Минулими вихідними в Броварах пройшов День міста. Щороку свято відзначають масштабно та грандіозно. 2015‑й не став винятком. Цьогоріч парк Перемоги зібрав більше 40 тисяч дітей та дорослих, які прийшли привітати рідне місто та поринути в неповторну атмосферу єдності та гарного настрою. Разом з тим, день народження – це ще один прожитий рік. Яким він був для нашого міста, «Громадський ревізор» вирішив запитати у мера Броварів Ігоря Сапожка
«День міста вийшов дуже сімейним, затишним, та разом з тим масштабним»
–Ігоре Васильовичу, що можете сказати про атмосферу свята. Програма заходів значно відрізняється від минулорічних святкувань?
–Так, цього року ми вирішили зробити щось кардинально нове – справжнє свято європейського рівня. І це невипадково, адже Бровари отримали вже другу нагороду Парламентської Асамблеї Ради Європи. В минулому році – це був Диплом Європи, в цьому – Прапор Європи. Одним із важливих чинників при відборі переможця було пропагування і впровадження європейських ідей та цінностей в місті. Тому я вирішив підтримати ідею проведення на День міста фестивалю «BabyBооmFest». Ми не планували традиційні концерти чи феєрверки. В нас вийшло сімейне свято, дуже тепле, затишне, та разом із тим масштабне. За офіційними підрахунками близько 40 тисяч броварчан в цей день прийшли з родинами, з дітками в парк Перемоги. Такий розмах можна побачити не в багатьох містах. Загальна атмосфера та настрій у всіх були дуже позитивними, до речі, як і погода в цей день. Найкращим подарунком стали щирі дитячі посмішки та гучний сміх, який лунав на різних локаціях.
–Хто ж став ініціатором такого дійства? Чи будете ви і надалі проводити подібні фестивалі?
–Головним ініціатором святкування стала сама громада в особі сімейного центру «BabyBооm». Я підтримав їх ідею. І все вийшло, навіть краще, ніж можна було очікувати. Дуже вдячний усім, хто долучився до організації дійства. Адже все, що ми бачили в результаті – це величезний труд цілої команди. Хочу подякувати всім партнерам та спонсорам свята. Це близько 100 підприємств з різних галузей. Саме завдяки тому, що вони взяли все фінансування на себе, з міського бюджету не було витраченого жодної копійки. Місто надало площадку для святкування – парк Перемоги, і, звісно, наші комунальні служби забезпечили порядок на самому заході та після його проведення. Зони активності, декор парку, ведучі, аніматори – все це був клопіт організаторів. Тому ще раз дякую сімейному центру «BabyBооm» за таку чудову ідею, яка так прийшлось до вподоби броварчанам. До речі, міська влада завжди відкрита до співпраці з талановитими особистостями. В подальшому, впевнений, у нас будуть різні яскраві проекти і масштабні свята. Будемо розвивати подібні партнерські програми для різних вікових категорій.
«Програма енергозбереження в Броварах виконується на 100%»
–Ігоре Васильовичу, крім того, що день народження це завжди пишне свято, це ще й такий рубіж, коли час підвести підсумки прожитого року: що зроблено, що, можливо, не встигли?
–На цей рік у нас було багато планів. З приємністю можу сказати, що ми вже виконали багато з того, що планували. Найголовніше – це житлово‑комунальна сфера. На сьогоднішній день основне питання – це підготовка до опалювального сезону. Враховуючи постійно зростаючі ціни на енергоносії та тепло, в цьому році ми заздалегідь подбали про енергозбереження. Саме основне –виділили кошти з міського бюджету на установку теплолічільників в усіх будинках, які перебувають на балансі ЖЕКів. На сьогодні вже забезпечили близько 150 будинків – майже все, що запланували. До 1 жовтня це питання закриємо повністю, що дасть можливість мешканцям суттєво економити та платити за фактично спожите тепло. Наступний крок – утеплення фасадів житлових будинків. В цьому році ми провели роботи по трьох будинках та затвердили плани на 2016 рік.
Крім того, активно розвиваємо програму із ремонту житлового фонду. Це, насамперед, ремонти під’їздів, які вже на початок вересня були проведені на 100%. Також модернізація, а по деяким будинкам повна заміна ліфтів.
В цьому році ми вперше впровадили програму по заміні обладнання електрощитових у під’їздах. Часом це непомітні роботи, але вони вкрай потрібні для життєзабезпечення міста. Разом з тим намагались подбати і про благоустрій. Зокрема, провели асфальтування найпроблемніших міжбудинкових проїздів, забезпечили вуличне освітлення у дворах, облаштували пішохідні тротуари на проблемних ділянках.
«За рівнем соціального забезпечення населення Бровари не поступаються Києву»
– Бровари славляться високим рівнем соціального забезпечення населення. Навіть кияни визнають, що «пристоличне» місто інколи переганяє саму столицю у цьому питанні. В чому секрет успіху?
– Все просто – треба постійно контролювати стан справ і навіть за найменших зауважень мешканців приймати відповідні міри. Якщо взяти галузь освіти, в 2015 році ми відкрили три додаткові групи в дитячих садочках, що дуже важливо для Броварів. Враховуючи, що в нашому місті на сьогодні 4500 переселенців, і з них більше 1000 дітей, виходить, що десь 300 з них пішли в наші садочки. Тому, нові групи дозволили нам вирішити проблему на цей рік з місцями в дошкільних установах.
