Кожен з нас щодня зі звичайного городянина хоч на декілька хвилин, навіть за наявності власного авто, стає ще й пішоходом. «Громадський Ревізор» вирішив поцікавитися – де та коли у Броварах пішки ходити та на авто їздити найнебезпечніше
«ТИ ТУДА НЕ ХОДИ, ТИ СЮДА ХОДИ»
Перше, що спадає на думку, коли заходить мова про небезпеку при пересуванні містом – це коронна фраза Василя Алібабаєвича «снег башка попаде, зовсім мертвий будеш». Однак, цього разу ми вирішили проаналізувати статистику аварійності, а простіше сказати, місця, де найчастіше відбуваються ДТП. І вже потім – причини даних неприємних, а іноді і трагічних пригод.
НАЙПОШИРЕНІШІ ДОРОЖНІ ПРИГОДИ
Згідно статистичних даних, які надаються співробітниками правоохоронних органів, вимальовується цікава «картинка» дорожньо-транспортних пригод у місті Бровари (цифри за 2014 та 2015 роки).
Найчастіше у нашому місті відбуваються наїзди на пішоходів, тих самих, що так полюбляють, за версією водіїв, кидатися під колеса авто. Навіть дивно, але кількість таких випадків за два роки не змінилася навіть на одиничку – по 36 і в минулому, і в позаминулому роках.
Наступний «фаворит» нашого рейтингу – традиційне зіткнення двох або більше транспортних засобів. За рік відбувається 27-28 таких неприємностей на дорозі.
Поступово збільшується кількість наїздів автотранспорту на велосипедистів – відповідно таких пригод було 4 у 2014 та 6 у 2015 році. По три випадки наїздів на перешкоди, що неочікувано виникають на шляху руху авто.
У 2015 році зафіксовано три випадки падіння пасажира з мопедів, велосипедів та мотоциклів. Також минулого року стався один випадок, коли автомобіль «налетів» на інше авто, припарковане біля узбіччя.
ХТО ВИНЕН
Серед основних причин скоєння ДТП – невдале маневрування. Показники виглядають наступним чином – 56 та 43 відповідно за два минулих роки.
Далі – порушення правил дорожнього руху пішоходами. Показники, до речі, різко зросли у 2015 році – з 6 до 14 та з 5 до 12 відповідно.
Статистика каже, що лише декілька пригод на дорозі сталося з вини водіїв, які керували авто в нетверезому стані. Наприклад, в 2015 році зафіксовано усього один прикрий інцидент, хоча чомусь мало віриться в таку мізерну цифру. В основному водії перевищують швидкість та недотримуються дистанції інтервалу.
Злісними порушниками та винними у переважній кількості ДТП є водії, на другому «місці» – пішоходи, замикають «трійку лідерів» велосипедисти.
ПОНЕДІЛОК – ДЕНЬ ВАЖКИЙ
Чи впливають на кількість ДТП сонячні та місячні затемнення, магнітні бурі та положення Марсу відносно Сатурна сказати достеменно не можемо. Але є цікаві деталі щодо найбільш небезпечних днів тижня, коли відбувається значна кількість дорожньо-транспортних пригод. І відомий вислів, винесений в підзаголовок, в даному випадку не спрацьовує.
Найчастіше наїжджають на пішоходів, здійснюють зіткнення та падають з мотоциклів…у четвер, суботу та неділю (за версією 2014). В 2015 році «пріоритети» дещо змістилися – найнебезпечніші для автомобілістів та пішоходів дні – середа, четвер, субота та п’ятниця. Найбільш безпечним днем у позатому році був, як не дивно, вже добре «заїжджений» понеділок, минулий рік найбільш спокійними днями визначив вівторок та неділю.
«ТІК-ТАК…БУМС!»
І наостанок – аналіз дорожніх негараздів погодинно. Уявіть собі, така статистика теж існує.
Не беремося сказати, що саме впливає на кількість ДТП залежно від часу доби, можливо це дійсно просто статистика і ніяких закономірностей тут немає, але мовою цифр це виглядає так. У 2014 році найбільша кількість повідомлень про негаразди на дорогах надходила від громадян у період з 18.00 до 20.00, натомість у 2015-му небезпека змістилася на дещо пізніший період – в середньому близько 16 повідомлень надходило з 20.00 до 22.00.
Можливо, в цей час вже починає сутеніти, а потім і взагалі темніє, видимість на дорогах погіршується, тому і наїздів та зіткнень багато саме у ці години. Окрім того, «віялові відключення» електроенергії, коли разом з лампочками в квартирах згасали і ліхтарі вуличного освітлення, теж дали свої негативні результати. Найменш небезпечними були нічні та вранішні години – з 4.00 до 6.00 та з 6.00 до 8.00.
Тож залишається тільки резюмувати – водій ви чи пішохід, у будь-яку пору року, час доби та день тижня, будьте взаємно ввічливі на дорозі, не забувайте про правила дорожнього руху та частіше «включайте» інстинкт самозбереження – будьте уважні та обережні. І не потрапляйте до подібних рейтингів.
Ольга Підлісна