Що таке журналістика? Чимало людей вважають, що це професія якій навчаються у вищих навчальних закладах та згодом, здобуваючи знання, переходять до фахової професії. Але багато журналістів заперечать цей факт, адже вміння гарно писати чи створювати цікавий та корисний медіа контент найчастіше здобувають з досвідом. Так, вища освіта відшліфовує надбані знання та дає професійні поради. Та все ж журналістика – це, скоріше, покликання, жага до якого виникає ще з пелюшок.
Що робити, якщо ви бачите у своїй дитині жагу до прямих ефірів та вже втомились від відкритих популярних Youtube каналів на смартфоні? Все дуже просто – запишіть свою дитину на заняття з журналістики. Тим паче, студія «HlibSilNews» у Броварах пропонує доступне навчання для підлітків та відкриває нові можливості для вашої дитини. Про саму студію ми дізнались у Вікторії Крижанівської, яка і була ініціатором її відкриття на базі Центру національно-патріотичного виховання.
«Назва досить символічна, і придумана була на занятті із вихованцями. «Новини – як хліб із сіллю: потрібні кожному», – це гасло студії, яке відкриває нашу інстаграм-сторінку» – розповідає пані Вікторія, вчителька і редакторка.
Студія відкрилась і почала активно розвиватися з вересня 2020 року, коли відбулося часткове послаблення карантину. На заняттях діти знайомляться із основами журналістики, вчаться працювати у кадрі, брати інтерв’ю, а також писати статті. На початку листопада студія створила авторський логотип, ескіз якого намалювала одна із вихованок. Відтоді інстаграм-сторінку, а також відеоролики юних журналістів супроводжує Хлібчик – символ «Hlib Sil News».
До студії приймають підлітків віком від 12 до 17 років. В цьому віці саме формується мислення та обирається напрям професійної діяльності людини у майбутньому. Та найголовніше, що дають такі заняття – це позбавлення страху перед камерою, покращення писемного мовлення та розвиток дитини загалом. Тому батьки дуже задоволені, читаючи статті та дивлячись репортажі своїх юних кореспондентів.
Виникає логічне питання, скільки коштує таке задоволення?
«Заняття для дітей проводяться безкоштовно, що стане ще одним із приводів для того, щоб відвідати студію, а графік підлаштовують під навчання дітей, залежно від першої або другої зміни» – ділиться Вікторія. Тривалість занять залежить від завдань, які ставляться перед дітьми. Наприклад, якщо це зйомка, або інтерв’ю, то тривалість занять може бути 1-1,5 години. Якщо ж заняття передбачає навчання у кабінеті, то тривалість -близько години.
Так як студія працює на базі Центру національно-патріотичного виховання і є невід’ємною її частиною, відеоролики публікуються на ютуб-каналі Центру. Тим не менше, цьогоріч до Дня Святого Миколая стартує перший випуск власного дитячого журналу «Hlib Sil» – електронна та друкована версії. Маємо надію, що він стане не тільки приємним подарунком до новорічних свят, а ще і заохотить більше учнівської аудиторії до журналістської діяльності.
![](https://revisor.org.ua/wp-content/uploads/2024/09/photo_2023-10-09_16-34-59.jpg)