Чергова сесія міськради, яка стане 8-ю для депутатів нового скликання, призначена на 22 червня. За тиждень до її проведення вже пройшли засідання постійних депутатських комісій, на яких обранці розглянули та обговорили усі проекти рішень. Про найважливіші з них – читайте у матеріалі «Громадського ревізора»
Реєстрація шлюбу та розлучення стануть доступні в ЦНАПі
Одним з найважливіших проектів, які депутати мають розглянути на цій сесії, є розширення переліку послуг, що їх мешканці Броварської МТГ зможуть отримувати в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП). Новий список виглядає наступним чином:
– Державна реєстрація народження.
– Державна реєстрація зміни імені.
– Державна реєстрація шлюбу.
– Державна реєстрація розірвання шлюбу ( за спільною заявою подружжя, яке не має дітей).
– Державна реєстрація смерті.
– Внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.
КП «Броваритепловодоенергія» та «Бровари-Благоустрій» візьмуть техніку в лізинг
КП «Броваритепловодоенергія» та «Бровари-Благоустрій» планують укласти договори фінансового лізингу з АТ «Укрексімбанк». Завдяки цьому підприємства придбають 11 та 10 одиниць техніки з можливістю подальшого викупу.
На розгляд депутатів спрямовують проект про зміни до програми підтримки комунальних підприємств. У документах закладають по 30 млн. гривень підприємству «Броваритепловодоенергія» і 28 мільйонів «Бровари-Благоустрій» на лізинг автомобілів та спецтехніки, лізингові платежі, проценти, комісії, страхування, витрати оформлення техніки.
Термін лізингу – 60 місяців від дати отримання техніки. Авансовий платіж – 20% від загальної вартості техніки. Підприємства матимуть право викупу техніки, придбаної в лізинг. Відсоткова ставка буде змінна. Вона визначатиметься за розміром індикативної ставки UIRD (український індекс ставок за депозитами фізичних осіб у гривні строком на 12 місяців), збільшеної на маржу банку. Але – не більше 25 % річних. Погашення лізингових платежів аналогічне з кредитними: щомісяця рівними частинами, з нарахованими відсотками та комісією.
Розроблення містобудівної документації: у планах – дофінансування програми
Для Програми розроблення містобудівної документації населених пунктів Броварської МТГ, реалізація якої запланована на 2021-2023 роки, планують затвердити додаткове фінансування у розмірі 5 млн. 822 тис. грн. Тим самим, її загальний фонд становитиме 8 млн. 922 тис. грн. Також Програма доповнюється пунктом про розробку плану зонування території села Княжичі. Зонування – це обов’язковий містобудівний документ, який дає змогу змінювати цільове призначення територій, на які не розроблені детальні плани.
Як пояснила головна архітекторка міста Світлана Батинчук, наразі йдеться про видатки лише у розмірі 50 тис. грн., які підуть на внесення змін до Генерального плану м. Бровари. Питання щодо безпосереднього спрямування решти суми будуть виносити на сесії міськради поступово.
«Зараз у нашому місті діє генплан 1995 року. У Княжичах він, поєднаний з детальними планами, був затверджений у травні 2020 року (і при цьому так і не покриває усю територію села). Та найскладніша ситуація зараз склалася у селах Требухів та Переможець. Генеральний план цих населених пунктів датується ще 1975 роком. При цьому, вимоги законодавства такі, що за відсутності детального плану чи зонування території неможлива зміна цільового призначення земельних ділянок чи видача їх громадянам у користування», – підкреслила Світлана Батинчук.
Розробка документів містобудівного планування – це обов’язок міської влади. І, приміром, у тому ж Требухові, мешканці, які хотіли змінити цільове призначення земельної ділянки, мали робити детальний план за власний кошт, користуючись послугами різних підприємств та витрачаючи на це колосальні суми.
