Неспокійні часи ставлять нестандартні виклики перед українцями. Коли щодня чути артилерійські постріли, у будь-яку хвилину власний будинок може стати мішенню для снаряду та перетворитися на руїни. Якщо сталося так, що ваша безпека вимагає негайно полишити житло, варто знати, що передусім треба взяти із собою.
РЕЧІ, ЯКІ ВАМ ЗНАДОБЛЯТЬСЯ
Пропонуємо нашим читачам ТОП найнеобхідніших речей, які не варто забувати у випадку форс-мажору (на малюнку). Однак, всі ці речі можуть стати у нагоді за умови нетривалого перебування людей у найпростіших захисних спорудах. Спеціалісти зазначають, що першочергова мета евакуації – збереження життя людей. Тож все, що не допоможе виконати це завдання – не потрібно. Зайвий крам може зіграти злий жарт зі своїм господарем. На його збирання власник витратить дорогоцінні хвилини, які, зрештою, можуть врятувати йому життя. Щоб оперативно зібрати «тривожну валізку» доречно напевно знати, де у квартирі знаходиться все необхідне. Тому важливі речі фахівці радять мати під рукою.
КОНСУЛЬТАНТИ З ЕВАКУАЦІЇ
У Броварах діє Методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Це одне з місць, де навчають, як правильно поводитись у разі евакуації. Викладач цього центру Анатолій Дем’яненко каже, що про небезпеку людина дізнається, коли почує певну кількість гудків сирени. За його словами, найголовніше, чому мають навчитись слухачі курсів – що треба взяти із собою і куди бігти в разі евакуації. Якщо в цей час людина опинилася вдома, треба якомога швидше зібрати все необхідне, вимкнути газ і воду та зачинити вхідні двері. Після цього вирушити у визначене місце збору. Важливо, щоб загальна вага речей не перевищувала 50 кілограмів, адже з вантажем понад півцентнера далеко не зайдеш.
СИГНАЛІЗАЦІЯ В МАСШТАБАХ МІСТА
І власне про сигнал сирени. В середині лютого у Броварах міський відділ МНС перевіряв, як працює система централізованого оповіщення населення про небезпеку. За нормативами, звук має привернути увагу містян. Однак, 6–7 ревунів, які зараз задіяні в місті, виявились абсолютно не ефективними. Більшість броварчан їх так і не почула. «На жаль, наразі систему інформування броварчан про можливу небезпеку важко назвати бездоганною», – зізнається начальник Броварського райвідділу Головного управління ДСНС у Київській області Сергій Черкас. Серед основних причин – самовільне знищення громадянами радіоточок, приміром, при проведенні ремонту. Для багатьох – це зайва проводка, а для працівників служби з надзвичайних ситуацій – спосіб попередити людей про загрозу їхньому життю. Ще одне не доопрацювання – через гучномовці не можливо передавати мовні повідомлення, лише звук. Тож поки спеціалісти працюють над вдосконаленням системи оповіщення та облаштовують тимчасові укриття, громадяни мають освоювати знання, як себе поводити у разі виникнення надзвичайної ситуації. Хочеться щиро сподіватися, що ці навички ніколи не знадобляться на практиці.