Гратися в танчики можна не тільки в комп’ютерних іграх, ліпити фігурки можна не тільки зі снігу та пластиліну, розвивати дрібну моторику рук та тренувати витримку можна не тільки з дітьми – в цьому переконався «Громадський Ревізор», відвідавши виставку «МікроМодель-2016»
НЕРВОВИХ ПРОСИМО ВИЙТИ!
Ви пробували коли-небудь збирати картинки з маленьких фрагментів? Вам подобається вишивати бісером? Ви можете годинами сидіти, не розгинаючись та прилаштовувати дверцята до автомобільчика, тримаючи їх пінцетиком? Ні? І навіть не уявляєте себе за таким заняттям? Тоді вам не по дорозі з фанатами мікромодельної справи.
«Це треба любити, цим треба горіти та «хворіти». У мене спочатку дружина посміхалася, іноді глузувала. Потім, побачивши результат, захоплено ахала. І тепер каже, що в неї на таке просто терпцю не вистачило б», – сміючись, розповідає Віталій, моделіст з Вишгорода.
Дійсно, створення мікромоделі – процес досить довготривалий та такий, що потребує неабиякої посидючості та міцної руки і таких же нервів. Однак, з кожним роком учасників виставки-конкурсу «МікроМодель», що вже традиційно у Броварах організовують учасники клубу військової історичної мініатюри «Десна» Броварського навчально-виховного об’єднання під керівництвом Олександра Маєвського, стає все більше.
13 та 14 лютого у фойе міського культурного центру розмістили свої роботи моделісти з усіх куточків України, що з’їхалися до нашого міста аби взяти участь у Відкритій міжрегіональній виставці-конкурсі з історико-технічного стендового моделювання.
ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА, ФІГУРИ ТА ЛІТАКИ МАЙБУТНЬОГО
Цього року виставка була приурочена до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, а отже і переважаюча кількість моделей саме військової тематики була досить доречною.
Рівень майстерності як конкурсантів, так і просто учасників виставки просто вражаючий. До речі, організатори кажуть, що приймали заявки на участь від моделістів будь-якого віку та рівня кваліфікації. І не прогадали. Подивитися та подивуватися справді було чим.
«У період підготовки до нас часто зверталися моделісти, які, на їх власну суб’єктивну думку не «дотягують» до рівня майстрів та не готові змагатися з «метрами» моделювання. Але ж це і виставка, і конкурс. Тому сподіваємось, що наступного року учасників буде ще більше», – кажуть організатори.
Конкурсні номінації було поділено на декілька категорій. Зокрема, гвинтова, реактивна, цивільна та часів першої світової війни авіація, окремо представлені гелікоптери, за ними – автотехнка, бронетехніка, флот та залізничний транспорт в усій своїх красі. А також – діорами, віньєтки, паперові моделі, космічні кораблі, трансформери та «фентезі»! І все це розмаїття – майстерно та витончено відтворено руками захоплених аматорів стендового моделювання.
«Просто очі розбігаються! Я себе малим хлопченям відчуваю, наче в дитинство знову потрапив! Навіть не можу сказати, що сподобалось найбільше. Тут годинами можна роздивлятися кожну модель, майстерність неймовірна!» – захоплено ділиться враженнями броварчанин Володимир, що разом з 8-річним сином Владом завітали до міського культурного центру.
Майстерність та «чистоту» виконання моделей оцінювали досвідчені та знані у своїй «мікромодельній справі» люди. Окрім того, оцінювання робіт було дуже демократичним – до обговорення могли долучитися і самі конкурсанти. У кожній номінації, віковій групі, за тематикою та масштабом, були визначені переможці, яких нагородили медалями, почесними дипломами та символічними подарунками.
І можна навіть не сумніватися в тому, що після такого пізнавального та насиченого емоціями заходу, когорта аматорів мікромоделювання поповниться новими прихильниками.
Ольга Підлісна