Цьогоріч до міської ради пройшло чимало партій-динозаврів, на кшталт, значно «потріпаної» часом та політичними вітрами «Батьківщини», реанімованої «Єдності», до крайньої революції не досить політично-вагомі «Свобода» та партія Ляшка, а також новачки у великій політиці об’єднання «Самопоміч», новостворений президентський БПП, УКРОП та Демократичний Альянс, заснований на засадах громадської організації Християнсько-демократична молодь України. Кожна з політичних сил проявляє себе в тій чи іншій іпостасі, але сьогодні хотілося б познайомити всіх, хто не обізнаний, з діяльністю останньої
ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНІ ЗАСАДИ
Готуючи матеріал до друку, ми провели активний аналіз та дослідження першоджерел та першопричин. Отож, розпочнемо з партійного керівника – Василя Гацько. Народився в Луганській області, в лихі 90-ті займався боксом. Аспірант Національного інституту стратегічних досліджень, голова Всеукраїнської молодіжної організації «Християнсько-демократична молодь України». Так стверджують інтернет-ЗМІ. Ті ж джерела вказують, що сама партія фінансується Сергієм Льовочкіним (в минулому керівник Адміністрації президента Януковича). А партійний проект створений для «маніпулювання свідомістю молодих, розумних та освічених людей» шляхом трансформації громадської організації у політичну. Подейкують не без втручання з боку самого «легітимного» Януковича .
Саме завдяки його підтримці «християнська ГО» перетворилася в повноцінну політичну партію. Новоспечений лідер своїх тепер вже однопартійців палко запевняв – ось тепер ми зможемо діяти набагато ефективніше та корисніше для усього українського суспільства. І боятимуться нас усі. І Юля, і Пєтя, і всі-всі-всі. Великі партії треба взагалі викинути з української політики – в одному з інтерв’ю заявляє очільник «ДемАльянсу».
Однак, ні значні фінансові потоки, ні зв’язок з сильними світу цього не допомогли юним та завзятим увійти до вищих ешелонів влади. У Верховну Раду «ДемАльянс» так і не потрапив.
«ДЕМАЛЬЯНС» МІСЦЕВОГО РОЗЛИВУ
Однак, своєрідним реваншем для Василя Гацька та його партії стала увага до «ДемАльянсу» в регіонах. На місцевих виборах 2015 року вони отримали представництво в 9 місцевих радах в кількості 27 депутатів. Не стали виключенням і Бровари. До міської ради від відносно нової для броварського політикуму партії потрапили три особи, які позиціонують себе експертами в різних галузях – політиці, ЖКГ, молодіжному русі та, власне, й в медицині, освіті, культурі, соцзахисті і т.д., і т.п. Такі собі еталонні депутати. На жаль, за увесь час перебування у раді, жодної конкретної справи, більш-менш толкового рішення чи реальної ініціативи поки що так і не впровадили. Натомість – все в них з істерикою, надривом та драматизмом. Все не то, і все не так. Зрада з усіх боків. Не інакше, як без впливу потойбічних сил не обходиться. Крутить нечистий разом зі своїми демонами, підбурює та не дає спокою, не дозволяє на місці всидіти. Така поведінка лідерів місцевих представників партії Гацька – наслідок виховних процесів, які активно культивують в молодіжному середовищі, в тому числі і Броварів.
«КРУЧУ-ВЕРЧУ, ЗАПУДРИТИ МІЗКИ ХОЧУ»
Активна та небайдужа молодь – це прекрасно, сперечатися з цим ніхто не збирається. Інше питання – хто та яким чином керує підростаючим поколінням, які думки, ідеї та заклики вкладаються в голови юних максималістів. І головне – до яких наслідків призводять такі «мозкові штурми». А тенденція в цьому плані вимальовується дуже нехороша. Нашим журналістам довелося поспілкуватися з великою кількістю людей – батьками, педагогами, старшокласниками. На прохання респондентів ми не вказуємо їх прізвищ, але запевняємо – нижче подана «пряма» мова реальних людей.
«Одна справа, коли дітей збирають для проведення якихось конкурсів, концертів чи спортивних змагань. Це нормально, хай займаються, хай спілкуються, але коли починається «промивання мізків» та ще й з політичними закидами – вибачте, я не хочу, щоб мою дитину в це втягували», – каже мама старшокласника однієї з броварських шкіл.
Хвиля обурення діяльністю «Молоді Демальянсу» прокотилася Броварами після того, як батьки деяких активістів шкільного самоврядування стали отримувати від своїх дітей інформацію про те, що їх активно закликають співпрацювати з «Молоддю Демальянсу». Причому робиться це в причепливо – нав’язливій формі.
