Броварського нардепа від БПП спіймали п’яного за кермом
Минулого тижня всю країну сколихнула приголомшлива новина! Тисячі засобів масової інформації майже одночасно розмістили сенсаційний матеріал. Народний депутат від Броварів Павло Різаненко, який представляє Блок Петра Порошенка в парламенті, був затриманий київською поліцією за водіння у нетверезому стані. Про це свідчить витяг з бази Управління патрульної поліції у м. Києві про протокол № 141273 від 28.05.2017 р. (малюнок 1).
Цей факт підтвердив і сам нардеп, виклавши на своїй сторінці у соцмережі вІдповідний пост (малюнок 2):
Пізніше в мережі з’явилися скан-копії результатів медичного обстеження, яке пройшов Павло Різаненко під час його зупинки поліціянтами та довідка про його самозвернення до медичного закладу та огляд на предмет виявлення ознак сп’яніння.
Похмільна хроніка
Отже, виходячи з пояснень самого Різаненка та офіційних даних, спробуємо встановити всю хронологію цієї неординарної події. Автомобіль PORSCHE CAYENNE, який за даними останньої декларації нардепа, належить його матері та знаходиться у нього в користуванні, був зупинений у неділю 28 травня 2017 року співробітниками патрульної поліції м. Києва з метою перевірки наявності авто у розшуку. За кермом автівки перебував сам нардеп. Сталося це на КП біля Биківні зі слів Різаненка «біля 22:00».
Водії добре знають справжні цілі правоохоронців при зупинці авто у цьому місці. Зазвичай, патрульні в прямому сенсі «винюхують» нетверезих за кермом. Мабуть, не став винятком і цей випадок. Після тривалого спілкування, о 22:48 був складений адміністративний протокол, в якому патрульні чітко визначили – водій знаходився в стані алкогольного сп’яніння. Вже о 23:05 Різаненко пройшов тест на ознаки сп’яніння на приладі Alcotest 6810 (прилад для контролю на алкоголь повітря, що видихається). Результати тесту вказали на однозначну наявність алкоголю в розмірі 0,27 проміле (малюнок 3).
Зараз справу про адміністративне правопорушення згідно з законом направлено до Деснянського районного суду. Судовий розгляд призначено на 6 липня 2017 року на 10:40. Це, так би мовити, «суха» статистика.
Без віз та трохи «підшофе»
Ми навмисне не будемо аналізувати наведені факти з позиції того, що в українських ПДР допустима норма алкоголю становить 0,2 проміле алкоголю в крові. Тобто перевищення, мовляв, «незначне». Ми не будемо з’ясовувати, чи намагався Різаненко «повирішувати» ситуацію з використанням депутатського посвідчення та чи буде він «давити» на суд задля позитивного результату. Ми хочемо звернути увагу читача на інше. Перше і найголовніше. Водій (будь то нардеп, чи таксист), який усвідомлює необхідність сісти за кермо, але свідомо вживає перед цим алкоголь – потенційний злочинець. Злочинець, який йде на цей злочин цілком свідомо. А якщо на свідоме порушення закону йде той, хто цей закон приймає – це додає особливого цинізму ситуації.
В Україні лише за 1 квартал 2017 року сталося близько 300 ДТП з постраждалими, винуватцями яких були нетверезі водії. Внаслідок цих ДТП загинуло та травмовано понад 400 осіб. І чи потрібні родичам та друзям цих загиблих та покалічених виправдування, що водій лише трохи «пригубив» і рівень алкоголю в його крові «лише трішки» перевищував норму? Друге. Бути публічною особою – це не тільки відвідувати нескінченні ток-шоу та позувати фотографам на представницьких заходах, які організовані за кошти олігархів. Це насамперед величезна власна відповідальність за свої вчинки, за свій моральний стан. Якщо говорити про виборні посади, то це взірець того, як повинні діяти виборці, дивлячись на свого обранця. В нашому випадку депутат своєю поведінкою нібито вказує: «Будь ласка, хлопці, це ж лише 0,27 проміле… майже в межах похибки апарату… Можливо, трохи порушив. Але ж я сам голосував у 2015 році за посилення покарання за водіння в нетверезому стані. Як же ж я можу бути злочинцем?!».
Тобто, завжди можна свої дії виправдати. Чи то похибкою апарата, чи то «безгрішністю» свого світлого образу. Але цього разу, як то кажуть, не спрацювало. Ми поцікавились думкою тих, чиї інтереси представляє депутат Різаненко у Верховній Раді – мешканців Броварів. Результати говорять самі за себе. Та чи вистачить у нардепа сміливості зробити крок справжнього політика та справжнього чоловіка – скласти депутатський мандат у зв’язку із невідповідністю власного морального стану вимогам до цієї посади? Мабуть, питання риторичне.
А от що думають про цей випадок Броварчани.
Микола: «Закон один для всіх. І незважаючи на те, що перевищення алкоголю досить незначне, це все ж порушення, за яке депутат повинен відповісти, адже ми всі рівні. У мене брат водієм працює і знає, що п’яний за кермом — це дороге задоволення, яке високопосадовці зі своїми статками на жаль, можуть собі дозволити. Так вже у нас заведено».
Таїсія: «Особисто з паном Різаненком я, звичайно, не знайома, та судячи з його вчинків, він позитивний герой нашого часу. Тому я не вірю і думаю, що це звичайнісінький наклеп. Він чесний і, якщо доведеться, відповість так само чесно».
Лілія: «Ставлення двояке. З одного боку, славнозвісний БПП та його представник напідпитку і «гарячому хабарі». І тут виникає думка: а де люстрація, чиста влада — без корупції та фальші. А з іншого — у нашому світі стільки «підстав». Конкуренти «не дремлють». Розібратися важко. Але для себе вирішила точно — хто потрапляє до влади — скаженіє від грошей і заради них готовий на все».
Володимир:«Про депутата Різаненка я тільки чув, так як політикою в принципі не цікавлюся. Та я все ж розумію, що люди такого сорту не несуть відповідальності за свої вчинки. Впевнений, що у будь-якому випадку він відкупиться. А хотілося б, щоб він все таки отримав покарання відповідно до закону, як звичайний громадянин».
Захар Макінтош