Останніми роками будівництво багатоповерхівок у місті набирає обертів. З’являються нові «свічки» та навіть цілі житлові комплекси. Експерти запевняють, що за темпами будівництва місто Бровари займає друге місце по Україні. «Громадський ревізор» вирішив дізнатися, в чому причина такого буму та чи є попит на житло в новобудовах.
Бровари за темпами будівництва ніколи «не пасли задніх». На початку 2000-х років, коли по всій країні спостерігався пік будівництва, місто також почало активно розбудовуватись. Спостерігались і спади – наприклад, у 2008-у році – об’єкти заморожувались, будівництво затягувалось. Проте від столиці Бровари ніколи не відставали.
Нині в місті будується одразу 7 житлових комплексів, підраховують фахівці. Більшість з них планують здати в експлуатацію уже до кінця року.
Житлове будівництво та створення необхідних інженерно-транспортних комунікація для нових будинків – один з пріоритетних напрямів розбудови міста. Проте останнім часом в Броварах змінився підхід до будівництва. Якщо раніше забудовник будував чергову висотку, а відповідальність за інфраструктуру несла влада, то сьогодні всі зобов’язання на себе беруть самі забудовники. Разом з новенькими висотками вони зводять і дитячі садки, і школи та, навіть, транспортні шляхи. Тож, такі швидкі темпи будівництва вигідні як забудовникам, так і самим мешканцям міста.
«Громадський ревізор» намагався поспілкуватися з трьома найбільшими забудовниками міста: «Альянс Новобуд», «Атлант» та БЗБК. З останніми двома особисто поговорити не вийшло: в компанії «Атлант» погодились лише на інтерв’ю телефоном, а про плани БЗБК нашим журналістам довелося дізнаватися самостійно, оскільки зв’язатися з керівництвом так і не вдалося. А от у компанії «Альянс Новобуд» нас одразу запросили не тільки поспілкуватися, а й побачити все на власні очі.
Директор з капітального будівництва «Альянс Новобуд» Геннадій Ярош розповів, що нині компанія забудовує третій мікрорайон міста. В березні планують здати в експлуатацію дві секції на 372 квартири. Ще 540 квартир з’явиться до кінця року та 5 секцій наступного (930 квартир). За словами Геннадія Яроша, компанія виконує інвест-проект, який виграла на тендері. За умовами проекту вони мають частину квадратних метрів віддати у комунальну власність. Як і дитячий садок, який вони вже побудували та мають здати в експлуатацію вже в 2016 році. В планах також будівництво школи.
Наступна за темпами будівництва в Броварах будівельна компанія – «Атлант». Цього року вже здали в експлуатацію другу чергу комплексу на вулиці Черняховського та до кінця року планують ще три будинки загальною площею 20 тисяч квадратних метрів на вулиці Олімпійська. Це буде перша черга цілого мікрорайону. Плани масштабні, тому що попит великий, запевнили нас у будівельній компанії: «Бровари знаходяться дуже близько до столиці – зручно. В нас великі темпи будівництва, ми ніколи нікого не підводили, навіть інколи здаємо об’єкти в експлуатацію раніше поставлених строків. Інфраструктура, всі технічні умови. Як-то кажуть, заходь і живи. В нас багато квартир купують іноземці. Це і з Італії, Іспанії, Білорусі, Росії, географія дуже велика», – говорять у «Анланті».
Забудовник БЗБК, в свою чергу, цьогоріч планує завершити будівництво корпусу «Мокко» в житловому комплексі «Шоколад». Квартири вже майже всі розпродані. Залишились лише двокімнатні.
ДОСТУПНІ ЦІНИ ТА КОМФОРТ
Через знецінення гривні та недовіру до банків, багато українців вкладають свої заощадження в нерухомість. В Броварах попит на житло шалений, запевняють забудовники. Квартири розбирають ще до здачі будинку в експлуатацію. Про попит на квартири в «Зеленому кварталі» ми пересвідчились особисто. У відділі продажу компанії «Альянс Новобуд» ми побачили черги з бажаючих придбати нове житло. Наталія Кириленко, керівник відділу продажу компанії пояснює, що Бровари приваблюють покупців відносно доступними цінами за квадратні метри. Якщо в столиці середня вартість квадратного метру 10,5 тисяч гривень, то в Броварах – 9000. До того ж, за ці гроші пропонують житло вище за класом. Наприклад, той же «Альянс Новобуд» пропонує квартиру сегменту «комфорт» дешевше, ніж в столиці «економ-клас».
При купівлі на етапі будівництва ціни ще нижчі. «Дешевше виходить на 50%. Людям вигідніше вкласти гроші на початковому етапі будівництва, наприклад, при 50-відсотковій готовності будинку, і максимум через два роки отримати нове якісне житло, ніж взяти на вторинному ринку», – запевнила Наталія Кириленко, керівник відділу продажів компанії «Альянс Новобуд».
Забудовники пропонують квартири на будь-який смак: економ-клас, комфорт та бізнес. Ціни відрізняються приблизно на +/- 500 гривень за квадратний метр. Як кажуть, «на кожен товар є свій покупець», проте найпопулярніший – клас «комфорт».
