин. Будьмо свідомими!
