На освіту в Броварах витрачається близько 30% бюджетних коштів. У зв’язку з цим «Громадський ревізор» вирішив проаналізувати, яка ситуація на теперішній час у броварських школах. Однією з перших нашу увагу привернула школа №5 з поглибленим вивченням іноземних мов
Початкові класи тут завжди переповнені. Однак після закінчення молодшої ланки все частіше батьки намагаються перевести своє чадо деінде. Свого часу саме ця школа вважалась однією з найкращих в місті, але зараз вона стрімко котиться донизу. «Громадський ревізор» намагався зрозуміти, чому так відбувається.
РИБА ГНИЄ З ГОЛОВИ
Із розмов з батьками, діти яких навчаються у цій школі, нам стало відомо, що директор цього закладу не зовсім відповідально ставиться до своїх обов’язків. У міській раді нам підтвердили, що «відносно нього є скарги та звинувачення деяких батьків, вчителів, представників громадськості». «Ну і по-друге те, що він не керує процесом у своїй школі», – розповідає заступник міського голови з питань освіти Лариса Виноградова. Зрозуміло, коли мова стосується школи, то це неприпустимо.
Варто зазначити, що при всіх негараздах школа №5 показує дуже гарні результати щодо успішності. Останні роки випускники саме цієї школи лідирують по кількості золотих медалістів та переможців олімпіад.
ТЕКУЧІСТЬ КАДРІВ
Один батько, діти якого відвідують школу №5, розповів нашому журналісту, що вчителі, зокрема, англійської мови змінюються дуже часто. Він із розумінням до цього ставиться, адже здогадується, що за ті копійки, які отримують викладачі, мало хто захоче працювати. Але велика текучість кадрів погано позначається як на процесі викладання, так і на психологічному стані дітей. Якщо за рік у дитини змінюється по декілька викладачів, то якою буде якість такого навчання?
Брак кадрів відчувається і в початковій школі. Подекуди «граніт науки» освоює по 40 дітей в класі.
Заступник міського голови Лариса Виноградова також говорить про цю проблему: «Взагалі питання молодих вчителів це проблема всієї України. Тут вчитель приходить на голу ставку і отримує менше ніж 2000 гривень на 18 годин (навантаження – ред.). Хтось, хто має змогу, бере більше годин і заробляє більше. Хто на 18 годин (працює – ред.), той починає шукати собі роботу».
СПЕЦІАЛІСТ З ПСИХІЧНИМИ РОЗЛАДАМИ
Крім того, нашому журналісту стало відомо про те, що минулого року зі школи №5 була звільнена викладач молодших класів, яка має психологічні відхилення. Поки батьки не почали бити на сполох, вона спокійно працювала у школі. Виникає питання, чому директор закладу по першому ж дзвіночку не повідомив відділу освіти про цей кричущий випадок? Звісно, це добре, що вчителя із шизофренічними нахилами звільнили, проте батькам та дітям, яких ця жінка «вчила», від цього не легше.
ВЕЛИКІ ПОБОРИ
Не секрет, що майже в усіх закладах освіти діють так звані «благодійні внески». Так от, побори у школі №5 вважаються найбільшими серед броварських освітніх закладів. Деякі батьки, не під диктофон, розповідають, що для вступу у школу потрібно здати більше 1000 гривен. Плюс раз на рік збирають ще на ремонти, канцелярію та інші потреби. Тут батьки називають різні суми – від 500 до 800 гривень. Однак, перевірити, наскільки це правда, не видається можливим.
ХОТІЛИ ЯК КРАЩЕ, А ВИЙШЛО НЕ ДУЖЕ
В багатьох освітніх закладах Броварів, задля економії енергоресурсів, перейшли на альтернативні джерела опалення. Так і в школі №5 тепер є власна котельня, яка працює на пелетній системі. Все було би добре, якби не одне «але». Мешканці прилеглих будинків часто скаржаться, що через дим немає чим дихати.
У міськраді про цю проблему знають. Проте, як її вирішити, поки що не зрозуміло. Наразі ведуть перемовини з інвестором, який встановлював «альтернативні» котельні.
Звісно, не всі батьки розповідають погане. Дуже багато й тих, хто повністю задоволений викладанням у школі. Всі вони, як один, говорять про те, що іноземна мова зараз для дитини дуже важлива. Проте наголошують, що потрібно прискіпливо вибрати викладача.