Станом на 15 липня у Броварському районі три потопельника. А це – тільки половина літа, і до завершення купального сезону ще ой як далеко. У розпал пляжного відпочинку, рятувальники ДСНС проводять роз’яснювальну роботу про правила поведінки на воді, та вчать, як розпізнати людину, що тоне, від тієї, що у такий спосіб жартує.
У вівторок, 13 липня рятувальники Броварського Районного Управління ГУ ДСНС провели рейдовий захід на місці стихійного відпочинку біля річки Десна в селі Пухівка. Тим більше, мали трагічний привід: напередодні там втопився 15-річний хлопчина.
Найпоширеніша причина смерті на воді серед дорослих – алкогольне сп’яніння. Трохи рідше жертвами води стають через незнайому місцину та недотримання правил безпеки.
Не часто, але може зупинитися серце і від різкого перепаду температур: коли розігріта під сонцем людина різко пірнає у прохолодну воду.
Під час рейду рятувальники нагадали громадянам правила організації безпечного відпочинку на водних об’єктах та причини утоплення людей.
Батькам, що відпочивали на пляжі з дітьми, рятувальники наголосили на необхідності постійно пильнувати за малюками, адже навіть хвилина без догляду може обернутись трагедією.
Як розпізнати людину, яка потопає
Любителям пляжного відпочинку слід пам’ятати, що незайвим буває озирнутися довкола. Цілком можливо, що поруч хтось тоне. При цьому справжній потопаючий не буде волати про допомогу. Інстинктивна реакція виглядає зовсім не так, як на екрані телевізора: жодних криків чи розмахувань руками. Ця біда завжди відбувається мовчки.
Тонуча людина в реальності настільки відрізняється від «кіношної», що, наприклад, батько може спостерігати, як тоне його син зовсім поруч, не підозрюючи про біду.
Детально про те, як розпізнати людину, що тоне, «Громадському ревізору» розповів головний інспектор відділу Цивільного захисту населення, капітан служби цивільного захисту Станіслав Кравець.
«За винятком рідкісних випадків, потопаючі фізіологічно нездатні покликати на допомогу. Дихальна система людини розрахована на дихання. Мова — це її вторинна функція. Перш ніж мова стане можливою, необхідно відновити функцію дихання», – пояснив капітан Кравець.
Тому рятувати людину потрібно, якщо:
– голова жертви занурена в воду, а рот знаходиться на самій її поверхні;
– голова відкинута назад, рот відкритий;
– скляні, порожні очі не фокусуються;
– очі жертви закриті;
– волосся закриває лоб або очі і жертва не намагається його прибрати;
– жертва тримається у воді у вертикальному положенні, не здійснюючи рухів ногами;
– жертва дихає часто й поверхнево, захоплює ротом повітря;
– намагається пливти в певному напрямку, але безуспішно;
– намагається перевернутися на спину;
– найголовнішою ознакою того, що людина тоне, є те, що вона не схожа на того, хто тоне.
І, нагадування для батьків, закарбуйте собі: діти, що граються у воді, шумлять. Якщо вони перестали шуміти, витягніть їх з води.