У Броварах 865 під’їздів, що знаходяться в комунальній власності. Із них близько 30 відсотків потребують капітального ремонту, а ще 50 – поточного. Але, як то кажуть, «фінанси співають романси». Тож пощастить в цьому році лише деяким. Кому саме – дізнавався «Громадський Ревізор»
У 2016 році на ремонт під’їздів з міського бюджету виділено 1,5 мільйони гривень. На ці кошти буде зроблено ремонт у 19 під’їздах. В Управлінні житлово- комунального господарства зізнаються, що насправді парадних, що потребують ремонтів, набагато більше, але навіть два десятки – це вже чимала кількість.
«Більша частина будинків у нас в зношеному стані. Багато таких, що побудовані більше ніж 50 років тому. Зрозуміло, що під’їзди там не в найкращому стані. Але ми намагаємось в межах існуючого фінансування усувати всі недоліки», – зазначає начальник УЖКГ Галина Плотнікова.
Та й про які ремонти може йти мова, якщо на сесіях міської ради будь-які питання, що стосуються бюджету чи змін до нього – найбільш конфліктні. Тож, мешканцям багатоповерхівок, що в цьому році таки отримають відремонтовані під’їзди нечувано пощастить.
В ЖАНРОВИХ ТРАДИЦІЯХ
«Ревізор» вирішив на власні очі пересвідчитись як виглядають під’їзди, які будуть ремонтувати цього року. Картина не для слабких нервів. Обвалена штукатурка, вибиті вікна, тріщини по стінам. Все в кращих традиціях Радянського Союзу.
«У нас як в страшному фільмі: лампи через одну світять, стіни облущені, розводи жахливі по стінах. Та ви самі подивіться! Як можна жити в таких умовах?» – питається Катерина Василівна, мешканка будинку по бульвару Незалежності, 11.
А в таких умовах жити, м’яко кажучи, не дуже приємно. Коли в під’їзді стійкий вогкий запах, дірки в стінах такі, що палець можна запхати, а колір стін взагалі важко відгадати під багаторічними «наскальними малюнками» місцевих художників.
ЩАСЛИВИЙ КВИТОК
2016 – останній рік, коли мешканцям пощастить отримати безкоштовний ремонт під’їзду. Згідно із новим Законом «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках» до кінця року всі будинки мають бути списані з балансу комунальних підприємств і передані на піклування їхніх мешканців.
Тут вже лише від самих мешканців буде залежати коли і який ремонт робити. По статуту, кожен будинок повинен буде мати резервний фонд на екстрений випадок, а на підтримку від держави і міста можуть розраховувати лише ОСББ за відповідною заявою.
«В будь якому разі, яку б форму управління будинку не обрали мешканці, ми доробимо всі ремонти, заплановані на 2016 рік. І лише після цього спишемо будинки з балансу», – запевняє Галина Плотнікова.
Отже, можна сказати, що мешканцям цих 19 під’їздів пощастило вскочити в останній вагон. А всім іншим вже зараз треба замислитись над створенням резервного рахунку і питанням хто ж саме відремонтує їм «парадне».
Маргарита Струтинська