«До мене декілька разів підходили мої ровесники, як навчаються у паралельному класі. Не хочу називати їх прізвища, нам ще вчитися разом, але вони пов’язані з…як його… «ДемАльянсом». Вони розповідали як у них класно, які вони розумні та згуртовані, що з ними якісь навчання проводять, запрошували приєднатися. Я відмовилася, адже уроків багато, поступати в цьому році, навчання для мене дуже важливе зараз. В результаті мене обізвали «відсталою» і взагалі після цього відносини в нас зіпсувалися», – розповідає «не на камеру» учениця випускного класу.
Але є й ті, хто дійсно захопився ідеями побудови нового та сучасного суспільства. Що вийде з них в майбутньому, поки що невідомо, а на сьогодні маємо зниження інтересу до навчання, як результат – погіршення «показників» у шкільних журналах, фактичний «розкол» молоді на два угрупування – прихильників та противників громадської організації, занепокоєння батьків та вчителів.
«Педагоги нашого міста були вражені тим, що представники «Демальянсу», зокрема депутат Берестовий, дозволяють собі у принизливій формі говорити дітям про рівень професійності наших вчителів. Освітня галузь Броварів давно та міцно утримує передові позиції не тільки в обласному, а й в державному рейтингу. І давати оцінку, спираючись на власні суб’єктивні висновки, огульно звинувачуючи всіх у непрофесійності – щонайменше непорядно. Депутат не мав би так себе поводити», – коректно, але з болем у голосі кажуть вчителі.
Педагоги в нас не фахові, організатори та методисти ніякі, робота зі старшокласниками якщо і проводиться, то це все «Молодь Демальянсу» організовує. І чомусь замовчується той факт, що певні акції та позитивні справи були організовані та ініційовані саме учнівським самоврядуванням під керівництвом тих самих «недолугих» педагогів та організаторів. А лаври – «ДемАльянсу». Виходить так: якщо вдало, то це ми молодці, якщо ні – фууу, освіта організовувала.
До речі, «старшаки» «Демальянсу» – депутати міської ради – з усіх сил відхрещуються від молодої «порослі» з однойменної організації. Мовляв, та що ви, ми ні сном, ні духом, що там молодь витворяє, ми їх до політики і близько не підпускаємо. Ага, як би не так. А чому тоді під час передвиборчої кампанії листівочки від «Демів» розносили саме старшокласники? Чому експерт однієї з іноземних організацій відкрито пише в соцмережах про зустріч з броварськими молодими «демальянсівцями», на якій говорили «про молодь, політику та політичні партії»? Чому від акцій та мітингів, на які так активно залучають молодих людей, за кілометр тхне явною політикою?
Та й присутність та емоційні виступи Берестового і Ко на засіданнях учнівського самоврядування, акціях та семінарах для молоді, пропагандистська робота в шкільному середовищі, негативний вплив на свідомість старшокласників, про який заявляють і батьки, і педагоги – все це доводить, що «немає диму без вогню».
І вже зовсім обережно декілька наших співрозмовників озвучують думку про те, що дітей піддають певному впливу з релігійним підтекстом. Занадто вже палкими прихильниками християнсько- демократичного руху стають юні броварчани. Аж занадто палкими.
Є ще багато питань – на які кошти все це організовується-планується-проводиться, де проводять вечірній час молоді люди, чи завжди батьки в курсі на які теми спілкуються з їх дітьми представники «аполітичної» «Молоді ДемАльянсу».
«Ви знаєте, у мене з сином завжди були довірливі відносини, він ділився своїми успіхами у школі, розповідав про друзів, як вони різні заходи готували разом. А останнім часом якось неохоче став спілкуватися зі мною. Що не спитай – або відмовчується, або неохоче щось буркне. Починаєш допитуватись – навіть нагрубити може. Не знаю, що з сином відбувається. Тільки нещодавно дізналася, що він ходить на зустрічі з «ДемАльянсом». Може це там на нього так впливають?» – запитує і себе, і нас стурбована мама.
Ця стаття – пересторога та сигнал бути уважними для усіх батьків, а надто – в кого активні, розумні, освічені діти. Саме вони – майбутнє нації – зараз мають бути в зоні особливої уваги. Між звитягою та насиллям, щирістю та підступністю, турботою та ідеологічним полоном межа надто тонка. Не пропустіть момент, коли ваша дитина свідомо, чи під впливом обставин перетне небезпечну межу, за якою замість обіцяного світлого майбутнього виявиться глибока прірва. Наші діти – особливо у такому юному віці, з глобальним юнацьким максималізмом – надто вразливі. Будьте пильні та обережні, слухайте, а головне – аналізуйте поведінку ваших нащадків, намагайтеся не тільки зрозуміти, але й передбачити та допомогти розібратися в ситуації. І тоді у душу та свідомість вашого янгола не зможуть проникнути ніякі демонічні сили.
Анжела Рудьківська