В Україні оголошена четверта хвиля часткової мобілізації. Вона необхідна для доукомплектації військових лав у зоні АТО, а також аби дати можливість відпочити мобілізованим за попередніми призивами. Як стверджують у Міністерстві оборони, ряди військових на першому етапі мають поповнити близько 50 тисяч українців. Серед них 250 мешканців Броварського району.
Вже від 20 січня повістки почали отримувати чоловіки віком від 25 до 60 років. Першими призиватимуть танкістів, артилеристів, фахівців протиповітряної оборони, зв’язківців, ремонтників та техніків різних напрямків. Також під мобілізацію підпадають військовозобов’язані жінки віком від 25 до 50 років. Щоправда, у броварському військкоматі сподіваються, що місцевих жінок на фронт не забиратимуть.
«В основному у нас військовозобов’язані жінки – це медики. На даний час, медичні заклади військового направлення (польові та військові шпиталі укомплектовані. Нових не передбачається. Ми сподіваємося, що наш район омине призов військовозобов’язаних жінок-медиків», – говоритьТарас Іваненко, тимчасовий виконуючий обов’язки військового комісара.
Мобілізація омине не придатних до служби за станом здоров’я, батьків трьох або більше дітей, батьків-одинаків та тих, хто утримує непрацездатних родичів. Студентів денної форми навчання, священників та народних обранців також не заберуть на фронт. А от строковиків не відправлятимуть у зону АТО лише за умови, якщо вони добровільно підпишуть контракт для проходження служби.
Після отримання повістки призовник має у визначений час з’явитися у військкоматі, де йому вручать акт проходження медкомісії. Під час медичного огляду лікарі визначають придатність до військової служби. Далі «придатних» направляють на навчання. Протягом 28 днів новобранці відновлюватимуть свої бойові навички та будуть проходити бойове залагодження у складі підрозділу. Тільки після цього призовники відправляться до бойових військових частин, а спеціалісти, які затребувані на передовій, потраплять у зону АТО.
У військовому комісаріаті Броварського району обіцяють, що «голими, босими та голодними» солдати не будуть. На навчаннях, а тим паче під час перебування у військових частинах, мобілізовані матимуть все необхідне. На відміну від попереднього року, в 2015-му в бюджеті на це закладені кошти.
«Всі військовозобов’язані, які призиваються в цьому році по частковій мобілізації, будуть повністю забезпечені обмундируванням, продовольством і особистими засобами захисту, у випадку їхньої участі у зоні проведення АТО», – говоритьТарас Іваненко, тимчасовий виконуючий обов’язки військового комісара.
Перший етап четвертої хвилі мобілізації триватиме до кінця квітня. У разі ухилення від призову Кримінальним кодексом України передбачено позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. До слова, в Броварах вже зафіксовано п’ять таких випадків.
Катерина Ковальсьска