З настанням спекотних літніх днів зростає ризик вогневої небезпеки. Високі температурні показники вуличних градусників відповідно свідчать і про високу вірогідність загорання різного роду об’єктів. Добре розуміючи, що місто повинно завжди бути на 100% відсотків готовим до нештатних ситуацій, вже на початку літньої пори у Броварах було здійснено цілу низку заходів, що допоможуть забезпечити порядок та унеможливити випадки виникнення пожеж. Розглянемо декілька наймасштабніших
ПЛАН ЗАХОДІВ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ – ЗАПОРУКА КОНТРОЛЮ СИТУАЦІЇ
Місто готується до літнього сезону заздалегідь, і протипожежний захист різного роду підприємств є одним з обов’язкових пунктів підготовки до пожежонебезпечного періоду.
Перелік основних заходів, спрямованих на посилення безпеки, був прописаний ще 17 червня. При плануванні роботи у цьому напрямі охопили різні аспекти життя та функціонування складного міського господарства. Головний же напрямок – це співпраця з підприємствами, установами та організаціями, що працюють на території нашого міста.
У ході виконання завдань обов’язковим до виконання є пункт щодо перевірки об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення: котельні, хлібзаводи, лікарні та інші. Контроль за дотриманням протипожежного режиму у різного роду будівлях, спорудах та приміщеннях теж має проводитися регулярно.
Окрім цього, до програми додається проведення інструктажів. В першу чергу, ці заходи будуть здійснені для працівників, що задіяні у роботі з підвищеною пожежною небезпекою для персоналу. Такі фахівці обслуговують електроустановки, вентиляційне та технологічне обладнання. Важливий аспект: здійснюється пильний контроль приведення до справного стану електромереж та електрообладнання.
СТРАТЕГІЯ І ТАКТИКА ОПЕРАТИВНОГО ШТАБУ
З першого липня поточного року було створено штаб, який у разі ускладнення обстановки буде працювати у місті у ціло добовому режимі. Однак, це не означає, що штаб – одиниця номінальна і доки «червоний півень» не кукурікне, тут нічим не займаються.
У роботі штабу існує блок завдань, обов’язкових до виконання. Наприклад, з 1 липня розроблено маршрут та організовано патрулювання територій міста, що межу ють з лісовим масивом.
Керівництво не тільки штабу, але й міста постійно тримає на контролі процес скошування сухостою і таким чином унеможливлення займання на території міста від випадкового недопалка, якими так полюбляють жбурляти курці з багатоповерхівок.
Окрім цього в плановому режимі фахівцями КП «Броваритепловодоенергія» та співробітниками МНС здійснена перевірка пожежних гідрантів міста, які повин ні завжди знаходитись у повній готовності.
Інформаційна робота з населенням – теж один із пунктів, не менш важливих. Мешканці мають бути попереджені про те, що у пожежонебезпечний період не можна відвідувати ліси, спалювати суху рослинність та використовувати піротехнічні засоби. Правила загальновідомі ще з шкільної лави, а от виконання їх – справа сумління кожного з городян. Не спокуситися гарячим шашликом у сухому лісі, не запускати святковий салют, іскри від якого можуть наробити біди, не кидати недопалки з вікон – все це на совісті кожного з нас.
Звичайно, протипожежна безпека у місті – надзвичайно широка галузь, у якій задія но широке коло установ, організацій та відділів. Та варто було б до виконання деяких елементарних заходів долучитися і кожному з броварчан. Тоді дійсно місту буде безпечно.
Слава Одинець