«Громадський ревізор» продовжує досліджувати броварські навчальні заклади. В цьому номері ми розглянемо проблеми та досягнення Навчально-виховного комплексу. Вихованці колишньої школи №8 неодноразово виборювали перемоги на учнівських олімпіадах, а при цьому про проблеми з поведінкою у закладі пліткує ледь не все місто.
ГАРАЖНЕ ПИТАННЯ ТА ПРОБЛЕМИ З ПОВЕДІНКОЮ
Ще у далекому 2001 році ЗОШ№8 отримала статус Навчально-виховного комплексу. У закладі сформувались чотири профілі навчання: математичний, суспільно-гуманітарний, філологічний та природничий, а всі випускники школи відтоді отримують не звичайні атестати, а спеціалізовані. Здавалося б, єдиний у місті заклад з таким статусом мав би бути зразково‑показовим для інших шкіл, проте тут проблем немало.
Перший недолік важко не помітити, тільки-но завітавши до НВК. На території закладу – справжній гаражний кооператив. Єдина школа в місті, яка «прихистила» у себе більше десятка «залізних коробок», а чиї вони – до кінця не може розібратися навіть місцева влада. Вже кілька місяців спецвідділ з контролю за станом благоустрою намагається їх прибрати, проте результати мінімальні. І здавалося б, кому вони заважають? А відповідь дуже проста – самим дітлахам. За ними звикли ховатися учні, які полюбляють порушувати шкільні правила. Гаражів багато, отже і порушників знайти не просто. Саме на них, в першу чергу, скаржаться батьки.
«Ці гаражі, це просто жах якийсь, вони збираються за ними, курять, п’ють… Їх терміново треба прибрати», – скаржиться Валерія, мати старшокласника.
«Я хвилююся за здоров’я своєї дитини. Я неодноразово спостерігала, як діти вилазять на дахи гаражів і стрибають з них. Це жах, а якщо вони собі всі ноги переламають? Я вже не можу дочекатися, коли ці гаражі приберуть», – розповідає Олена, мати шестикласника.
Директор запевняє, що схвильований гаражним питанням не менше батьків. Каже, робота з їх ліквідації вже розпочалась, проте коли саме вони зникнуть з території, поки невідомо.
«Частину вже прибрано, зараз працюємо над іншими. Був спецвідділ з контролю за благоустроєм у нас, коли закінчиться процедура, я не знаю. Інтереси власників місто порушувати не хоче, шукають компромісні рішення», – каже Андрій Холодний, директор НВК.
ОДВІЧНА ПРОБЛЕМА – НЕСТАЧА ГРОШЕЙ
Не менш важливою проблемою є переповненість школи. Зараз тут навчається 1337 учнів, а за нормами має бути 900. Саме тому в НВК дві зміни. Переповненість – це загальна проблема всіх шкіл міста. Мешканців стає все більше, а нові заклади не будуються. Місцевий бюджет собі цього не може дозволити. Як і не може виділяти значні суми на ремонти, лише на найнеобхідніше.
З 2005 року в НВК було зроблено капітальний ремонт туалетів та системи опалення, замінені харчоблоки. Цьогоріч за бюджетні кошти були поставлені лічильники тепла та зроблений капітальний ремонт теплотрас. Всі інші ремонтні роботи – на плечах батьків. Проте, вони на великі побори не скаржаться. Кажуть, гроші насильно не вимагають, яку суму здавати – вирішують самі на батьківських зборах.
«Цьогоріч було вирішено здавати по 20 гривень на місяць. Це невелика сума, можна собі дозволити, тим паче це ж для наших дітлахів. До того ж, директор звітує про те, куди пішли гроші. Я знаю, що ті, хто в силу якихось причин не мають таких грошей, звільняються від сплат», – каже Валерія, мати старшокласника.
ЗДОБУТКИ ТА ДОСЯГНЕННЯ
Окрім проблем, школа славиться і своїми досягненнями. Серед учнів є чемпіонка з кінного спорту та кілька чемпіонів з єдиноборств. Все частіше школярі демонструють непогані результати у навчанні. Найбільше досягнень в математиці. Також гарні результати демонструє учнівське самоврядування школи. Наприклад, щороку в листопаді-грудні вони влаштовують благодійний концерт. Минулого року всі зібрані кошти були направлені на допомогу учасникам АТО.
Здобутками може похвалитись і педагогічний колектив. Нещодавно вчителю правознавства Євгенії Морозовій було присвоєно звання лауреата ІІ туру конкурсу «Учитель року – 2015».
Отже, підсумовуючи ревізію закладу, можна зробити висновок, що найбільше «зло» школи – «гаражний кооператив», який став «кісткою у горлі» як для батьків, так і для педагогічного колективу. Залишається сподіватись, що місцева влада найближчим часом таки зможе домовитись з їхніми власниками і вони перестануть псувати репутацію статусного закладу.
Катерина Ковальська