Щорічно на весні та восени у районі Старого міста на перший план виходить проблема підтоплення.
Для мінімізації можливих негативних наслідків, пов’язаних з надмірною кількістю дощових і талих вод у місті розроблені та впроваджуються методи водовідводу – дренажні канали, зовнішні лотки та внутрішні мережі зливової каналізації. За допомогою таких мереж надлишок вод відводиться в річки та озера, що запобігає затопленню садиб у приватному секторі.
До речі, більшість каналів у Броварах природного походження. Вони беруть свій початок з прилеглих сіл – Пухівки та Зазим’я. Під час забудови Старого міста такі джерела вирішили не закопувати, а використовувати для контролю рівня води. Навіть прокапали ще декілька дренажних магістралей. Однак іноді самі ж мешканці приватного сектору посилюють проблему – скидають поруч мішки зі сміттям, а окремі «винахідники» підключають у дренажні канали побутову каналізацію з власного будинку, щоб не платити за викачку. Тим самим побутовий непотріб накопичується та блокує природний відтік води до озера поблизу пров. Озерний.
Працівники КП «Бровари Благоустрій» щомісяця проводять очистку каналів в цьому районі від засмічень. Та, нажаль, не встигають за спритними мешканцями та відпочивальниками, які за декілька тижнів вже встигли створили на лугу стихійне сміттєзвалище. Комунальники закликають користуватись послугами спеціалізованих компаній з вивезення ТПВ або купувати спеціальні мішки для сміття ТБО «Селтік».
Невже сміттєвий пакет коштує дорожче, аніж ремонт будинку після підтоплення та ще й не чистою дощовою водою, а «ароматизованою» власною чи сусідською каналізацією?