Також, протягом літа нам вдалось на 100% виконати амбітні плани по ремонтним роботам. Зокрема, провели капітальний ремонт даху в ЗОШ №1 та ДНЗ «Ялинка». В цьому ж садочку та у ЗОШ №3 встановили паркан. А в першій школі зробили капітальний ремонт актової зали. Провели ремонт фасаду в десятій та шостій школах. В ЗОШ №6 також замінили старі вікна на металопластикові. В ЗОШ №2 та №3 відремонтували спортзал. В другій школі провели ще й капітальний ремонт системи опалення. В цьому році велику увагу приділили ремонту харчоблоків та заміні технологічного обладнання, адже від цього в першу чергу залежить безпека дітей. Такі ремонти провели в ЗОШ №6, 7, 9 та дитячих садочках «Золота рибка», «Золотий ключик» та «Теремки».
В галузі медицини також є здобутки. У Броварах майже повністю завершена реформа первинної ланки медичної допомоги. Так, за цей рік ми відкрили три нові амбулаторії: на бульварі Незалежності, по вулицях Кірова та Горького, що на Геологорозвідці. Це дозволить броварчанам отримувати більш якісну медичну допомогу буквально в 20 хвилинах від дому. І результат вже є. Ми бачимо, що не має тих черг до терапевта чи педіатра, що були раніше.
Аби відкрити нові центри, ми провели капітальний ремонт приміщень, закупили сучасне медичне обладнання та меблі. Крім того, при відкритті кожної нової амбулаторії закуповуємо службовий автомобіль, яким можна при потребі транспортувати пацієнтів до поліклініки чи лікарні. Також, для зручності, аби не їхати до поліклініки, мешканці можуть в кожному центрі здати аналізи, виміряти рівень цукру в крові, зробити ЕКГ чи пройти фізіотерапевтичні процедури в маніпуляційному кабінеті. На цьому ми не зупиняємось, і тому при будівництві нових житлових комплексів ми одразу прописуємо умову забудовнику – виділити приміщення під амбулаторію.
Окремо хочу відзначити, що кожен рік ми намагаємось розширювати спортивну інфраструктуру міста. Те, що Бровари відомі на весь світ своїми чемпіонами, знають всі. Тому, аби молодь мала змогу продовжувати такі славні традиції, на День захисту дітей ми відкрили в парку Перемоги сучасний скейт-майданчик. Як виявилось, рівних цьому об’єкту немає в Київській області. А вже на День міста ми провели перший турнір по стрітболу на новому баскетбольному полі. І це тільки початок!
«Бровари знають в Європі, і це запорука подальшого розвитку нашого міста»
– Бровари відсвяткували. До чергового Дня народження ще рік. Які плани треба втілити в життя до вересня 2016 року?
– Плани дуже масштабні. Нам необхідно не тільки зберегти, але й підвищити той темп розвитку, який ми взяли та досить успішно тримаємо сьогодні. Бюджетна та адміністративна реформи дали нам реальні ресурси, які потрібно використати на благо міста. Головний пріоритет – добробут броварчан! І це є «захищеною статтею» міських видатків. Попри все, в оселях броварчан повинно бути тепло, вулиці повинні бути вичищені, а під’їзди відремонтовані. Кожна родина має відчувати, що є влада, яка не декларує «повітряні замки», а наполегливо працює заради блага кожного окремого члена громади. Далі – стратегічне планування, розвиток промисловості, залучення інвестицій. Зараз можна впевнено говорити про кілька десятків капітальних програм, які заплановані і які будуть здійснені до чергового Дня міста.
Серед них омріяне броварськими матусями відкриття нового дошкільного навчального закладу в «Лісовому кварталі». Вже на початку 2016 року для діточок відкриє двері чарівний садочок на 150–180 місць. Це буде справжнє свято для мешканців нового мікрорайону та всій Порошинки. Будівельні роботи вже закінчено, триває внутрішнє оздоблення. Можу с гордістю сказати: такого дитячого садочку не має навіть в Києві! Активно взялися за відбудову «Металургу». Моя мрія, щоб цей об’єкт знову став місцем спортивної слави. Також доведемо до логічного завершення ремонти спортивних майданчиків у навчальних закладах. В кожній школі повинні з’явитися футбольні поля з штучним покриттям. До речі, саме таку вимогу мені як меру висунув один семирічний хлопчик під час відвідування родинного свята у парку на День міста. Тепер я просто не маю права зрадити дитячу мрію!
Незабаром розпочинаємо ремонт дитячої поліклініки на бульварі Незалежності. Це дуже важливий об’єкт, який «пережив» три медичних реформи, але не отримав жодного державного фінансування на відновлення. Ми вирішили взяти відповідальність на себе. Роботи будуть профінансовані з місцевого бюджету. Як на мене, якість медичних послуг насамперед залежить від умов, в яких працюють наші лікарі. Буде якісний ремонт та нове обладнання, буде відповідне лікування.
–Але ж для реалізації цих грандіозних планів потрібні стабільні бюджетні надходження. А це забезпечить стабільна економічна ситуація в місті. Для цього потрібні фінансові вкладення. Що плануєте робити в інвестиційному руслі?
– На День міста Бровари отримали прапор Європи. Ця винагорода – оцінка наших європейських прагнень та руху до європейських стандартів в різних сферах суспільного життя. В минулому році нам вручали диплом Європи, серед претендентів були міста Франції, Італії, Латвії, Німеччини. Вже тоді виникли деякі ідеї співпраці з містами, які започатковують євроінтеграцію, вільне спілкування, демократію. Сьогодні ці ідеї отримали реальне підґрунтя! Я маю надію, що отримання такої високої винагороди дасть можливість Броварам брати участь у відповідних європрограмах із фінансування. Про наше місто знають в Європі, і мені дуже приємно, що нашу роботу, те, що зробив для міста кожен мешканець, відзначили.