ВАРТІСТЬ КВАДРАТНИХ МЕТРІВ ВІД ЗАБУДОВНИКІВ БРОВАРІВ:
В минулому номері ми піднімали проблему іпотечного кредитування в Україні. Продовжуючи досліджувати цю тему, ми пересвідчились, що в Броварах є можливість придбати квартиру без залучення банківських коштів. Забудовники пропонують свої програми лояльності – безвідсоткові розстрочки до кінця будівництва. Не ображають і тих, хто спромігся зібрати всю суму одразу – пропонують знижки на житло до 5%.
УМОВИ ЛОЯЛЬНОСТІ ВІД ЗАБУДОНИКІВ:
Проте, привабливі ціни та цікаві програми лояльності не єдине, на що звертають увагу потенційні покупці. Не менш важливу роль відіграє місце розташування новобудови та інфраструктура. У змаганні за прихильність інвесторів, забудовники намагаються запропонувати максимально комфортні умови для життя та відпочинку.
«Ми будуємо виключно в центрі міста, тут і транспортна доступність, і близькість до торговельних центрів, супермаркетів. Поруч лікарні, стоматології та інші сфери обслуговування. Значний плюс, що наші комплекси – поблизу до лісу», – каже Наталія Кириленко, керівник відділу продажів компанії «Альянс Новобуд».
Перевагою компанії є також будівництво власної котельні. Вона була побудована та запущена в експлуатацію в листопаді 2014 року. Котельня охоплює «Зелений квартал» та частину «Лісового кварталу».
Не відстає від конкурентів і «Атлант». Вони пропонують клієнтам розваги неподалік від дому, зелені зони та різноманітну сферу послуг.
«Будинки знаходяться близько до розваг на Черняхоського поруч Термінал, на Кірова – парк. Все це тільки плюси для покупців»,– повідомили нам представники компанії.
ЗАБУДОВНИК ГАРАНТУЄ ЯКІСТЬ
Швидкі темпи будівництва та низька вартість квадратів на якості будівництва не позначаються, запевняють забудовники. В компанії «Альянс Новобуд» зазначають – використовують лише екологічні матеріали, за якістю яких слідкує ціла служба технологів.
«Цеглина – тільки «марка 100», утеплювач – мінеральна вата, віконні профілі – лише якісні німецькі. В нас є служба технологів, яка перевіряє всі матеріали. Якщо матеріали не відповідають вимогам, вони відправляються назад до поставників», – каже Геннадій Ярош, директор з капітального будівництва компанії «Альянс Новобуд».
Про дотримання всіх технологій будівництва розповідають і в компанії «Атлант». А от про БЗБК не райдужно відгукуються самі ж будівельники компанії. На питання про якість жартують. «Це ж БЗБК, вони будують, як вміють», – розповідає про свою розмову з будівельниками мешканець Броварів.
СКАРГИ ГРОМАДЯН
«Якість залишає бажати кращого» – такий підсумок можна зробити, прочитавши сотні невдоволених коментарів на броварських форумах. Найбільше претензій до БЗБК, мешканці невдоволені майже всім. Ось такі перші враження про квартиру описує один броварчанин: «Електрика – це відрізані впритул дроти, це сам електрик сказав…батарея була встановлена не на своєму місці, при підключенні почав бити фонтан з труби, абсолютно всі батареї текли, штукатурку довелося всю збивати тощо. В під’їзді будинку смердить другий рік, в підвалах вода, не зроблена гідроізоляція дома».
В компанії «Альянс» кажуть – скарги йдуть постійно. Лише на кінець минулого року їх було близько 80. Проблеми є, забудовник це визнає і намагається їх вирішувати. Директор з капітального будівництва компанії запевнив, що здебільшого всі невдоволення виникають через незнання. «Від просадки будівлі просідають вікна, з’являються тріщини – ми їх замінюємо. Є проблеми в ущільненні скла, ми замінюємо. Ми все робимо. Це проблеми експлуатації. Ось жалілися нещодавно, що дує з вікна. Ми подивилися, а в нього будівельники під час ремонту проклеїли гумки скотчем, в результаті чого резинка-ущільнювач пересохла і вона повилітала із зазорів. Ми йому замінили гумки і питань більше не було. Всі від нерозуміння», – ділиться враженнями Геннадій Ярош.
Інші забудовники також запевняють, що намагаються вирішувати проблеми. Проте скарг від цього менше не стає. Досить часто мешканці новобудов жаліються на протяги в під’їздах. В цьому, кажуть забудовники, допомогти не можуть. Ці проблеми виникають вже після здачі будинку в експлуатацію. Протяги виникають через те, що або ремонтники підпирають двері мішками з будівельним сміттям, або дотягувачі для дверей просто крадуть. Такі випадки також бувають. Уникнути цього можуть лише самі громадяни, для цього вони мають бути справжніми господарями свого будинку та слідкувати за порядком в ньому, запевняють забудовники.
Отже, судячи з грандіозних планів забудовників, «будівельний бум» в Броварах буде тільки продовжуватись. Але й невдоволених мешканців з’являтиметься все більше. Попри це, фахівці ринку нерухомості називають новобудови в Броварах одними з найкращих серед інших міст-супутників Києва. Для людей, які мріють жити у невеликому «зеленому» місті – це ідеальний варіант. В більшості за своєю якістю будинки не поступаються столичним, а завдяки розвиненій інфраструктурі та зручному розташуванню, можна з легкістю дістатися столиці. Саме тому, не зважаючи на кризу, на них великий попит як серед броварчан, так і серед киян.