«Коли у Броварах не було плану зонування, люди, особливо у старій частині міста, також не могли змінити цільове призначення своїх ділянок під ОСГ. Після того, як зонування було ухвалено, це розширило права власників ділянок. Наприклад, якщо раніше житлова забудова передбачала лише власне будівництву житлових будинків, то тепер людина має право використовувати цю землю під громадську, комерційну забудову тощо, в межах законодавчого поля», – розповіла головний архітектор.
Питання ЖКГ: фінансування кількох проектів
Серед фінансових питань 8 сесії міськради – переведення коштів з основного договору на додаткові роботи з реконструкція та капітального ремонту інженерних мереж в дитсадку «Зірочка». Так, 350 тис. грн. планують виділити на винесення з території забудови зовнішніх мереж газо- та електропостачання. В цілому додаткові роботи за цим проектом будуть вартувати 3 млн. 45 тис. грн.
Ще одне надважливе питання – початок реконструкції каналізаційних очисних споруд (КОС). «Наше місто росте, отже, збільшується навантаження на мережі. Натомість КОС міста не лише відпрацювали та перевищили термін своєї експлуатації, але й потребують заміни застарілих технологій очистки та модернізації самої системи», – підкреслив Сергій Богуцький, секретар Броварської міської ради.
Також міськрада має розглянути виділення додаткових коштів на охорону будмайданчика недобудови ЖК «Діамант» (вул. Київська, 261). На цей раз до фінансування цього заходу хочуть додати 200 тис. грн. Загалом оплата охоронних послуг буде вартувати 500 тис. грн.
Профіцит бюджету: куди спрямують кошти?
Профіцит бюджету Броварської МТГ становить 170 млн. 445 тис. гривень. В першу чергу, дохідна та видаткова частини бюджету будуть збільшені за рахунок державних субвенцій на заходи з соціально-економічного розвитку окремих територій.
Одна з держсубвенцій одразу на 10 мільйонів гривень буде спрямована на медицину. Кошти розподілять наступним чином:
– 2 млн. 900 тис. грн. – лапараскоп для здійснення операційних втручань (ЛОР-відділення),
– 1 млн. 700 тис. грн. – автомобіль швидкої допомоги для ББКЛ,
– 1 млн. 400 тис. грн. – гістероскоп у пологове відділення,
– 700 тис. грн. – реанімобіль експертного класу для Броварської лікарні,
– 700 тис. грн. – два апарати штучної вентиляції легень (ББКЛ),
– 700 тис. грн. – функціонально-дихальний апарат для передчасно народжених малюків з критично низькою вагою для неонатологічного відділення пологового відділення.
10 млн. 877 тис. грн. спрямують на УБЖКГІТ. Саме ці кошти спрямують на додаткові роботи (200 тис. грн.) та перенесення зовнішніх газових мереж з території ЗДО «Зірочка» (150 тис. грн.).
4 млн. 243 тис. грн. призначені на перший внесок по фінансовому лізингу КП «Бровари-Благоустрій», ще 4 млн. 334 тис. грн. – на перший внесок по лізингу КП «Броваритепловодоенергія».
Статутний фонд «Броваритепловодоенергії» поповниться на 2 млн. 300 тис. грн. З них 800 тисяч піде на відновлення асфальту, а розробка техніко-економічного обґрунтування робіт з реконструкції каналізаційно-очисних споруд обійдеться місту в 1,5 млн. грн.
Також планується профінансувати проектування нового спортивного об’єкту: критого міні-стадіону зі штучним покриттям у парку «Перемога». На цей захід заплановано спрямувати 150 тис. грн. «Запланований міні-стадіон є дуже важливим для нашого міста. Якщо його покриття буде універсальним, тут зможуть займатися не лише футболісти, а й представники інших ігрових видів спорту. Приміром, у нас зараз гостро стоїть питання тренування у зимовий період часу, і нам доводиться орендувати криті майданчики. Тому будівництво такого критого стадіону є чудовою ідеєю», – коментує директор МФК «Бровари» Руслан Семенець.
