Американська мільйонерка Мітці Пердью подарувала патрульним поліціянтам області вісім автомобілів. Місце зустрічі Мітці з правоохоронцями – початок Чорнобильської зони відчудження, КПП “Дитятки”,- обирали не випадково. Адже сьогодні в Україні вшановують ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС. Саме 14 грудня 1986 року було завершено будівництво саркофагу над четвертим енергоблоком
Щоб придбати поліціянтам автомобілі і надалі мати можливість всіляко допомагати українцям, що постраждали внаслідок російської агресії, відома 81-річна письменниця, телеведуча, власниця готелів “Шератон”, вдова магната Френка Пердью наважилася розпрощатися з фамільною коштовністю – старовинним колумбійським смарагдом, який підняли з корабля з корабля Nuestra Señora de Atocha, який іспанський уряд відправив для дослідження та колонізації Америки, а він, повертаючись у вересні 1622 року, потрапив у шторм та затонув із вантажем скарбів.
Старовинний смарагд берегла 30 щасливих років
Мітці залюбки ділиться своєю історією з журналістами: із смарагдовою обручкою їй освідчився Френк у 1988-му. Вони одружилися того ж року, а після смерті чоловіка у 2005 році вона припинила носити цю коштовність.
Затонулий корабель відкрив лише через 350 років мисливець за скарбами Мел Фішер. Він і подарував Пердью, який допомагав з порятунком затонулого судна, частину знайдених скарбів. Магнат пожертвував більшість з них Технічному коледжу Делавера та Смітсонівському інституту, а врятований зелений смарагд присвятив Мітці.
“Я берегла свою прекрасну обручку більше 30 років, але зараз треба скористатися нею інакше, щоб принести користь великому народу України. І я знаю, що мій покійний чоловік, Френк Пердью, поділяв би моє бажання допомогти тим, хто вкрай цього потребує”.
7 грудня обручку продали через аукціон Sotheby’s за 1 мільйон 200 тисяч доларів, щоб повністю витратити їх на благодійність для України.
“Спочатку я хотіла виручити за нього мінімум $70 тисяч, як оцінили його в аукціонному будинку. На ці гроші планувала облаштувати тимчасове житло для українських жінок, що постраждали від дій російського агресора. А ще більше я хотіла спонукати інших американців влаштовувати такі ж аукціони щоб допомагати Україні”, – зазначила Мітці.
Коли зрозуміла, що писати про українців статті буде замало
Влітку делегація із США, куди входила Мітці, відвідала деокуповані населені пункти Київщини. Серед оглянутих звільнених міст був і Чорнобиль. А за ним, керівник поліції Київської області Андрій Нєбитов продемонстрував вщент спалений тренінговий центр в Бучанському районі, знищені поліцейські будівлі в Бородянці, Макарові, Козаровичах, а також суттєві пошкодження в Ірпінському відділі поліції.
Письменниця повернулася в США і написала дев’ять статей про незбагненну стійкість українського народу у виданні Psychology Today. А потім замислилася:
“Через п’ять днів я подумала: що я можу зробити більшого для українців, чим я можу стати корисна Україні? А потім згадала про коштовність з “історією”. Серед інших потребуючих допомоги, вирішила підтримати і поліціянтів, позаяк дуже поважаю їхню роботу”.
Секрет від генерала: як здружилися поліція Київщини та вдова магната Пердью
Вісім нових позашляховиків роз’їдуться громадами Київщини. Вони знадобляться у роботі групам швидкого реагування. Про те, як виникла тісна дружба між американською мільйонеркою та копами Київщини, по секрету з “Громадським ревізором” поділився очільники ГУ нацполіції Андрій Нєбитов:
“Мої особисті знайомства за кордоном дали мені можливість виступити в онлайн-трансляції перед Лондонським ліберальним клубом. Я розповідав присутнім філантропам про злочини російської федерації на території Київщини. І там, серед них була Мітці. Завершуючи промову я сказав, що міг би довго розповідати про безчинства російського ворога, але запрошую кожного в Україну, щоб побачити все на власні очі, а тоді розповісти правду своїм співвітчизникам.
Мітці не злякалася приїхати і побачити все. Зруйновані мости, ексгумацію тіл вбитих мирних мешканців, знищену інфраструктуру, у тому числі поліцейські відділки, автомобілі… Вона перейнялася побаченим, десь не соромилася плакати, а поліцейські стали їй симпатичними, і вона вирішила нам допомогти, щоб ми повноцінно могли відновити виконання своїх обов’язків”.
*****
На знак щирої вдячності за благодійність та підтримку, генерал поліції нагородив Мітці Пердью почесною нагородою – орденом “За заслуги Чорнобиль”. Натомість, аби підкреслити міцність дружніх стосунків американка приїхала на зустріч вже одягнена у форменну футболку Нацполіції.
Насамкінець, Мітці трохи поділилася з журналістами “ГР” планами – найближчим часом збирається візитувати у Броварський район.